Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell a kombinált teszt?

Kell a kombinált teszt?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a down kór és egyéb betegségek szűrésére van ilyen fizetős lehetőség. Szükség van erre? Hány százalékos biztonságot ad, és mennyit a normál szűrés (afp, uh stb.)?

Mennyibe kerül?

Amikor én voltam terhes én nem kértem, de tesóm nagyon gondolkodik rajta.


2009. jún. 16. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Szia a kombinált teszt a legtöbb helyen már ingyenes, utána kell érdeklődni.

Én mindenképpen támogatom, hiszen a megszületett beteg gyerekek nagy százalékát a fiatal nők szülik, akiknél még nem kötelező a szűrővizsgálat.

85%os körüli pontosságot ad, és rossz eredmény esetén van még egy vérvétel, 90% feletti pontosságú, még mielőtt magzatvíz vételre kerülne a sor.

Én megcsináltattam mindkettőt, és nem bántam meg. Az AFP már annyira elavult, az én nőgyógyászom külön le sem vetette, mivel az integrált tesztben azt is nézik. Az UH pedig a szonográfuson múlik, és nem objektív dolgokon. Ezért is jobb a kombinált teszt mindenképpen.

2009. jún. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2009. jún. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem nagyon fontosak ezek a szűrések. Igaz, hogy csak 35 év fölött kötelező, viszont arról mindenki elfeledkezik, hogy a down kóros gyerekek 3/4-ét fiatal anyukák szülik, éppen azért, mert nem vesznek részt az ilyen szűréseken. Az AFP már valóban elavult, önmagában nem sok mindent ér. Ha anyagilag megengedhetitek, akkor mindenképp menjetek el ilyen szűrésre. Bár szerintem egy gyermek egészségéért semmi sem drága. Az integrált teszt a legbiztosabb, nálunk az 29ezer ft.

Itt találsz bővebb infót:

[link]

2009. jún. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!