Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babavárás 30 előtt vagy után?

Babavárás 30 előtt vagy után?

Figyelt kérdés
Mi a tapasztalatotok?
2012. ápr. 3. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem az élet úgy hozta, hogy bőven 30 után lettem terhes. Csodálatos terhességem volt, és semmi jel nem mutatott arra, hogy már öreg lenne hozzá a testem, pld. Viszont nem tudom összehasonlítani azzal az állapottal, amikor valaki huszonévesen lesz állapotos. Úgyhogy nehéz így válaszolni.
2012. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Előtte.

Én 33 évesen szültem a fiamat, és nekem sem a terhességgel, vagy a regenerálódással volt bajom, hanem azzal, hogy nem vagyok sem elég rugalmas, sem elég türelmes a kicsihez.

Sokáig voltunk kettesben a férjemmel, sokat vártunk a babára, mégis nehéz volt lemondani a saját kénylemünkről, a megszokott életvitelről.

Ha válaszhatnék, 27-28 évesen max. biztosan szülnék.

2012. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
kinek mikor jon el az ido. en 32 vagyok most varom az elso babat es ugy erzem meg mindig jo lenne vagy 10 ev "szabadsag". ismerek olyat aki mar 20 evesen meg volt orulve egy gyerekert. gondolom azert egeszsegesebb minel korabban szulni, de a mai vilagban szerintem teljesen elfogadott ha valaki 30 korul szuli az elsot.
2012. ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 24 éves vagyok és egy 4 hetes kislány anyukája! Én mindig így képzeltem, hogy 26előtt szeretném az első babámat. Persze sokat számított, hogy van egy 6 éves harmonikus kapcsolatom, ha ez nem lenne, biztos vártam volna még! De én most érzem magam annyira aktívnak és rugalmasnak, h ez nagyon jó! A testem pedig ugyan olyan mint szülés előtt, pedig csak 4 hét telt el a szülés óta! Hogy ez alkat vagy a kor, azt nem tudom, de örülök! Ha lesz tesó, csak 30előtt! De nem tervezzük egyenlőre! Szóval ez a kor kérdés elég bonyolult, mert ki így, ki úgy gondolja és hát nem utolsó szempont az egzisztencia és a párkapcsolat megléte, illetve az, h összejön-e rögtön, vagy várni kell-e rá éveket! Gyereket akkor kell vállalni, amikor úgy érzed, hogy kész vagy rá és nagyon szeretnéd!

2012. ápr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én világ életemben 26-28 évesen szerettem volna gyereket.Hogy miért?Befejeztem az egyetemet,szerettem volna tanítani 1-2 évet és utána láttam természetesnek a gyereket.Az elsőt 27 évesen szültem,most várom a másodikat és még 30-on belül meg lesz ő is. Még szeretnék egy harmadikat őt 31-32 évesen,hogy még a legnagyobb és a legkisebb között is csak max.5 év legyen.
2012. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én szeretnék még huszonévesen szülni. 25-26 éves korom óta próbálkozunk, de nem sikerül és lehet hogy az élet úgy hozza, hogy csak 30 éves korom után fog összejönni. :( Pedig én szerettem volna, ha hamarabb sikerül.


28/N

2012. ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én mindenképp 30 előtt akartam!


26 voltam mikor a lányunk született (párom 31)

Most várjuk a hugit 28vagyok,és tervben volt úgy 7-8 év múlva egy harmadik gyerkőc,de annyira komplikált lett ez aterhesség,hogy nem vállalok/vállalunk többet:(


Sajnálom,de nem bírnám ezt mégegyszer végigcsinálni!Életemlegfájdalmasabb 4 hónapján vagyok túl!


Szóval mindkét gyerekünk 30 előtt születik!Én így szerettemvolna!

1 diplomám volt már,mire akicsikeis ovis lesz,leszegy második is,szóval egészen tervszerint haladtam/haladtunk!



2 éves kislány és 34 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én semmiképp nem akartam huszonévesen szülni. Bulizni, élni akartam. És 30 körül éreztem azt, hogy teljes szívemből szeretnék kisbabát, sokkal nyugodtabb, türelmesebb vagyok. Úgy érzem mindent megtettem, kipróbáltam mind munkában, mind magánéletben, amit meg szerettem volna tenni gyerekvállalás előtt és most maximálisan a kicsink érkezésére tudok koncentrálni. 31 éves vagyok és 16 hetes terhes.
2012. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rajtad múlik, illetve azon, hogy mikor érzed kész magad a gyerekvállalásra, nem feltétlenül kor függő a dolog. Nővérem 23 évesen szült, ő azt mondja, most, 36 évesen is simán vállalná az elsőt, akkor többet "élhetett" volna. Én majdnem 30 voltam, mikor megszületett a kislányom, de már 20 évesen is simán vállaltam volna babát (de még túl friss volt a kapcsolatom akkor).

Olyan szempontból nehezebb pl. nekem most (előttem ezt már megfogalmazta vki), hogy volt egy 10 éves kapcsolatom, teljesen berendezkedtünk a kettőnk életére és egyszer csak jött a kislányom, aki "felborította" a megszokott "rendet". Ez nem rossz dolog, csak nekünk kellett megszokni az új felállást:)

2012. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én az elsőt 23 évesen szültem.Most várom a 2.-at, 34 vagyok.

Szerintem ég és föld!

Most sokkal nyugisabb és persze edzettebb vagyok.Persze ehhez az edzettséghez kellett az első gyerek is! :)

2012. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!