Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bőrviszketés terhesség alatt?

Bőrviszketés terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Kedves Kismamik!Segítségeteket szeretném kérni.

Már egy ideje(kb. 3 trimesztertől) nagyon viszket a bőröm, a kezem fején, a derekamnál, a honom aljánál,a mellem alatt.Mindenütt olyan mint ha kis fehér hólyagok lennének, és majd megőrülök tőle, főleg éjjel. Vettem a gyógyszertárba homeos krémet, de csak ideig óráig csillapítja, úgy érzem,hogy a testápoló is használ annyit. Volt valakinek hasonló tünete a terhesség alatt? Tudtok nekem valami nagyon jó, bevált krémet,módszert ajánlani? Megszűnik ez a terhesség után?

Köszönöm a válaszokat előre is!

38 hkm


2012. ápr. 18. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyúlik a bőr...valószínűleg attól :) Boldog babavárást!

22hkm

2012. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igyál kicsit több folyadékot. Napi 1,5 - 2 liter legyen.


Testápoló krém, hasadra csíkok elleni krém, lehet + babaolaj is.


Nyúlik a bőröd, azért viszket. Hidratálni kell és biztosítani a rugalmasságot.


Szülés után elmúlik, de a bőr ruganyosságát most meg kell alapoznod, mert amennyit kinyúlik, annyit vissza is kell idővel mennie.


Jó babavárást!

2012. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én még csak a 20. hétben járok, de ahogy leveszem a melltartót iszonyatosan viszketni kezd mindkét mellem. hiába kenem olajjal, hiába krémezem, ez van. de ugyanez van a derekamnál, a lapockáimnál, mindenhol érzem.. próbálom türtőztetni magam. na szóval Te még szerencsésebb is vagy, mint én, mert neked csak a harmadik trim. elejétől vannak ezek. lehet kapni valami olaj szerű gyógynövényes készítményt, sajnos a nevére már nem emlékszem, de az nagyon jó. ecsetelő szerű valami és nekem anno helyre hozta a sebesre vakart lábaimat. bár én inkább egy bőrgyógyászt vagy egy gyógyszerészt kérdeznék.

könnyű szülést!

2012. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
aranyosak vagytok,köszi a válaszokat, de sajnos szinte biztos,hogy nem a bőrnyúlás miatt van. :-( Végig kentem,hidratáltam magam, nincs is csíkom sem. Inni is sokat iszok,alapból nagy a víz igényem. Ezek kiütések,látszik rajta, vízhólyag szerűek. Hallottam már róla,hogy hormonok miatt előjöhet a terhesség alatt, csak nem tudom,hogy milyen módszert lehetne alkalmazni,hogy ne viszkessen annyira. És ráadásul nem túl szép:-(((
2012. ápr. 18. 09:55
 5/10 LadyLoss ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy epepangás, terhesség alatt, test szerte okoz viszketést. Ezt kezelni kell-nem külsőleg-, szólj a dokinak, mutasd meg, kérdezz rá az epepangásra, ne hagyd magad lerázni!
2012. ápr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ! Én is úgy érzem,hogy ezt orvosnak kellene megmutatni.Mert tényleg iszonyatosan viszket, és nem túl esztétikus. Érzem,hogy ez nem a bőrfeszülés miatt van. Itt más van a háttérben.

Még egyszer köszönöm!Szép napot mindenkinek!

2012. ápr. 18. 10:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia Nekem is ez volt a gondom, vagyis még mindig ez a bajom, első babámmal is volt. Szülés után elmúlt, de a mostani terhességem alatt ezerszer jobban viszket! Voltam vele dokinál, és azt mondta, hogy a baba nyomja az epehólyagomat, és emiatt nem működik rendesen a májam, ezért viszketek, ha megszülök, elmulik! Irt fel gyógyszertári krémet meg mosdókenőcsöt, ezektől valóban jobb, de teljes mértékben nem mulasztja el! Irt fel egy gyógyszert is AERIUS a neve, azt mondta csak akkor szedjek belőle ha elviselhetetlenül viszket! Na, ez tökéletesen elmulasztja! Egyébként pamut póló!! Nekem olyan súlyos volt, hogy véresre kapartam a bőröm! Most kicsit jobb. 36hkm
2012. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Háziorvosod írta fel? Van egyébként még értelme szerinted felíratni? A héten vagy a jövő héten megszülök.akkor elmúlik ugye?Igen,nekem is sebes már több helyen.

Köszi,hogy írtál!!

2012. ápr. 18. 10:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a házi orvosom irta fel, hanem a bőrgyógyász! Hát, hogy van e értelme? Szerintem igen! Mert ha megszülsz , elmulik ugyan, de képzeld el, milyen jó, mikor lefekszel este, és nyugodtan meg tudsz nézni egy filmet, mert nem viszket a bőröd... :)) Aki nem volt még ilyen helyzetben, nem tudja, mennyire rossz! Volt, hogy már kínomban sirtam, annyira rossz volt! Én a helyedben iratnák fel, mert tényleg használ! Ha meg nem használna, akkor májfunkciót néznek..
2012. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
83%

A viszketés gyakori velejárója a terhességnek, a bőr fokozott vérellátásának köszönhetően, de okozhatja a has bőrének nyúlása, feszülése is. Az enyhe viszketés miatt általában egyáltalán nem kell aggódni, ám ha egyre erősebbé válik és zavaró mértéket ölt, az egy májműködési zavar, a terhességi epepangás (cholestasis) tünete lehet. Ez a betegség a terhes nők közel 1 százalékát érinti, és mivel a magzatra komoly veszélyt jelenthet, orvosi felügyeletet tesz szükségessé.

Az epepangás legfőbb tünete az erős, viszonylag nagy felületen - leggyakrabban a tenyéren és a talpon, ritkábban a karon és a lábon, illetve az arcon, a háton és a mellen - jelentkező viszketés a terhesség utolsó 3-4 hónapjában. Kiütések nem kísérik, de van, aki annyira erősen vakarózik, hogy véresre karmolja a bőrét vagy bőrfertőzések lépnek fel. Bár nem jellemző, de egyes nőknél kiütések is kísérhetik. A viszketés gyakran éjszaka a legerősebb, és egészen elviselhetetlen lehet, alvászavarokat, kimerültséget okozva.

2014. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!