Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 0,61 lett az afp-m. Mennyi az...

0,61 lett az afp-m. Mennyi az esély arra hogy beteg a baba?

Figyelt kérdés

Ugye az alacsony érték Down-kórra utal....

Nekem a 12 hetesen minden rendben volt nyaki redő is és az orra is rendesen látszott.

Mennyi idő amíg adnak időpontot?

Annyira félek másfél évet vártunk rá:-(


2012. ápr. 3. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Nyugalom. Van, ahol már 0,4 az alsó határ 0,7 helyett... Önmagában a világon semmi értelme elvégeztetni ezt a mérést.

Hatalmas az átfedés egészséges, és nem egészséges AFP érték között, ezért Down szindrómára önmagában nem nézik, csak a négyes teszt részeként (a legtöbb helyen):

[link]

2012. ápr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

0,48 volt nekem a középső fiamnál, illetve az első gyereknél is alacsony volt meg a harmadiknál is.

Egyiknek sincs semmi baja.

Elavult, semmitérő vizsgálat.

2012. ápr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Unokatesóm mindkét fiánál, nagyon rossz volt az eredmény =m,ár nem emlékszem mennyi volt). De semmi bajuk nem lett, rosszcsont vagány csávók :).

Mondták is neki, ha megint babát várna, valsz akkor is rossz lenne. De nem tudják miért.

2012. ápr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol hogy a túlsúly is utalhat alacsony afp-re.93 kg vagyok:-( Halottatok már róla?
2012. ápr. 3. 09:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen. Több anyai vérben ugyanannyi magzati fehérje nyilván alacsonyabb koncentrációban jelenik meg.
2012. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor meg tökéletesen normális az eredményed, sőt, ehhez képest még szép magas is. Ne aggódj!
2012. ápr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ne aggódj, ez a vizsgálat már rég nem alkalmas önállóan diagnosztizálni ha nagyon aggódsz, menj el egy 18-20 heti genetikai ultrahangra (pl istenhegyi klinika nagyon jó ebben) és megnyugtatnak

de ha a 12. hetin rendben volt minden, akkor meg pláne ne aggódj

2012. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha a 12. héten minden rendben volt! Ha szeretnél megnyugodni, akkor 2 lehetőség van: megcsináltatod a quartett tesztet (nálam a kombinált kimaradt), ezt a 20. hétig lehet vagy elmész egy nagyon jó ultrahangoshoz, nem tudom merre laksz, de a korábban említett géndiagnosztika Bp. környékén, Baranya megyében pedig Dr. Vizer Miklóst tudom ajánlani a Da Vinci Klinikán. A vérvétel nálunk 15.000 a spec uh 22.000. Erre az uh-ra 2 héten belül kapsz itt időpontot, nekem addig nem hagyta békén a babát, amíg az utolsó ujjpercét meg nem számolta:) Az egyik legjobb uh-s diagnoszta!
2012. ápr. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztató válaszokat.Pénteken kérnek nekem időpontot az 1-es számú női klinikára.Oda kell majd mennem Genetikai uh-ra.Nagyon izgulok.
2012. ápr. 4. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!