Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, ti levetetitek a...

Kismamik, ti levetetitek a köldökzsinór vért?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 12:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
levetetném ha volna rá pénzem :(
2012. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%

Az anyagiak miatt nem. Ráadásul, ha lenne rá is meggondolnám százszor.

Nekem most ez is valami puccos dolognak tűnik, amivel ezek a cégek jól lehúzzák az embereket.

Persze aki ettől fogja a gyermekét nagyobb biztonságban érezni, az le fogja vettetni.

27 hkm

2012. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
én is levetetném, de sajna nincs rá pénzünk :(
2012. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
nem
2012. ápr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Nincs pénzünk rá :(
2012. ápr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

kedves Kismamik..

Igen,az a roh..t pénz nagy úr!

És iszonyat drága e levétel :(

Nekünk sem nagyon telik rá,pláne hogy épitkezés elött állunk..!!

De mi van ha meg mentem vele a babám,párom vagy a saját életem??!!

Haragszom is ezekre a bankokra,mert bűntudatot okoz azoknak a kismamiknak akik sajnos egyáltalán nem tudják még havi részlettel sem kifizetni..

De ez az egyetlen esély!

Nem tudom,nehéz döntés,és tanácstalan vagyok!

2012. ápr. 24. 12:57
 7/20 anonim ***** válasza:
31%

semmiképpen!!

Ugyanis úgy tudják csak levenni, hogy mikor kijön a kicsi, egyből elvágják a köldökzsinórt!E miatt viszont néhány másodpercre oxigénhiányos állapot léphet fel!Hiszen a köldökzsinórnak még van funkciója születés után!Míg pulzál, addig van ideje a tüdőnek kitágulni, és ha a pici nem tudna egyből mélyet szippantani, a köldökzsinór biztosít még oxigént.Jobb helyeken nem is vágják el egyből, hanem várnak legalább addig míg felsír a kicsi, vagy életjelet ad...

Én legalábbis ezt így tudom, de javítsatok ki ha tévedek:)

2012. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%
Eszünkbe sem jutott! Nem.
2012. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező, szerintem hülyeség, hogy egy ilyen dolog miatt bűntudatod van. Inkább örülj annak, hogy van egészség és mindent meg tudsz adni ezen kívül a gyermekeidnek.

Nekem eszembe sem jut, hogy ilyen miatt bűntudatom legyen, na az meg pláne nem, hogy egy ilyen dologra hitelt vegyek fel.

2012. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én az első szülésemnél levetettem, mert anyagilag meg tudtuk oldani. Most viszont a másodiknál bizotsan nem fogjuk, egyrészt mert nem fér bele anyagilag, másrészt mert már van egy őssejtünk.

Én úgy voltam, hogy ha esetleg szükség lenne rá, nehogy azért ne legyen meg az össejt, mert végül úgy döntöttünk, nem vetetjük le, holott meg tudtuk volna oldani.

Alapvetően nagyon hasznos dolognak tartom.


Az utolsó válaszadó igazat írt, nekem is mondta a szülésznőm, hogy ilyenkor nem várják meg, amíg megáll a köldökzsinór pulzálása, hanem azonnal elvágják.

(Namost ha a gyerkőc életét menthetem meg ezzel később, akkor azért megéri, hogy hamar elvágják a köldökzsinórt.)

2012. ápr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!