Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4-5 hetes terhes vagyok. Akár...

4-5 hetes terhes vagyok. Akár most is elmehetek szülési szabadságra, vagy várjak még vele?

Figyelt kérdés
12órában dolgozok egy héten 4-5ször reggeli és éjszakai műszakban és félek hogy ez esetleg megterhelő lesz a babára nézve is.Bejelenthetem akár most is a terhességemet vagy várjak még vele kb 3hónapot?Mitől függ,számít a 24hét terhes szabadság, és ha ez lejár akkor mi lesz?Nagyon tapasztalatlan vagyok még ebben a térben.
2007. aug. 7. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szülési szabadságra még nem mehetsz, hiszen az közvetlenül a szülést megelőző és követő pár hétre (ha jól tudom 6 hétre) jár. Inkább a táppénzt javasolnám, ahová a babát veszélyeztető munkakörben dolgozó anyukákat egyből kiírja a háziorvos a terhességi kiskönyv bemutatása után. De teljesen igazad van: az össze-vissza életmód árthat a babának, és így, állapotosan neked is. Menj el a nőgyógyászhoz, aki megállapítja a terhességedet, kiállít egy igazolást a védőnőknek, hogy felvehetnek téged terhesgondozásra, ott kapod mega terhességi kiskönyvedet, amivel el kell menned a háziorvoshoz, aki azonnali hatállyal kiír táppénzre.
2007. aug. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%
Azért túlzásokba ne essünk!A terhesség nem betegség!Az éjszakai műszak ami árthat a babának,ezért bejelentheted a munkáltatódnak az állapotodat,de azt hiszem csak félidőtől köteles könnyebb munkát adni.A 24 hét a szülést követően jár,amikor még a rendes béredet kapod,utána jön a gyes,gyed,gyet stb.amire jogosult lehetsz.Ezzel kapcsolatban a munkahelyeden is felvilágosítást kaphatsz,úgyis ott kell bejelenteni ezzel kapcsolatban mindent.
2007. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Igaz, a terhesség nem betegség, de nem árt az óvatosság és a maximális pihenés!!! Én konyhán dolgoztam / most 4 hónapos a fiam / és a terhesség elején eljöttem táppénzre, mert mivel a konyhán csak nehéz munka van, igy nem akartam, hogy mások dolgozzanak helyette. De mikor szóltam a főnőknek, még többet próbált dolgoztatni. Tehát szerintem biztosabb a táppénz. Mindenkinek jobb. Neked, mert pihensz a babának, mert pihen az anyuka:))), a kollegáidnak, mert teljes munkát végző embert tudnak felvenni helyetted:))))

2007. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!