Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Itt olvasom, hogy az EDA...

Itt olvasom, hogy az EDA mennyit segít, de én nem mertem kérni, félek tőle. Le lehet győzni ezt a félelmet? Tényleg ennyivel könnyebb vele?

Figyelt kérdés
én az első babával 24 órát vajúdtam, ebből kb. 10 órát perces fájásokkal itthon, mert 2x hazaküldtek a kórházból és nem mertem bemenni még 1x feleslegesen, aztán mikor elfolyt a magzatvíz mentem. De amikor érzéstelenítőt kértem csak 1 szurit kaptam a combomba, ami nem igazán segített... 18hkm
2012. ápr. 14. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg sokat segít és nem kell tőle félni! Nem is érezni, amikor beadják. Én nagyon nagyon féltem tőle, jobban, mint a szüléstől. Aztán, mikor már nem bírtam a fájásokat (4 percesekkel kezdtem, amikből gyorsan 1 percesek lettek, de nem tágultam), könyörögtem, hogy nyomják belém az EDA-t. Iszonyatosan fáradt voltam már. Az volt a legrosszabb, hogy nem lehetett megmozdulni, amíg berakták és ez 1 perces fájásoknál nem könnyű. De a beadás után pár perccel már vidám voltam és iszonyatosan megkönnyebbültem! És megindult szépen a tágulás is, így megúsztam a császárt!!!!! Szuper volt! Most a második babámat várom, tuti, hogy újra kérni fogom!
2012. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt már spinálisom( első baba császár) és a másodiknál Edám is. Annyira nagy fájásaim voltak már hogy nagyon nagy megkönnyebülés volt,hogy beadták!! Nem volt fájdalmas inkább csak kellemetlen. Nekem is voltak alatta nagy fájásaim,olyankor szóltam,vártunk aztán folytatta.Megdicsértek,hogy fegyelmezetten tűrtem :-) Az eda után jó lett és ráadásul nekem segitett a tágulásban is.Ne félj tőlle,segit :-)
2012. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én rettegtem az EDA-tól. Olyan könnyen és gyorsan megszültem, hogy már nem is kaphattam volna. A természet elintézett mindent:).
2012. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én az első szülésnél kértem, akkor nagyon hosszan vajúdtam. Annyira fájt már (2 perces fájások) és még se nyílt a méhszáj, hogy kértem valami fájdalomcsillapítást, és azt adták. Szuper volt, tudtam végre pihenni, bekötöttek infúzióban oxitocynt így végre a méhszáj is nyílt, de nem fájt. Kitolásra pont kiment (1,5-2 óráig hat egy adag), azt már éreztem.


Nekem annyira fájt már a vajúdás (10 óra) hogy arra nem is emlékszem, hogy fáj e az EDA bekötése, de szerintem nem :)


Viszont a 2. 3. szülésem már nem volt ennyire hosszú, ott nem is kértem fájdalomcsillapítást, szerintem te is számíthatsz arra, hogy a többedik szülés gyorsabb lesz.

2012. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a bíztatást. Remélem gyorsabban jön a világra a kislegény... :) Most van fogadott dokim, a kicsi lányomnál nem volt, remélem ezzel is könnyebb lesz, talán nem fognak hazaküldeni...
2012. ápr. 15. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!