Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen színű babaholmikat...

Milyen színű babaholmikat vettetek? Nagyon ragaszkodtok a kék/rózsaszín színekhez? Mely cuccaitok uniszexek? Mik az előnyei/hátrányai a semleges színeknek?

Figyelt kérdés
Mi eddig csak a babakocsit vettük zöld színben, mert még nem tudjuk mi lesz.
2012. ápr. 20. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
hát nekem a legtöbb cucc, barna-fehér, fehér vagy zöld, de olyan ami jó kislánynak is meg fiúnak is, közben kiderül, hogy fiam lesz, így vannak kifejezetten kék cuccai is már, de főként barna meg színes, csíkos cuccokat vettem
2012. ápr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

előnye egyértelmű: bármilyen nemű babára rá lehet adni

hátránya nem hiszem, hogy lenne.

mi eddig csak sárga és fehér ruhákat vettünk, bár még nincs sok, de pár db azért ott figyel a szekrényben. én nem ragaszkodom különösebben a kék/rózsaszín színekhez, sőt.. utálom a rózsaszínt, szóval a lányomon biztos nem fog ez a szín tündökölni, már ha lányom lesz.

2012. ápr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi még nagyon az elején vagyunk, de első körben barna, fehér és zöld dolgokat tervezek venni, egyátalán nem vagyok az a ragaszkodós kék/rózsaszín színű kismami.

Persze lesz olyan is, de a nagy többség unisex színű lesz, mivel ki tudja, mit hoz az élet és nem szeretnék/mondjuk nem is tudnék fiú és kislány teljes ruhatárat felvásárolni.

2012. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiam van, kicsiként (amíg nem jártunk játszótérre) sok fehét, drapp, sárga holmija volt, most hogy már bölcsi, legtöbbször kéket kapunk ajándékba.

Én igyekszem zöldet, narancsot venni, de igazság szerint 2-3 éves kortól alig van unisex fazonú vagy mintájú ruházat (főleg Takko-ban vagy Tesco-ban vásárolok).

2012. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
fehér, sárga, zöld, halvány barna. ezek mind-mind unisex színek. Persze ha már tudod,hogy kisfiú vagy kislány, akkor nem árt pár rózsaszín és kék ruci is, azért csak az az Ő színük!! :-) Boldog babavárást!!39hkm
2012. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

En is zold babakocsit vettem, lime szinut. Eloszor feltem, hogy majd mit szolnak, mert tudtuk, hogy lany lesz, de tudtuk azt is, hogy szeretnenk meg egyet, es nem akartunk ket kocsit venni. (Epp most novi ki lanyom a babakocsit, nemsokara probalkozunk a kistesoval)

Eppen ezert, mi is arra gondoltunk, hogy uniszex ruhakat probalunk venni. A mai napig nezegetem, hogy ha csak lehet olyat veszek, amit akar fiura is raadhatnek. Persze ezt csak nagyon nehany dologgal lehet megcsinalni. Ilyen a body, harisnya, zokni, cica nadrag, esetleg sapka, sal, de ezen kivul nem tudsz olyat venni, ami unisex, csak nagyon kicsiknek.

A feher a legjobb szin...illetve az nem szin, de mindegy.

Tudod hipozni, habar ilyen kicsiknel meg azt mondjak nem szabad. Igazabol en nem a haztartasi fekete dobozos hipot hasznalom, azt meg az enyeimre se hasznalnam. Van viszont A...el whitener folt eltavolitom, es van szinesre is. (tenyleg jo), azonkivul van hazi szappanom, de a mai hazi szappan mar nem olyan jo, mint reg. Sok mindent nem vesz ki. Ha nem turi meg az eloket a gyerek, a legjobb a feher ruha, vagy ha puceran eteted:D Mi befogtunk egy nagy torolkozot, azt szoktam rateriteni, mert nem turi az eloket, pedig millio felet kiprobaltunk.

En kezdettol fogva azon voltam, hogy minel kevesebb rozsaszin.

Tegnap vasaroltam neki, es megusztuk egy rozsaszinnal. Tobbnyire sarga cuccokat vettem neki a nyarra. Csak az a baj, hogy a polocskak is fodrosak, ha sima polok lennenek, siman ra lehetne adni egy sarga polot egy fiura is. Amikor en kicsi voltam, jo par eves koromig nem volt uj ruham, de ocsemnek se (2 lany, egy fiu). Most mar nem tudunk ugy vasarolni, hogy jo legyen akar fiura, akar lanyra:(

Amig nem eszik semmit, csak tejet, addig tulajdonkeppen nincs nagy gond. A feheres-sargas visszabufit ki lehet mosni konnyen, ha kakis lesz a ruha, akkor meg azt meg a hazi szappan is kiviszi, ha rogton kimosod (tenyleg rogton kell, egy fel nap utan mar tuti nem jon ki) Kesobb meg jobb ha a spentotot zold ruhaban, a paradicsomszoszt pirosban eszi:D ( mi mindig ezzel vicceltunk)

Tartasz egy-ket szep ruhat otthon, amibe dokihoz viszed, meg tarsasagban, otthonra meg vegyel feheret, igy kistesonak is mindenkepp lesz indulo ruhaja.

2012. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Pont most pakoltam be a szekrénybe a sok babruhát. A legtöbb bodynk és rugink uniszex, úgy 90%-ban. Mi már 16 hetesen megtudtuk, hogy fiúnk lesz, így azután vettünk fiús ruhákat. Inkább pulcsik, nadrágok, polók, hosszú ujjú felsőkben. Színben nem ragaszkodom a kékhez, egyedül rózsaszínt nem adnék a fiamra. Van már egy két éves lányom is, neki is sok uniszex ruhája volt és mellette viszont sok rózsaszín meg kislányos ruhadarab. És ahogy már írta valaki, 1-2 éves kórtól már nem nagyon van uniszex ruha, inkább csak lányos vagy fiús.
2012. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az újszülött ruhái unisex színben voltak, most, hogy már 7 hónapos, sok a rózsaszínű, hiszen ruhácskát lányos színben veszek.De az unisex színeket azért szeretem, mert a következő baba akár fiú lesz, akár lány, tudja majd hordani.
2012. ápr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk majdnem minden fehér, amúgy kisfiam lesz, így van barna-fehér, kék-fehér társítás is :-)

Zöldet annyira nem szeretem, így maradnak ezek a színek :)

2012. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

citromsárga, narancssarga, barna, kék, zöld -- fiúnál


mivel a lányom örökölte a fiam cuccait (body, rugi, stb), ezert foleg rozsaszínt meg lilát.. pl a barna rózsaszínnel jol nez ki, es nem is fiús. :D a kék lilával szintén lányos. (holott a barna magaban es a kek magaban fius volt)


a fiamnak most, 3 evesen is tobb narancssarga dolga van (pl kabat, nadrag), es bar angyalarca van, megse nezik lanynak :)

2012. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!