Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehetek szülési szabadságra...

Elmehetek szülési szabadságra vagy táppénzre, ha a munkahelyemen létszámleépítés lesz?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen ugy néz ki hogy létszámleépités lesz és lehet énis beletartozom.Ezt megelőzhetem ugy hogy előtte bejelentem a főnökömnek hogy terhes vagyok (11 hét) és táppénzre (szülési szabadságra) elmennék mielőtt közölné velem?
2007. szept. 3. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minél hamarabb mondd meg a főnöködnek! Kismamát a terhessége miatt nem lehet kirúgni (a törvény tiltja). Tehát semmit nem veszítesz azzal, ha elmondod. Sőt! Mivel amúgy is leépítés van, valószínű sokkal könnyebben elenged táppénzre is (mivel ezt nem a cég, hanem a TB fizeti).
2007. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szülési szabadságra még nem mehetsz, hiszen ahhoz még elég korai a terhességed, de táppénzre mindenképpen érdemes elmenned. A háziorvos fog írni egy papírt, miszerint veszélyeztetett terhes vagy: a főnököd semmit nem tehet. Ne halogasd sokáig a dolgot!
2007. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
SZERINTEM IS MENJ EL BETEGÁCSIBA DE MIELŐTT KÖZÖLNÉD A FŐNÖKÖDDEL A JÓ HÍRT A TÁPPÉNZES PAPÍRT SZEREZD BE ELÖTTE
2007. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menjél csak nyugodtan. Amúgy a terhes nőket törvény védi, ahogy orvosi papírod van a terhességedről, már nem bocsájthatnak el a munkahelyedről. Ha pedig külön a terhességed miatt kerülsz táppénzes állományba, akkor sem küldhetnek el, hiszen a törvény akkor is véd.
2007. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!