Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi kiskönyvet ki...

A terhességi kiskönyvet ki állítja ki, a doki vagy a védőnő? Milyen idős terhességnél állítják ki? Milyen adatok kerülnek bele?

Figyelt kérdés
8 hetes vagyok, de nem kaptam semmi ilyesmit. Igaz védőnőnél sem voltam még, nem is sok kedvem van hozzá, remélem a védőnő nem "kötelező" a terhesség alatt. (Tudom, utána hivatalból jön.)
2009. jún. 17. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnő állítja ki a kiskönyvet, és minden hónapban menni kell hozzá. Békés megye
2009. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%

A védőnő kötelező terhesség alatt, mert hozzá kell járni tanácsadásra, a kiskönyvet is ő állítja ki, ha van papírod a terhességről lehet menni hozzá, mert fog küldeni 12 hetes genetikai uh-ra, beírja a kiskönyvbe a személyes adataidat, név, szül. idő, foglalkozás, lakcím, legelső menszi, utólsó menszi,

hirtelen ezek jutottak eszembe, miért nem akarsz védőnőhöz menni?

32 hetes kismama:)

2009. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Nálam, amikor kiderült, hogy bababám lesz, rögtön a nőgyógyász megadta a körzeti védőnő nevét- elérhetőségét. A védőnő állítja ki a kiskönyvet, amiben a személyes adatok, betegségek, eddigi vizsgálatok szerepelnek. A későbbiekben a soron következő vizsgálatok eredményei fognak szerepelni. Folyamatosan kell tartani vele a kapcsolatot, illetve a kötelező vizsgálatokra el kell menni. Azon túl, hogy 4-szeri terhes gondozáshoz kötik a baba érkezése utáni támogatásokat, nagyon fontos a TE és a BABA szempontjából is, hogy ezekre a vizsgálatokra elmenjél.

A nőgyógyász vagy a házi orvosod biztos tudja, hogy ki lesz a körzeti védőnőd, kérdezd bátran őket.

Örömteli baba várást kívánok!

2009. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

a védőnő kötelező a terhesség ideje alatt!

Tőle kapsz kis könyvet, és az első alkalomkor lesz egy jó pár kérdése hozzád. Én 10 hetesen voltam először, kitöltötte a kis könyvet, megmért, vérnyomást mért, és jót beszélgettünk.


miért nem akarsz menni?

2009. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A védőnőhöz a 12. hétig kell menni. Tőle kapsz kiskönyvet, elég részletesen kikérdez mindenféléről (személyes adatok, egészségügyi előzményeid stb.). Márcsak azért is érdemes elmenni, mert ő adja azt a 4 pecsétet, ami kell ahhoz, hogy kapj egyszeri támogatást a szülést követően. Kb. havonta kell járni, hozzám egyszer ki is jött "terepszemlére". Egyébként ha jót fogsz ki, tud hasznos tanácsokat is adni.
2009. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Csak arról van szó, hogy a munkahelyemen nem tudnak még a terhességemről, és nem is szeretném, hogy megtudják addig, amíg nem feltétlenül muszáj (a védőnő elérhetőségi ideje meg eléggé korlátozott, munkaidőben van). Dokihoz hétvégén járok, szóval azzal nincs probléma, csak majd a kötelező vizsgálatokkal lesz(azokra szabit kell kivenni).


Kissé túlsúlyos is vagyok, és azt sem szeretném, hogy folyton leszóljon, ha nem a "megfelelő mértékben" változik a súlyom (természetesen azért én erre nagyon oda szeretnék figyelni).

Gyerekkoromban is utáltam őket, amikor az iskolába jöttek, nagyon rossz emlékeim vannak róluk sajnos...

2009. jún. 17. 14:35
 7/17 anonim ***** válasza:
14:21- es vagyok, a védőnők általában elég rugalmasak, próbáld meg felhívni és elmondani neki mi is a gondod, hogy a munkahely miatt korlátozva vagy, a túlsúly miatt ne aggódj, diétát fehet fog javasolni ami nem árt mert a baba ugyan úgy hozzá fog jutni a fontos tápanyagokhoz amira szüksége van, bár én nem indúltam túlsúllyal de a 26-dik hétre 5 hét alatt 2kg helyett 5kg-ott felszedtem, ezért diétát javasolt sok zöldség, gyümölcs és fehér hús, mindez a baba és a saját egészségem miatt. Ne aggódj nem minden védőnő olyan mint akihez gyerekkorodban volt szerencséd:)
2009. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak a kiskönyvemért mentem védőnőhöz,azóta se voltam nála,nekem minden vizsgálathoz a dokim adott papírt.

Azért nem jártam hozzá,mert aztán átjöttem Szlovákiába terhesgondozásra,itt nincs védőnő,így legalább nem hiányzik.Ha meg tudod beszélni az orvosoddal,akkor ő megcsinál helyette mindent.


33 hetes km

2009. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Bocsi de a védőnő köteles kiállitani és ő hozzá kell járni 4 hetente,majd egyre gyakrabban.
2009. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én is azért gondoltam, mert hallottam olyan esetekről is, hogy csak a baba születése után ismerkedett meg valaki a védőnőjével...de a dokim nekem is mindent megcsinál, most is ő hívott be hétvégére terheléses cukor mérésre. (Azt mondta nem árt minél előbb túlleni rajta.)
2009. jún. 17. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!