Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az idősebb, régóta praktizáló...

Az idősebb, régóta praktizáló vagy a fiatalabb nőgyógyászok a megbízhatóbbak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő mellett vannak érvek-ellenérvek! Van olyan idősebb, aki már kiégett, unja az egészet, sza.ik mindenre, van olyan, amelyik még hosszú évek után is szivét lelkét kiteszi a betegéért. Fiataloknál akad olyan, amelyik tulbuzgó, és olyan, aki nem a legtapasztaltabb. Ha a személyes véleményem érdekel, nekem idősebb orvosom van, nagyon lelkiismeretes, imádom!!! Régóta ő a dokim, viszont van tapasztalatom fiatallal is...nem a legjobb.
2012. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Snapette ***** válasza:

Én anno úgy választottam nőgyógyászt, hogy elég idős legyen, hogy lehessen tapasztalata, de elég fiatal, hogy ismerje az újításokat és odafigyeljen az újdonságokra, tartsa a lépést az orvostudomány fejlődésével. Ha a két véglet között kell választani, akkor talán inkább agy nagyobb tapasztalattal rendelkezőt, mint valakit, aki tegnap jött az egyetemről. A gyakorlat néha felülírja az új módszert is, mert azért csak számít, ha valaki látott már ötezer olyant, mint amivel én fordulok éppen hozzá, és nem csak elméletben tudja.

Meg kell találni a jó középutat, bár nem könnyű.

2012. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a 40-es középkorosztály a nyerő!:) Ők még rugalmasak, de már megvan a kellő tapasztalat. Amúgy ha választani kéne én valószínűleg a fiatalabbat választanám. Ha lelkiismeretes, akkor nem lehet gond, tanácsot kér ha valamiben nem biztos. Az időssel aztán törekedhetsz te gátvédelemre meg természetes szülésre....
2012. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sókristály ***** válasza:

Az első gyerekemet ügyeleten szültem. Egy nagyon fiatal doki volt benn, még nem is vezetett önállóan szülést, mindig állt mellette valaki. Úgy hozta a sors, hogy a babámnak sietősebb volt, mint azt a felvételkor gondolták, és nem ért vissza az idősebb doki a szüléshez.

Nagyon kedves volt a doki, extrán odafigyelt, bátorított. A varrásnál meg egyenesen elnézést kért, hogy fájdalmat okoz.

Azóta jobban kedvelem a fiatalabb dokikat. A következő szülésnél már Őt kértem fel, persze Ő is idősebb, tapasztaltabb volt már.

Tényleg az a jó, ha van már valamennyi tapasztalata, de még nem égett ki, nem ragaszkodik mereven a klisékhez.

Tudom, hogy sok kismama szereti, amikor szülés után naponta látványosan odamegy hozzá az idős fő-főorvos, és atyai hangon érdeklődik a hogyléte felől. Nincs ezzel baj, én egyszerűen nem igénylem. Nekem jobban esett, amikor a doki az éjszakai ügyeletben bejött, mert látta, hogy etetem a babámat, és átbeszéltük a szülést.

De az is lehet, hogy ez az egész bizalom dolog nem kor függvénye. Ránézel valakire, beszélsz vee néhány mondatot, és vagy úgy érzed, rá mered bízni magad, vagy úgy, hogy nem.

2012. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem korfüggő.

Nálam első benyomás alapján ment a választás, olyat választottam, aki ránézésre szimpatikus volt. Bejött. Persze alakulhatott volna másként is.

2012. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem jó se a túl fiatal se a túl öreg!

40-50 évesek a legjobbak.Szerintem.

2012. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a 40 körüliekre tippelek, szerintem ők a legjobbak.
2012. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Se a zöldfülűek, sem az aggastyánok nem jók:)

35-50 között:)

2012. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!