Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Afp-probléma? 31éves 3....

Afp-probléma? 31éves 3. babáját váró 21. hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés
Az afp-m 0.53 MOM lett, az ultrahang mindent rendben talált. Az orvosom szerint semmi nem indokolja a genetikai vizsgálatot, de a saját kérésemre adott beutalót genetikai tanácsadásra Debrecenbe. Szerintetek elmenjek, és mire számítsak?
2012. ápr. 9. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Csinálnak egy genetikai uh-ot, majd lesz egy elbeszélgetés egy orvossal. Felajánlják az amniocentézist lehetőségképpen, ami 1 % vetélési kockázattal jár. Ezt te döntöd el, szeretnéd -e megcsináltatni. Ha az orvos úgy látja jónak, vesznek vért, és újra megcsinálják az afp vizsgálatot, az eredményért és a továbbiak megbeszélésére kb 1 hét múlva kell visszamenni. Nekem így volt, nagyon rossz lett az 1. és a 2. vérvétel eredménye is, de minden uh eredménye jó lett. Az amniocentézist nem vállaltam a kockázat miatt, kislányom egészségesen született.
2012. ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

12 hetes vagyok 3.gyerekemmel 37 évesen.

Voltam genetikai tanácsadáson és mindenképp ráakartak venni a korionboholy biopsziára.A genetikai Uh-n kívül az egész arról szólt h engedjem meg a kromoszóma vizsgálatot akkor is ha 0,5-3% a vetélési arány utána.

Csak a korom indokolja,az Uh minden tökéletes.

Nem vállaltam.

2012. ápr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár nem tudom,te mitől félsz jobban, a korod vagy az alacsony afp miatt???Nekem sem lett sokkal magasabb 0,58 mom(határérték 0,4), és az orvosom azt modnta tökéletes eredmény. Igaz csak 26 éves vagyok,de uh-on nálunk is minden rendben volt.

2012. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Inkább az alacsony afp miatt félek,de ha van olyan doki aki szerint 0.4-től jó,akkor miért nem mondják azt,hogy ez a 0,53 az jó.Semmiképp nem fogom engedni a hasbaszúrást,azt úgy tudom 37 éves kortól ajánlják fel automatikusan.
2012. ápr. 9. 16:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 29 évesen 0.37 lett az afp-m. UH-on mindnen rendben volt, Debrecenben nem ismételték meg a vérvételt, csak uh volt + egy beszélgetés a genetikussal. Végül beleegyeztem a magzatvízvételbe, és 4 hét múlva rendeltek vissza az eredményért. Egészséges gyermekem született, de a "mai eszemmel" nem hagynám megszúratni magam...
2012. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én 43 éves kismama vagyok, 11 hetes 1 naposan NT 2,3 (terhességi kórhoz képest határeset), kombinált tesz nagyon rossz (D: 1:110, E: 1:110), AFP 1,3 (referencia nálunk 0,8-2,5, tegnap jött meg a magzatvíz vizsgálat eredménye, ami nem mutatott ki kromoszóma rendellenességet, de a tuti kisfiút igen :). Én a korom miatt mindenféleképpen elvégeztettem a magzatvíz vizsgálatot, így vagyok nyugodt. A vizsgálat egyáltalán nem volt kellemetlen, nem szabad stresszelni a vetélés kockázata miatt, ami nagyon kicsi, szinte elenyésző...

2012. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma voltam a genetikai tanácsadáson,volt Uh is és minden rendben volt.A magzatvízvétel teljesen indokolatlan,azt mondták nem is olyan rossz ez a 0.53 Afp.Kromoszóma problémára utaló Uh jelet nem találtak,alaposan megnéztek.Azzal engedtek el,hogy teljesen átlagos a Down-kór kockázat,úgyhogy nyugodjak meg.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!Jó egészséget mindannyiótoknak!

2012. ápr. 12. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!