Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Április 5-én megszűnt a...

Április 5-én megszűnt a munkaviszonyom, viszont tegnap pozitívat teszteltem, ha az orvos papírt ad róla h én már akkor babás voltam, mehetek a munkaügyi bíróságra?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi h védi e a törvény a kismamákat? Azért elég szánalmas ez az ország...vállalj gyereket a semmire! 5év után lettem munkanélküli a babát 2éve várjuk!!!
2012. ápr. 16. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem, mert a munkahelyed hamarabb mondott fel neked, minthogy szóltál volna, kettő nem a terhességed miatt rúgtak ki. (igazán még terhes sem voltál ápr. 5én)
2012. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

Nem, mert nem tudtak róla, hogy terhes vagy - te sem tudtad.

A kismamákat védik, de nem így.

2012. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Én úgy tudom , hogy a munkaviszony megszűnése után (talán 1 hónappal) még lehet betegállományba menni . Sürgősen nézz utána valami komoly helyen !
2012. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenképp utána nézek!

Elvileg már babás voltam ápr.5én! Csak még én nem tudtam róla, és egyébként azért lettem elküldve, mert tudták h babát szeretnénk, csak eddig lehetetlen volt , mert a párom külföldön dolgozott, most hazajött...!

2012. ápr. 16. 15:56
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy tudom, hogy a jelenleg hatályos jogszabályok szerint a fogantatástól pillanatától megilleti a várandós asszonyt a felmondási védelem (akkor is, ha terhességéről maga sem tud, vagy tud ugyan róla, de munkáltatójával még nem közölte). 2012.júliustól az új Mt. már csak akkor biztosítaná a védelmet, ha a munkáltatónak tudomása van a várandósságról, mint a felmondást kizáró tényről. Keress valami fórumot, ahol adnak munkajogi tanácsot, szakembertől kellene megtudni az erre vonatkozó infót, látod, itt is ahányan vagyunk, annyifélét írunk...Majd írd meg, mi lett!
2012. ápr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Fogantatástól vagy védet...

ezt találtam: A hatályos Mt-vel egyezően kötelezné az új törvény is a munkáltatót arra, hogy a nőt terhessége megállapításától gyermeke 1 éves koráig a számára állapotának egészségügyi szempontból megfelelő körülmények között foglalkoztassa.

2012. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

90. §195 (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


d)196 a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],


terhesség alatt nem lehet felmondani rendes felmondással, de mivel senki (te sem tudtad, hogy terhes vagy), így igazából nincs miről beszélni. Április 5-én még igazából semmi sem volt.


Valaki írta a passzív táppénzt, azzal csak az a baj, hogy kb 1 éve megszűnt.


Az sem mindegy, hogy hogy szűnt meg a munkaviszonyod: munkáltatói rendes felmondás, vagy közös megegyezés.


Munkaügyi bíróságnak semmi értelme.

2012. ápr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16-15! A fogantatás és a terhesség megállapítása nem ugyanaz....
2012. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

16.15-ös vagyok..

találtam mást..hátha ez így megfelel



Míg a jelenleg hatályos rendelkezések szerint a felmondási védelem a fogantatás pillanatától megilleti a várandós asszonyt (akkor is, ha terhességéről maga sem tud, vagy tud ugyan róla, de munkáltatójával még nem közölte), az új Mt. már csak akkor biztosítaná a védelmet, ha a munkáltatónak tudomása van a várandósságról, mint a felmondást kizáró tényről.(2012, júl.tól lesz)



[link]

2012. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A fogantatás pillanatának az utolsó menstruációt veszik alapul, minden orvosi vizsgálat során. A törvény is ezt fogadja el.


Én a helyedben inkább visszamennék a munkáltatóhoz hogy terhes vagyok, nem akarok bíróságra menni, vegyenek vissza, és elmennék táppénzre.


Így a munkahelyed is megmaradna, a munkáltató vehetne fel mást a munkakörödbe és a tgyásod is biztosítva lenne.

2012. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!