Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minél idősebb valaki annál...

Minél idősebb valaki annál nehezebben visel egy terhességet?

Figyelt kérdés

eddig 2 szer voltam terhes, 20 évesen észre sem vettem, se hányinger, se fáradtság, 30 évesen meg minden játszott elhízással fűszerezve, olyan havi 2 kilók jöttek fel 3 hónap alatt, mindig hányinger és siralmas depresszió kísérte.

Mindkét terhességet megszakítattam és azon gondolkozom lehet a második terhességből ikrek lettek volna, azért viseltem olyan nehezen, vagy csak az öregedés jelei?


2011. nov. 15. 20:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

vagy az idegrendszertől függ?

vagy a lelki tényezők?

2011. nov. 15. 20:53
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenűl, bár valakinél előfordulhat. Mivel minden terhesség más és más, nem biztos, hogy életkor miatt volt. Az hogy ikrek lettek volna nem biztos, a barátnőmnek 3 fia van és a legkisebb-el szenvedett a legtöbbte, 8 kg-ot fogyott az első 3 hónapban.
2011. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkodtam ezen mostanában (mármint az öregedés és a terhesség nehézsége közti összefüggésen) . 24 éves voltam amikor a lányomat szültem naponta 4 órát ingáztam a munkahelyem és az otthonom között tömegközlekedésen, végighánytam a 9 hónapot még a 9. hónapban is bementem dolgozni mégis energikusabb voltam, mint most 26 évesen a fiamnál. Pedig most itthon vagyok és ritkábban hányok. A lányommal ugyanannyi kg-al jöttem ki a kórházból mint amennyivel terhes lettem. Most a fiamnál is a 31. héten is csak 6 kg-nál tartok. Szeretnék egy 3. babát is majd 31-32 évesen, de már most öregnek érzem magam a terhességhez.
2011. nov. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

hát akkor úgy látom a korra fogható


kár, hogy 20 évesen nem találtam meg a nagy őt.


a 20 éveseknek tényleg 30 éves férfiakkal kell foglalkozniuk, nem a korosztályukkal.

viszont engem egy 30 éves sem vett anno komolyan.


jó babázást :)

2011. nov. 15. 22:11
 5/14 A kérdező kommentje:

21:32 vicces


először írod, nem bizti hogy az életkor miatt

erre jössz egy példával ami az életkor mellett szól

hát este van :)

2011. nov. 15. 22:14
 6/14 anonim ***** válasza:
szia én mostv szültam 22 évesen de én végig hànytam depreszios voltam összeestem a fàradsàgtol...és rengeteget hiztam.... engem nagyon megviselt
2011. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

első vagyok, igen este van:)

Arra írtam, hogy csak mert 30 évesen több volt a tüneted nem biztos, hogy ikreket vártál. De ez már ugysem fog kiderülni soha.

2011. nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én 32éves vagyok első baba és már nem sokára szülök nov 21-re vagyok kiírva de nekem csodálatos terhességem van leszámítva a parlagfű allergiát ami megkínzott mert nem szedhettem gyógyszert, a gyomorégésre van ellenszer az sem olyan elviselhetetlen úgyhogy én nem hiszem,hogy kor függő lenne.

39hkm

2011. nov. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én 35 évesen szültem (első gyerek). A 8. hónap végéig dolgoztam, nagyon jól viseltem, minden rendben volt. A hányinger hamar elmúlt, és utána nem volt semmi panaszom. Na jó, az utolsó héten már nyilallt a derekam, de ezt leszámítva tényleg semmi. Már 4 éves, és nagyon jól bírom a strapát vele. Egyelőre :))
2011. nov. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

30 éves múltam, mikor terhes lettem, pár nap híján 31, mikor szültem. Sima, könnyű pocakos 9 hónapom volt, egy-két kellemetlenebb nappal, ami eltörpült amellett, hogy tudtam érkezik az Angyalkánk. :) Mindenkinek ilyen 9 hónapot! A szülés 8,5 óra volt, ott sem volt komplikáció szerencsére.

Én még egyáltalán nem tartom magam öregnek, depressziónak nyoma sem volt állapotosság alatt sem, azóta sem. Szerintem ez nem a koron múlik, inkább alkati kérdés. Ki hogy éli át ezt az időszakot. Én ahogy olvasom soraid, inkább a megszakításhoz kötném a második rémes depressziót, pláne úgy, hogy előre tudtad gondolom, hogy attól a babától is idő előtt búcsúzol.

Volt osztálytársam mesélt erről. 16 évesen volt megszakítása, de még rá 14 évre is élénken élt benne, hogy milyen borzalmas volt az egész.


Szép napot!

2011. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!