Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Velem van a baj? Ennyire...

Velem van a baj? Ennyire dúlnának a hormonok bennem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Négy hónapos terhes vagyok, teljesen el vagyok keseredve. Én nem veszem észre magamon, hogy mindenbe belekötnék, de ami zavar, vagy bánt, azt igenis szóvá teszem. A párom mióta megtudtuk, hogy babánk lesz, egyáltalán nem érzem úgy, hogy tolerálná a dolgaimat. Pedig nem kell neki sokat, csak ezeket kéne megértenie, hogy terhes vagyok és nem önszántamból sírok mindenen. Sok dolog zavar, többek között az is, hogy folyamatosan kételkedik bennem, mióta nem dolgozom. Hogy haragszik rám azért, amiért nem vettem fel a telefonomat, (le volt némítva, mert hivatalos helyen voltam és kiment a fejemből, hogy visszakapcsoljam) mert nem ugrok neki minden kis szavára, kérésére, sorolhatnám. Én annyit kértem tőle, hogy ne dobálja szanaszét a lakásban a ruháit, mert nem a legjobb móka szedegetni őket innen-onnan. Azt is kértem, hogy hanyagolja a számítógépet, mert nagyon rosszul esik, hogy hazajön a munkából és miután megkapja a vacsorát, az neki az első dolga, hogy oda ül. Mióta babás vagyok nem szeretkeztünk, lehet ez is a problémája, de mégis ő nem akarja a dolgot. Eddig alig veszekedtünk, nagyon jól megvoltunk. Igaz voltak kisebb összezördüléseink, de mindig törekedtem arra, amit anyukám mondott, hogy ne hajtsuk álomra a fejünket úgy, hogy haragszunk egymásra.. Tegnap ez azonban megdőlni látszott, mert kérdeztem tőle valamit, ami gondolom nem tetszett neki, nálam pedig teljesen eltört a mécses, mérges voltam rá és sírtam. megkérdezte aztán később, hogy hol a telefontöltője, mire én sértődötten rávágtam, hogy keresse meg, nem sok lehetőség van, ahol lehet. erre felöltözött, fogta magát és elment, majd másfél óra múlva tért csak haza, addig nem vette fel a telefonját, nem válaszolt egy smsre se.. én pedig komolyan elgondolkodtam, hogy ezzel az emberrel éltem én évekig boldogan, zökkenőmentesen, aki most ilyen velem? édesanyám szerint tegyem össze a két kezem, hogy ilyen férfit találtam, aki ennyit dolgozik, hogy a családjának legyen, de én bármennyire is akarom és hálás vagyok ezért, nem tudom csak ezt látni és emiatt kizárni a negatív érzéseimet! lehetséges, hogy tényleg velem van a baj, mert ennyire érzékeny lennék, hogy minden bánt, apró-cseprő dolgok is ( amiket én egyébként nem érzek annak ) ?
2012. ápr. 5. 08:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A leírásodból nehéz beelátni a kapcsolatotokba, abba, hogy mennyire bánik veled jól vagy rosszul a párod. Egy azonban biztos, a várandósság bizony nagyfokú érzékenységgel jár, és sokszor a kismama túlreagálja az apró-cseprő dolgokat is. Sokszor olyan dolgokat is megérez, amit egyébként még az elkövetője sem tudatosan csinált. Ez az egyik gondolatom. A másik pedig az, hogy a leendő apukák helyzete sem könnyebb, mert ők nem tartják mindig a lépést a kismamával. Érzelmileg máshogy vannak összerakva és a kisbaba hírére máshogyan reagálnak. A párom a 19. héten jött rá, hogy gyereke lesz! Akkor már potyogtak a könnyei örömében, de addig annyira távoli volt neki ez az egész, hogy még tán "idegesítette" is, hogy folyton ezzel foglalkoztam. Leginkább nem értette az eksztázisomat. Szóval, a pasiknak is időt kell adni, és nem árt megosztani velük, hogy ez a 9 hónap tele van ilyen érzelmi ingadozásokkal. A szülés után szintén van egy mélyrepülés, de csak pár napig tart. Akkor jönnek a kételyek, a megmagyarázhatatlan sírások, a csináljuk vissza az egészet érzése, esetleg. A várandósság gyönyörű élmény, de a sok új dologgal meg kell birkóznia mindkét félnek. Kitartást és békességet kívánok nektek! :)
2012. ápr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet.Azt érzem,hogy nem érti meg a párom,hogy terhes vagyok.Ezzel nem kifogásolni szeretnék bármit is,mert dolgozom,főzök,takarítok(az utóbbi bevallom párszor elmaradt,mert már a végkimerülésnél jártam),de igenis szükségem van a segítségre ,a támogatásra és a törődésre.Annyira jól esne csak egy gyengéd kis érintés is ilyenkor.Nem tudom sajnos megértetni vele sehogy sem,rettegek,hogy mire jön a baba szétmegyünk,pedig még soha senkit nem szerettem ennyire,mint őt!:(Sok oldalt olvastam a neten ilyen problémákkal kapcsolatban és rá kellett döbbennem,hogy nagyon sok helyen így megy ez,mint nálunk.Én már csak bízni tudok benne,hogy minden a helyére zökken ,amint vége a terhességnek és visszanyerjük régi önmagunkat.

Valahogy bírjátok ki,szurkolok nektek!

2012. ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nyugi anyucik, minden a helyére zökken nemsokára, kitartást! :) Koncentráljatok a gyerekre.
2012. ápr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!

A következő UH-ra vidd magaddal a párodat! És mikor majd meglátja azt az izgő-mozgő gyermekét meg fog lágyulni a szíve is. Az én férjemben is valószínűleg akkor tudatosult igazán, hogy apa lesz és azóta szinte minden nap elmondja, hogy már annyira várja, hogy megszülessen az ő kisfia. :)

Addigis kitartást, minden jóra fog fordulni.

Üdv: 25 hkm

2012. ápr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat :) csak olyan lehetetlen egy helyzet ez.. tudom, hogy várja ő is a babát, mert mindig mondja, hogy izgatott és kíváncsi, milyen lesz a legkisebb közösünk :) de sajnos UH-ra soha nem fog tudni eljönni velem, mert mindig hétfőn és szerdán van, akkor meg ugyebár dolgozik. a munkahelye pedig elég, hogy is mondjam, számomra furcsa. például nemrégiben beteg volt, két napot volt itthon, egy hétre írta ki az orvos. a második nap már hívták, hogy ha másnap nem megy be, akkor keresnek helyette valaki mást (építkezésen dolgozik, külföldön) . szóval nem akarnám, hogy véletlenül ezért bármi gubanc legyen ott neki, akármennyire is nem tartom fairnek az ottani dolgokat. még amin gondolkodtam, az a 4D, de majd csak akkor szeretném, ha már 20 hetes elmúltam. és csak remélni tudom, hogy lesz időpontjuk egy pénteki napra, mert csak akkor és hétvégén nem dolgozik. egyébként ez valóban jó ötlet lenne, talán máshogy állna hozzám is.
2012. ápr. 5. 09:30
 6/16 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Nálunk a 19. héten döbbent rá a párom arra, hogy babánk lesz, s ez egy 4D-s UH-n történt. Hatalmas kivetítőn látta a gyermekét mozogni, rugdosni, s az ujjacskáját szopizni. Nagyon édes volt már ekkor, és hatalmas élmény mindkettőnknek! Kívánom ti is mihamarabb jussatok el egy közös UH-ra, vagy CD-re is fel lehet vetetni az UH teljes anyagát bizonyos helyeken, s azt otthon is megnézhetitek közösen. Mi az Istenhegyi úton voltunk, s ott színes fotókat és CD-t egyaránt kaptunk.
2012. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Így elég macerás a közös UH összehozása. Esetleg érdeklődj más helyen is, hogy mikor van babamozi. Nem tudom, hogy merre laksz, de Budapesten az Uzsoki kórházban 8000 Ft a 4D, kapsz képet is és DVD-t is. Az ára nem tartalmazza a DVD árát, azt vagy viszed vagy 300 Ft-ért lehet venni. Hétfő délután van, de egyeztetni kell telefonon.

Bemásolom neked a linket is: [link]

Üdv: 4. válaszoló

2012. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! vidéken lakunk, de itt elég drága a 4D és mivel párom családja budapesten él, így én azon gondolkodtam, hogy inkább ott mennék. egyébként nem sajnálom a pénzt, csak az az elszomorító, hogy külföldön teljesen ingyen láthatod 4D-ben a babádat, itt meg lehúzzák erről is a rengeteg pénzt, mert hát persze ki ne lenne kíváncsi a csöppségére úgy teljes egészében. s ezt kihasználva szabnak ilyen borsos árakat. ez viszont így DVD-vel és képekkel együtt nagyon kéreti magát :) köszönöm!
2012. ápr. 5. 10:12
 9/16 A kérdező kommentje:

egyébként szörnyedjetek el, nálunk ilyen árak vannak:

4D ultrahang vizsgálat - 10.000 Ft

DVD rögzítés - 2000 Ft

nyomtatott állókép - 1000 Ft/db

2012. ápr. 5. 10:16
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként lehet, hogy kicsit te reagálod túl a dolgokat, nem? Bár én is szoktam. Írtad, hogy nem dolgozol, nem vagy túl sokat egyedül? Gondolom, hogy ha egész nap otthon vagy, várod, hogy a párod hazaérjen és akkor elvárnád, hogy csak veled foglalkozzon (ne számítógépezzen). De ez a terhesség előtt is így volt? Vagy akkor nem zavart, ha munka után kicsit a hobbijának is él? Nem kötekedni akarok, megértelek.

Csak a férfiakat is meg kell érteni, ők nem mindig megértőek. Biztosan sokszor nem is érti, hogy mi a bajod és hogy mi a rossz abban, hogy kicsit gépezik a meló után. Beszéld meg vele higgadtan, hogy kicsit több figyelmességre, törődésre vágysz!

2012. ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!