Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7.7 a cukorterhelésen nagyon...

7.7 a cukorterhelésen nagyon rossz eredmény?

Figyelt kérdés
Valakinek lett még hasonló eredménye? Milyen diétát tartotok be? Én barna kenyeret eszem, nem eszek édességet, nem iszom üdítőt, de aszalt szilvát kell ennem - ennek pedig magas a cukortartalma - ez még belefér a diétába?
2009. jún. 21. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Most voltam cukorterhelésen, 5.7 volt a felső határ,tehát a tied nagyon rossz.Az orvosodnak (háziorvos,védőnő) kéne felvilágosítania,hogy miket nem ehetsz,mivel mindenkinek a szervezete mást igényel.Lehet,hogy pl. barna kenyeret sem ehetsz,mint mondjuk más kismamák.Szóval mindenképpen beszélj a háziorvososddal,nehogy még rosszabb legyen.
2009. jún. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Hát az olyan határeset eredmény. A 8 körüli vagy azt meghaladó értéket biztos, hogy terhességi diabetesnek tekintenek mindenütt. A 7-et meghaladó értékek megítélése eltérő lehet. Van ahol már mindenkit már ekkor is diétára fognak, más orvos szerint ez még belefér. Én anno 7.1 terheléses cukorral voltam a diabetológián, nekem azt mondták, hogy terhesen 8-ig elfogadható. A mit ehetsz mit nem kérdésében célszerű lenne szakember tanácsát kérni. Nem csak az édességgel hanem mással is csínján kell bánni.

Krumpli, bab, nagy cukor tartalmú gyümölcsök stb.

2009. jún. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Az előző terhességemnél pont ennyi volt,8 a felső érték.Engem nem küldött a dokim sehova csak annyit mondott vigyázzak az étkezéssel és elmondta mikre kell figyelni.Havonta a védőnő megnézte étkezés után 1 órával, ezzel a gyors teszttel és mivel jó volt nem volt semmi gond.Ez orvosa válogatja.Amugy diabéteszes szakemberhez küldenek ha menned kell valahova aki elmondja hogy miket kell betartanod és havonta vissza rendel kontrolra.Kibírható csak macera.Ne ijedj meg!
2009. jún. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi csajok!
2009. jún. 22. 07:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is most voltam,és ahogy olvasom a válaszokat, kórházanként eltérő az érték.

Nálunk ugyanis a 2 órás értéknek 7 alatt kell lennie, akkor jó. Nekem 5.8 volt a terheléses, az éhgyomri 4.5, és a doki erre azt mondta, hogy szuper az eredmény.


Kérdésedre válaszolva láttam itt a régi kommentek közt olyat is, aki a teljes diétáját leírta, ha van időd, keresgélj, mert sok használható dolog van itt...

2009. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!