Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A második babánál lehet simán...

A második babánál lehet simán szülni ha az első császár volt?

Figyelt kérdés
Tapasztalat?
2012. ápr. 18. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Kórház- és orvosfüggő. az Istvánban lehet. Ott már két császár után is született hüvelyi úton baba, Dr. Boros Juditnál.
2012. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy Gabka írta, kórház, de főleg orvos függő és leginkább attól függ Te milyen állapotban vagy.
2012. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez a kérdés nálam is aktuális, 3 éve szültem császárral, nem vagyok már fiatal, most 20.hetes vagyok, a nőgyógyászom megkérdezte, hogyan szeretnék szülni... mondtam neki, van még idő, félek a komplikációtól, tudom kicsi az esély, de a barátnőmnél előfordult.... első császár után másodikat simán próbálták, szülés közben szétrepedt az elöző vágás, fertőzést kapott, 1 hónap múlva kivették a méhét :-( kevés az esély rá, de sajnos előfordul...
2012. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Attól függ, hogy mi miatt volt császár. Pl. ha nem megfelelően tágultál, akkor valószínű, hogy ez a következőnél is így lesz. De ha mondjuk a baba fekvése miatt, és a 2. baba szépen beilleszkedett, akkor lehet sima szülés, ha megfelelően regenerálódott a heg.

2. Attól is függ, hogy mennyi idő telt el az első szülés óta. Úgy tudom, hogy kb. 2 évnek el kell telnie.


Szóval igen lehet, de vannak bizonyos körülmények, amiket figyelembe kell venni.

2012. ápr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van 2 barátnőm és vagy 8-10 ismerősöm akik elsőt császárral szülték mindenhol van már második sőt harmadik baba, és van aki most várja a harmadikat.

Egyiküknek sem sikerült a hüvelyi szülés a császár után. Van akinek a dokija eleve nem javasolta meg se próbálhatta sikerül e, van akit hagytak kicsit vajúdni majd megállapították hogy nem tágul és utána császározták meg.

Ez tapasztalat csak, nem tudományos tény:) Lehet csak nekem vannak pont ilyen ismerőseim:)

Ja és 2 csaszi után a harmadiknál pedig már szóba se került a sima szülés most barátnőmnél pl. Egyébként átlagos méretű babáik lettek, talán 1 aki 4 kiló feletti baba volt de anyukája se kis darab. Úgyhogy nem téraránytalanság miatt történt a műtét, hanem egyéb okokból.

2012. ápr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok terhes a tesóval csak szerettem volna utánna nézni hogy miért ragaszkodnak többségében az orvosok ahhoz hogy a második is császár legyen ha az első az volt. Az én orvosom is kikötötte hogy csak császár lehet, nem vállalja a kockázatot ezért akartam utánna nézni milyen kockázatokról beszélt. 29 hós a kislányom és gondolkodunk a tesón. Én is szerettem volna várni kicsit hogy tudjak regenerálódni. köszönöm a válaszokat
2012. ápr. 18. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!