Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha februárra vagyok ki irva...

Ha februárra vagyok ki irva szülésre de addigra lejár a munkanélkülim (1éves munkaviszonyom volt elötte mijen segélyt tudok igénybe venni, hogy szüléskor a tbm támogatva legyen ill h megkapjam az összes juttatást gyed gyed gyás?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 26. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg semmilyen munkaviszonyhoz kötött ellátást nem fogsz kapni.


A tgyáshoz az álláskeresési támogatás megszűnését követő 42 napon belül kell szülnöd, de ekkor már gyed egyáltalán nem jár.

A gyedhez meg a gyed IGÉNYLÉSEKOR is biztosítottnak kell lenned, így az alapból nem fog járni.


Marad a gyes és a csp.


Amúgy egy kérdés: hogy lehetsz februárra kiírva, amikor februárig pont 9 hónap van? Akkor még nem vagy terhes igaz?

2012. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szia!nem nem vagyok csak sajnos kalkulálni kell h hogy legyen ha nem esek teherbe még most amig a szerződésem van igy vállaljon az ember babát h megkötik a kezét
2012. ápr. 26. 19:41
 3/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam még h nem jelentkezek egyből munkanélkülire és akkor kitolódik az is igy ha majd jelentkezem szülés elött picivel akkor jár minden ugye?
2012. ápr. 26. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem jár akkor sem, mivel most 1 év munkaviszony után 1 hónap munkanélküli jár. Sajnos ha nincs munkahelyed, nem munkahelyről mész el szülni, csak a GYES jár.
2012. ápr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem mondod!!!bakker ez most sziven ütött:(((
2012. ápr. 26. 20:20
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha fizetem magam után a tb-t akkor sem leszek jogosult az összes juttatásra?..gondolom nem
2012. ápr. 26. 20:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem. De a második téved, mert azt meg tudod csinálni, hogy ha pl. február 5-re vagy kiírva, akkor január 15-el, vagy 20-al elmégy álláskeresésire, mert akkor biztosított leszel szüléskor, és jó eséllyel marad még az egy hónapból pár nap a tgyás lejárta utánra is.

Az összege így nem lesz valami egetrengető, de a gyesnél mindenesetre több.

2012. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm h írtok elég nehéz rá keresgélni és kibogózni hogy mikor mi jár mikor mi nem jár:( Lassan semmi sem jár
2012. ápr. 26. 21:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkád,nem kapsz gyedet,mert nem gyedre mész valahonnan.Csak gyes,anyasági,családi.Gyessel együtt meg elvileg a tb-d ugyanúgy meglesz.
2012. ápr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Havi 6000ft eü hozzájárulást fizetnek kell magad után, hogy biztosított légy, ne számlázzák ki neked a vizsgálatokat, a szülést. Ha elmész munkanélkülire miután elbocsátottak, akkor nem kell magad után fizetned.
2012. ápr. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!