Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adójóváírás, családi adókedvez...

Adójóváírás, családi adókedvezmény 2 gyerek után. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Én vettem igénybe az első gyerek után a családi adókedvezményt. Most várandós vagyok a 2. babával. Mikor igényelhetjük az adókedvezményt a 2. gyerekre is? Idén lehet e még ill. Apa is igényelheti? Hogyan döntsük el, ki igényelje, hogy hogyan érné meg? Esetleg hol lehet esetleg tanácsadást kérni? Munkahely kizárva, semmiben nem segítenek sajnos, haragszanak, amiért el mertem jönni táppénzre. (veszélyeztetett terhesként)
2012. ápr. 10. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

adójóváírás már nincs, azt ne keverd bele, csak családi adókedvezmény van

apa is igényelheti, az igényelje, aki le tudja írni az adójából, vagyis akinek van annyi adója, mert különben nem tudjátok teljesen kihasználni

2012. ápr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Családi adókedvezményt a magzat 91. napjától lehet igénybevenni. (Mensitől számítva). Akkor kérje a férjed, bár a te munkáltatódnak is valószínű alá kell írni, hogy a másik gyerkőcre igénybe vetted.

Ha abban a hónapban leadjátok bérszámfejtés előtt a papírt, mikor megvan a 91. nap (ált. orvosi igazolást kérnek róla), akkor a következő fizuval jön a pénz. Ha később, akkor csak adóbevalláskor, de köv. hónaptól adják az arra a hónapra esőt.

2012. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!