Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, ti levetetitek a...

Kismamik, ti levetetitek a köldökzsinór vért?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 12:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%

"Namost ha a gyerkőc életét menthetem meg ezzel később, akkor azért megéri, hogy hamar elvágják a köldökzsinórt"


Igen, viszont az se jó, ha oxigénhiányos állapotba kerül a baba akár csak néhány másodpercre....

2012. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
46%
Nem! Egyrészt a pénz miatt, másrészt azért, mert a Mo-on működő sejtbankok nagy nullák!A minták használhatatlanok. Külföldre vitetni pedig horribilis összegekről van szó!
2012. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Levetettuk,nem magyar cégnél van,minden simán ment,örülök,hogy megtehettuk.
2012. ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mind a kettőnél levetettük, nem volt kérdés. Részletre kifizettük.
2012. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%
Két gyerekünk van,eszünkbe sem jutott.
2012. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
45%

Mi hosszasan gondolkodtunk rajta, utánaolvastunk a későbbi őssejtfelhasználásnak, és úgy döntöttünk, hogy nem rakatjuk el.

Egyenlőre az őssejt beültetés sok millió Ft, és nem csak 1 alkalom kell ahhoz, hogy a beteg emberbe meggyógyuljon, legyen az gyermek vagy felnőtt, hanem többször ismételni kell ahhoz, hogy valamilyen eredményt érjünk el. Az többször sok millió Ft-ot jelentene. Nekünk erre nincs keretünk, így inkább lemondtunk róla.

Amúgy egy őssejt beültetésnél rengeteg kritériumnak kell megfelelni, hogy az adott betegséghez fel tudják használni a saját, vagy rokoni őssejtet, mér nem emlékszem pontosan, de 100 esetből 1-szer használható csak.

Ha már valaki ezt a gyógymódot választja, akkor azzal is számolnia kell, hogy elképzelhető, hogy fel sem használható a saját őssejt, és nem a levétel és tárolás a drága, hanem a felhasználás. De ha már ezt ki is tudja fizetni az ember, akkor valószínű, hogy találnak idegen őssejtet is a kezeléshez, persze jobb lenne a saját, de túl sok dolognak kellene ahhoz egybeesnie.


Én úgy gondolom, hogy ez Mo-on egyenlőre csak üzlet, aki megteheti leveteti, de senki nem jár utána, hogy mire és mennyiért lehet felhasználni a későbbiekben.

2012. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen,mind a két gyerekemnél levetettük.
2012. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
45%

Én nőgyógyászok/szülésznők tanulmányai alapján döntöttem,és nem az őssejtbenkok lekiismertfurdalástkeltő programja alapján!


Ami nagyban (még a tanulmányok előtt befolyásolt...),hgyegyetlen egy nőgyógyász sem vetette le sem sajátgyermek sem unoka érkezésekor....



AMúgy a tanulmányok szerint,ha nem vágnák el idő előtt avér levételemiatt a zsinórt,akkor azmind ugye a babába kerül...Vagyis megkapja a szükséges egészséghez fontos őssejteket!Ezlogikus!Most nagyvonalakban ennyit írnék erről...


Megtehettük volna de orvosok tanulmányok beszéltek le róla...Logikusan!

2012. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én láttam egy kisfilmet a levételről és injekciós tűvel vették le, nem vagdostak.


De a pénz miatt nem tudjuk levetetni, amúgy megtenném, mert nagyon utánajártam a témának.

2012. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem, ugyanis a saját köldökzsinórvérét általánosságban senki nem kaphatja meg, hiszen a legjelentősebb felhasználási területe a vérképző szervi daganatos megbetegedések eseteit jelentik - ilyenkor azonban a saját köldökzsinórvér semmiképpen nem jó választás hiszen a malignus transzformációhoz vezető genetikai hiba ugyanúgy benne lenne ezekben az őssejtekben is.

Természetesen közeli rokon felhasználhatná - ha és amennyiben lenne arra vonatkozó tapasztalat, hogy 3-4-5 év tárolás után is ugyanolyan jól használhatóak maradnak ezek a minták. Erről viszont jelenleg semmit nem tudunk.

Fontos az is, hogy az orvos, aki leveszi a köldökzsinórvért, jutalékot kap az adott banktól - ez persze csak egy plusz infó, nem ez a fő érv a dolog ellen.


Közösségi bankba betenném, ahol bárki hozzáférhet.

2012. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!