Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol van az a +5 kiló?

Hol van az a +5 kiló?

Figyelt kérdés
Nem nyavalyogni szeretnék (bár mégis az), de nem értem, hogy hol és hogyan van máris plusz 5 kiló rajtam. Még csak a 15. hetet kezdem és az előbb tapasztaltam döbbenten (és persze \'kissé\' csalódottan), hogy már ennyivel többet mutat a mérleg. Még az elején a védőnő mért és azóta én nem méregettem magam. Főleg, hogy az eredeti ruháim teljesen jók rám (comb, kar, egyéb részen) a mell-csípő tájékot leszámítva (de ezt meg teljesen természetesnek gondolom). Figyelek arra, hogy mikor-mit eszem, hogy mindkettőnk számára a legegészségesebb és minden szempontból teljes értékű legyen az étrend. Cukros löttyöket nem iszom, a reggeli narancs juiceon (kb. 3 dl) és tejeskávén kívül. Nem tömöm magam péksütikkel, kenyérrel... A mozgást vissza kellett vennem, de nem történt jelentős változás a korábbiakhoz képest. Teljesen normális alkatom van, nem vagyok hízékony, kb. 4 + kilóval kezdtem a várandós időszakot, ami szerintem nem vészes (és ez is arányosan volt rajtam). Szúrjatok le, és/vagy nyugtassatok meg, de tanácsra van szükségem, hogy min kéne változtatnom, hogy ne legyenek káros következmények egyikünkre nézve sem!
2009. jún. 21. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már eleve többletsúlyt okoz a szervezetben a vérmennyiség növekedése, a mellek súlya, a magzat+mélepény+magvazvíz, stb. Amúgy természetes a tartalékolás, szóval 5 kiló úgy eloszlik, hogy nem is látod.

Ne aggódj.

2009. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 54 kilóval kezdtem a terhességet,160 cm vagyok.

74 kiló voltam a 39. héten. 20 hetesen már 7 kiló volt rajtam.

Nem ettem, nem ittam semmi hízlalót.(chips,üdítők,nassok stb.) Nem nőtt az étvágyam,ugyanakkora adagokat ettem,mint előtte.A doki hűledezett,a védőnő sopánkodott.Elég nagy volt a hasam.

Most 4 hónapja szültem, 56 kiló vagyok,megjegyzem,csak szoptatok.

A mai napig nem tudom, hogy hova,és mitől jött fel az a rengeteg súly.Én boldog,jó kedélyű kismama voltam,minden elkerült ami általában ilyenkor gondot okoz.(vizesedés,cukor betegség,hányinger)

Ha jól érzed magad,ne aggódj.

Ha szeretnéd,előbbre kérheted a terheléses cukor vizsgálatot, hátha az a baj.

Jó babavárást!

2009. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Visszatartja a vizet a szervezeted. Figyelj rá majd később.
2009. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Reggel megyek hivatalos 'mázsálásra', addig felkészülök lélekben a 'sopánkodásra'..:) és kérek egy cukor-mérést is!

Még1x köszönöm szépen!


Boldog pocakos és babás időszakot!

2009. jún. 21. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!