Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes kismama vagyok,...

24 hetes kismama vagyok, sajnos cigizem napi 4-5 szálat! Sokat ártottam még? Még nem késő letenni ugye?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Én nem ítéllek el, de szerintem tedd le a cigit. A babádnak nem használ és ne "szívja" miattad. Amikor Te elszívsz egy cigit a babád nem szó szerint, de "fuldoklik" Bírd ki azt a pár hónapot vagy csak napi egyre csökkentsd le.

A baba egészsége ennyit megér. Én is dohányoztam a terhesség előtt igaz csak napi egy két szálat, de amit megtudtam jön a baba letettem.

26 hkm

2012. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Na persze sajnos!!!24 hetes vagy és most gondolkozol rajta??Ha nagyon sajnálnád letennéd a cigit a baba egészsége mindennél többet ér...bocsi de én nem tudlak megérteni...minek neked gyerek,ha már most nem érdekel a kicsi sorsa?????
2012. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Én sem ítéllek el. A cigit soha nem késő lerakni! Sok erőt, kitartást hozzá! :) Boldog babavárást!
2012. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Valszeg fogsz kapni hideget-meleget...

Sztem csökkentsd le amyennyire csak lehet és ha bírod, tedd le teljesen, nem kell tök átmenet nélkül, de lehetőleg minél hamarabb!

És hogy ártottál-e vele? Egész komoly szakirodalma van, utánanézhetsz, ha akarsz. Az biztos, hogy nem használták a kicsidnek, de pl a környezetmben sokan születtek durván cigiző szülőktől és kutyabajuk nem volt gyerekként sem belőle és most felnőttként sem. Ám azt ne feledd,hogyha mégis akad valami probléma, sosem fogsz tudni kibékülni a lelkiismereteddel, meg különben is elgondolkodtató, hogyha a gyerekünket szeretjük legjobban a világon, miért "ártunk" neki ha tehetnénk is ellene... na mindegy, nem moralizálok, csak azt mondom, jobb későn, mint soha, ha tudod ,szokj le, de legalább minimalizáld!

2012. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem csak most gondolkoztam rajta kedves válaszoló!Én meg azt nem értem olyannak minek gyerek aki,üti,veri stb....Ez egy szenvedély,amit hidd el nem könnyű lerakni,de mi9nden erőmmel azon vagyok hogy sikerüljön!Ha nem tetszik akkor te ne válaszolj!Tartsd meg a véleményed magadnak!!!!
2012. ápr. 16. 12:07
 6/14 Katicabogárka20 ***** válasza:
68%
Én is cigizem 24hkm napi max 1-2szálat. Nem büszkélkedni akarok vele de van aki 10szálat is elszív. Én ismerek olyan anyukákat akik cigiztek terhességük alatt és nem lett bajuk a babájuknak. Van olyan ismin aki az elsőnél cigizet (2-3) és nem lett baja a picinek a másodiknál rögtön lerakta ahogy megtudta erre a picinek a szivecskéjével lett gond. Most lehet nekem mondani hogy lassan azt mondom hogy egészséges de egyáltalán nem. Ez szerintem egyénfüggő . Az az érdekes az egészbe hogy ha egy nemdohányzó szül beteg babát 0(pl aszmás!)akkor nemtudják hogy mitől de ha dohányzó akkor meg hogy tuti az anya hibája .
2012. ápr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Hallotatok már a méhlepényről???

Na annak van egy olyan funkciója is,ami megvédi a magzatot a cigarettázás ártalmaitól,stb.....

Nekem az orvos anno(2009) azt mondta,inkább gyujtsak rá ha nem bírom,mert a hiánya többet árt mintha kínoznám magam.

Ja és szerintem egy anya se akar ártani a babájának.

És ha nem bírtam(megkívántam) rágyujtottam!!!

Két egészséges gyereknek adtam életet!!!

Na lehet lepontozni,kedves tökéletes anyukák!

2012. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Előttem válaszolóval egyet értek!Akkor is lehet beteg babát szülni ha valaki nem dohányzik!Én is cigiztem mielőtt terhes lettem de pár szálat szívtam naponta!Én rosszul lettem a cigitől és kiderült azért mert terhes vagyok!Így nekem könnyű volt abba hagyni!Meg hát nekem nehezen jött össze a baba így inkább nem cigiztem tovább amint meg tudtam,hogy babát várok!De szerintem próbáld le tenni a cigit a te és a babád érdekében!Gratulálok a babához!23 hetes kismama
2012. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Én az előző terhességemnél letettem egyik pillanatról a másikra (napi 1 doboz), rá 1 hétre el is vetéltem.

Most nem tettem le, napi 3-4 szálat elszívok. 10 hét után próbálkoztam nem egyszer.A fél nap szünet után a falat kapartam volna dühömbe , csapkodtam,kiabáltam. Akkor mondta a párom ,hogy inkább gyújtsak rá.Igen akarat gyenge vagyok,nem bírom elviselni a leszokási tüneteket.

Most 18 hetesen is próbálkoztam nem egyszer, de sikertelenül. Pedig ez se jó,mert a büntudatom van egész nap ,hogy ilyen gyenge vagyok. Jobb lenne inkább nem is gondolni rá.

A védőnő ,orvos tudja,én nem titkolom. Azt mondták ennyi nem árt, és ez is szép eredmény ahhoz képest ,hogy napi egy másfél dobozzal is szívtam.

Bár nálam az is közrejátszhat (nem kifogás) hogy évek óta szorongásos depresszióm és hangulatzavarom van. Amire gyógyszereket szedtem, de ugye a gyerektervezés miatt le kellett tennem. Most itthon vagyok ,nem dolgozok, viszont a párom rengeteget. Egyedül érzem magam, a családok rokonok 100km-re tőlem,és így nehéz.


Amit írtak én is egyetértek. Ha valami baja van a gyereknek és tudják,hogy az anyuka cigizett akkor arra fogják. Ha nem tudják vagy nem cigizett akkor másra.

Viszont az is igaz.hogy hiába ha nem a cigitől lesz valami baja a babódnak akkor saját magadat fogod hibáztatni.

Nem késő még leszokni! Próbálkozz és ha nem megy akkor ne okold magad (nagyon) mert ez egy szenvedélybetegség. Van aki egyből le tudja tenni van aki nem . Ugyan úgy mint az alkoholt és a drogot. Minden ember más!

Boldog és egészséges babavárást kívánok neked!

2012. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Te kérdezted a véleményünket,nem írtad oda,hogy csak azok véleményére vagy kiváncsi aki,azt írja,hogy nem baj,hogy cigizel.Én nem ítéllek el,csak ez a véleményem.

Egyébként én is dohányoztam,tudom milyen letenni..csak én a páromért tettem meg és azért mert rájöttem,hogy egy tök fölösleges dolog!Mire babát vártam már rég nem cigiztem.

Szép napot és boldog babavárást!

2012. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!