Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meddig szedtétek/szeditek...

Ti meddig szedtétek/szeditek a terhes vitamint?

Figyelt kérdés
Elevit és Magne b6 meddig kell szedjem? A magne b6-ot 30.hétig be kell fejezni a szedését azt tudtam
2012. ápr. 23. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Én nem szedek ugyan,de védőnő azt mondta legalább a 20.hétig kellene a folsavval együtt.
2012. ápr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én az Elevitből szedek még heti kettőt és MagneB6-ot is kell, mert ha nem szedem, akkor begörcsöl a lábam. Anélkül üvöltök a fájdalomtól, de nem szedem túl magam, tehát napi 1, max 2 az adag.

(34 hkm)

2012. ápr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elevitben van bőven folsav, azt mondták nem szabad mellé külön szedni
2012. ápr. 23. 07:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Én az első babámmal Femibiont szedtem és már 8 hónapos volt, amikor abbahagytam. Ajánlják, hogy nem szabad abbahagyni a szülés után sem, mert a szoptatás miatt pótolni kell a vitaminokat, ásványi anyagokat.

Most a másodikkal is Femibiont szedek és tervezem is szedni legalább addig, amíg a Lányommal.

2012. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Második lányomat várom!


Egyáltaán nem szedtem vele terhesvitamint,inkább egészségesen kajáltam...A magnéziumot 37 hetesen hagytam abba!Amúgy 36. hétig kell szedni!Én mondjuk 500mg-os magnerotot szedtem!


Az első lányommala 20. hétig szedtem elevitet,és vele 36. hétig béres féle (250mg-os) magnéziumot!


De az első lányom 3950grammal és 61cm-vel született,ígyeldöntöttem mássodikkal nem szedek terhes vitamint!

Előreláthatólag Ő még nagyobb lesz...Szóvalnem ettől függtünk...

2012. ápr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia, én a dokimtól 18 hetesen kérdeztem, hogy meddig szedjem a terhesvitamint. AZT mondta: "Hát végig és még szoptatás alatt is" és pluszban felírt maltofer vas+folsavat és keményedésre 4x2 magnéziumot szedek.
2012. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes végig szedni a terhes vitamint, mert a mai kajákban, hiába hiszi azt az ember, hogy egészséges, lehet, hogy nincs meg az a mennyiségű ásványi anyag ami ahhoz kell, hogy például a nyitott gerincet kikerülje az ember.


Ráadásul az első trimeszterben, ahol a legffontosabb a folsav bevitel, ha nagyon hányós az anya, akkor hiába étkezik egészségesen, nem ér el vele semmit, mert felszívódás előtt visszajön az étel.


A magnéziummal viszont azért csínján, mert hasmenést okozhat a túlzott bevitel, és az felesleges kockázatot jelent (a súlyosabbik formája).

2012. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Terhesvitamint kb. 24. hétig (femibiont),a dokim mondta, hogy utána felesleges. Magnéziumot még szedem, emellett vasat és kalciumot kell szednem.


32+2 hkm

2012. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Babi0906 ***** válasza:

Femibiont szedtem a 33 hétig.Azóta magnerotot meg omega3-at.

35+6 hkm

2012. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én femibionnal nyomtam végig, egyszer - hülye rábeszélésre - benyeltem ezt a marhaságot, hogy nagy lesz tőle a gyerek (könyörgöm, hát nem kcal van a vitaminban, hanem max étvágyat csinál, amit meg önuralommal leküzdök) és abbahagytam. Na el is kezdtett minden bajom lenni, előtte semmi nátha vagy szemölcs vagy árpa... egyszerűen kellett az immunrendszeremnek a vitamin, mert amúgy zéró gyümit-zöldet eszem. aztán visszatértem a femibionra és megint semmi bajom nem volt. Így végig szedtem.
2012. ápr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!