Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2012. október 23. -ára vagyok...

2012. október 23. -ára vagyok kiírva.2012.12.31. ig van munkaszerződésem. Járni fog minden ellátás? (tgyás, gyed). Ugyanúgy számolják ki, mintha még állományban lennék?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, tgyás-t igen, mert még állományon belül igényled. Viszont a gyed igénylésekor is biztosítottnak kell lenned, ezt úgy tudod elérni, hogy a szerződésed lejárta után nem több mint 30 nappal elmégy munkanélkülire, amit ha max ideig kapsz, talán pont kijön úgy, amikor a gyed-et kell igényelned, 180 nappal a szülés után.
2012. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Járni fog szerintem a gyed is, mert nekem is járt...

Én tavaly szeptemberben szültem, és dec 31.-én lejárt a szerződésem. A gyedet ugyanúgy kapom! Passzív gyednek hívják (és nem kellett semmit tennem csak megigényelni).

2012. ápr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mármint nem kellett elmennem munkanélkülire. Utolsó voltam
2012. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár már régi a kérdés, de azért leírom, hogy az első válasz hülyeség. MIvel a tgyás alatt szűnik meg a munkaviszonyod, így passzívan járni fog neked a gyed - nem kell semmit tenned pluszban ezért.


És a tgyás nem 180 nap, hanem 168.

2012. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!