Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok és...

20 hetes kismama vagyok és megőrülök a csokiért; eddig ez nem volt így, de most elég sokat eszem - napi fél1 tábla kb; ugye ezzel "csak" a felesleges súly jön rám és nem ártok vele a babának?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Főleg, ha nem étcsokit eszel, aminek azt hiszem magasabb a koffeintartalma és fogja a hasat.
2012. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Kinder/Milka csokikat eszem általában, és szerencsére cukros sem vagyok...csak hát ez a kívánósság :D
2012. ápr. 13. 12:30
 3/13 anonim ***** válasza:

A felesleges súllyal magadnak ártasz és ezáltal a babának.

Mindazonáltal ha a súlyod nem nő kórosan és a csokievés mellett a megfelelő vitaminokat is magadhoz veszed akkor nem lesz semmi gond.

2012. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is olt ilyen időszakom a babavárás, volt hogy egy ültő helyemben két csomag rizses milkát is megettem. Sajnos a 24. héten terhességi diabétesz gyanút diagnosztizáltak nálam, így azóta le vagyok tiltva sajnos minden ilyesmiről. :(
2012. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, nagyon tudok írni :D

Tehát "nekem is volt ilyen időszakom a babavárás alatt..." :))

2012. ápr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én 14 hetes vagyok, és 3 hete minden nap megörülés szinten kívánom az édességet. Mikor felébredek már ennék is. Bár én terhesség előtt is édesség függő voltam.

Én 3 kg (57-ről 54 kg-ra)fogytam a terhesség elején,pedig csak étvágyam nem volt. Úgy voltam vele ,hogy majd a sok édességtől hízok. Hát eddig még fél kg se sikerült hízni.

Beszéltem a védőnővel, azt mondta csak óvatosan. Bár én nagyon nehezen hízok de azt mondta ,hogy kialakulhat terhességi cukor. Ettől egy kicsit félek. De mivel mindig minden nap ettem édességet így bízok benne ,hogy nem borul fel ez az egész.

Nekem a mai adagom ,most vettem :) egy csokitorta szelet (ezt minden nap kívánom) és egy franciakrémes. 1 banán és kivi a babának.Egy epres aktívia a gyomornak. És mivel jégrémmel álmodtam így azt is vettem magamnak :)

Hány kilót híztál?

2012. ápr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi igaz belőle, de azt olvastam, hogy a túlzott édesség utáni vágy utalhat magnézium hiányra.
2012. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Remélem nem magnéziumhiány, mivel így is 4x2t kell szednem. 3 kilót híztam eddig és 47kg voltam terhesség előtt. Szóval nem vagyok nagydarab, de most tömöm a csokit. Annyira kívánom. Köszi az eddigi válaszokat, és annak, aki diabéteszes lett kitartás, utána visszaáll minden
2012. ápr. 13. 15:22
 9/13 A kérdező kommentje:
Aranyos ez a gyümölcs a babának :) Én is eszem minden nap almát is, meg iszom zöldség és gyümilevet, szóval nem vagyok 200kilós és nem is eszem sok hülyeséget...csak a sok csoki; régebben is ettem szinte naponta, de nem ennyit...
2012. ápr. 13. 15:24
 10/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Szerintem se magnéziumhiány mivel szedek elevitet és abban is van és külön is szedek minimum 2-3 db-ot.

Amúgy én úgy tudom ,hogy a C vitamin hiány okoz édesség utáni vágyat. És ezt tapasztaltam is régebben.

Kedves kérdező, akkor neked se kell aggódni az alakod miatt :) A baba miatt meg ne aggódj :) már most "édes " élete van :D

2012. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!