Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják az orvosok,...

Miért mondják az orvosok, hogy magnéziumot szedjünk, amikor tudják, hogy nem mind jó?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem,hogy ajánlott a dokim egy MgB6-ot,de már annyira keményedtem és fájt a hasam,hogy visszamentem hozzá,és azt mondta,hogy amit most szedek azt felejtsem el,mert abból szinte semmi nem szívódik fel,és szedjek egy olyat,amit a gyógyszertárban csinálnak.

Kiváltottam a receptet és óriási különbség van!

Nagyon-nagyon ritkán feszül-keményedik be a hasam!

De ha van olyan ami tényleg hat,miért ajánlják a sz.rt?

Járt már hasonlóan valaki?


2012. ápr. 25. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert nem vagyunk egyformák!Neked nem jött be, de pl nekem semmi bajom nincs vele!Ha olyan tüneted van, ami nem megszokott akkor mész orvoshoz és találtok rá megoldást, mint ahogy az meg is történt nálad is!
2012. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert nem mindenkinek ugyanaz a vivőanyag válik be. Nem erős, fiziológiás keményedésre elég a Magne B6 (nekem pl. tökéletes volt), de ha erősebb lenne, lehet mással próbálkozni. Nincs ebben semmi meglepő.


37 hetes km

2012. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem a vivőanyaggal van gond,hanem azzal,hogy a dokik tudják, hogy ezek az előregyártott magnéziumok olyanok,hogy nem tud felszívódni.Többet lehet kajával bevinni, mint ezekkel!

Akkor miért ajánlják?!

Csak azért,hogy a gyógyszergyárak megéljenek?

Nem olyat kellene eleve felírni a kismamáknak,ami segít? Igen,nem mindenkinek van erős keményedése. De annak csak napi 1 adagot kellene szednie.Akinek meg erősebb, annak többet. Nem lenne logikus?

2012. ápr. 25. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Hát nem tudom, nekem a férjem az orvosom, ő javasolta a MagneB6-ot, és nekem abszolút segített is, vérképben is figyeltük a magnéziumszintet, 3x1 szépen megemelte... (Nekem pl. a Magnerot nem ért semmit, amire mindenki esküszik.) Biztosan nem azért ajánlotta nekem, mert gyógyszergyárral szerződött... Nekem ez elegendő volt és bevált. Végig ezt szedtem, már egy ideje nem, mert 37 hetes vagyok.


(A legtöbb orvosnak egyébként SEMMI köze a gyógyszergyárakhoz.)


Nem értem a felháborodást, főleg, hogy természetesen a receptköteles gyógyszerből is valamelyik gyártónak lesz haszna. :)

2012. ápr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha erősebbek a keményedések, a MagneB6 nem biztos, hogy elég, én 3*2-t szedtem és nem ért semmit. Magnesi citricii-t szedek, 4-5-6 szemet, attól függ, mennyire keményedek, nagyon megérzem a frontokat. A MagneB6-ban 48 mg Magnézium van, a gyógyszertáriban 500 mg. Attól függ, mivel van együtt a magnézium, nem mindegy a felszívódás miatt, a B6 vitamin javítja.
2012. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írta az első, azért mert nem vagyunk egyformák. Én is Magne B6-ot szedek, tökéletesen hat, én a lábikra görcseimre is szedem, ha érzem hogy kezdődik, beveszek egyet és 20 perc alatt elmúlik minden panaszom.

Nincs két egyforma ember, neked az hatott, másnak meg más.

2012. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!