Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Mennyibe kerül" csak maga a...

"Mennyibe kerül" csak maga a terhesség? Mi a menete az orvoslátogatásoknak? A terhestanácsadás milyen?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 01:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Maga a terhesség szinte ingyenes,ha nem magándokihoz mész.Venni kell folsavat,meg terhesvitamint,magnéziumot,kálciumot.De a folsav a legfontosabb az elején.Amikor felmerül a gyanú,hogy terhes vagy,elmész ultrahangra.(Itt Egerbe mikor mentem nőgyógyászhoz más ügy miatt,mondtam a panaszt és hogy baba lesz.Átküldött uh-ra,ott adtak papirt az embrió méretéről.Rákérdeztek megtartom-e.Ha igen,akkor azon a papiron levő dátumkor jöjjek vissza a 12.hetes hüvelyi uh-ra.Kis papirral át a nőgyógyászhoz és odaadogatta a beutalókat.De amúgy terhesambulancia ahová menni kell,nem sima nőgyógyász)Orvoslátogatás:Védőnö kiadja a kiskönyvet,abba lesz irva minden.És ő el is mondja,vagy ad papirt mikor is kell menned pontosan vérvételekre,uh-kra.Vele megbeszélsz minden panaszt,minden alkalommal vizsgál vizeletből,súlyt és vérnyomást mér.Megbeszélitek rögtön a következő időpontot is ált.Magához az orvoshoz nem kell menned csak vérvétel beutalóért,meg annak az eredményéért.Később meg NST-re.Erről nem tudok semmit,mert még nem voltam,de nagyobb pocak korba kell menni.Meghallgatják a pici szivverését perceken át.Terhestanácsadás?Szerintem ezt a védőnő végzi.Magándokinál több 100ezer a terhesség.
2012. ápr. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az sztk-ba járok, úgyhogy azt nem tudom mennyibe kerül a magándoki. A terhesvitaminon kívül venned kell legalább 1 terhesnadrágot, ha nyárra esik akkor olcsóbb felöltözni. A póéók engem kiszolgáltak a végéig, nem kellett új.
2012. ápr. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Leírom nekünk mennyi volt, úgy, hogy magánban intéztünk mindent.

Havi vizsgálat, konzultáció, ultrahang: 14.000 ft

Genetikai ultrahangok: 16.000 ft (ebből 2 volt)

Integrált teszt: 25.000 ft

2 4D ultrahang: 24.000 ft

Szülés: 100.000 ft

Vitamint nem szedtem, mert rosszul voltam tőle, csak magnéziumot félidőtől.

Nekünk kb ennyi volt, ha jól emlékszem.

2012. ápr. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgálatok SZTK-ban ingyenesek, magándokinál változó (3000-15000 Ft/alkalom.)

Nálunk vérvételnél volt az első fizetős dolog, a toxoplazma vizsgálat 5000 Ft, de úgy hallottam, valahol még mindig ingyenes. Ha problémák voltak a családban a terhesség körül, vagy 35 elmúltál, érdemes komplex vizsgálatot kérni, nálunk ez 25000 Ft.

A terhesvitamin, folsav kb. 2-3000 Ft/hó, de ez sem kötelező.

A 12. heti és a 20. heti ultrahang genetikai UH, ezt csak nagyobb városokban csinálják, nekem ez 40km utazás, ez is költség szerintem.

Aztán, ha kezd nőni a pocakod, kellenek kismamaruhák, ennek ára változó, ha szerencséd van, kifogsz akcióban vagy használtan olcsót, ha nem akkor sajnos horribilis ára van.

2. Az orvoslátogatáshoz mindig kapsz új időpontot, persze panasz esetén önállóan mész.

3. A terhestanácsadás is változó, attól függ, milyen védőnőt fogsz ki.

2012. ápr. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én havonta mentem a dokimhoz, az 7000 ezer volt alkalmanként.

A 12. hetit az Istenhegyi úton csináltattuk, az 30 ezer volt!

A 18. hetit is ott csináltattam, az 16 ezer volt, és még voltunk egyszer 4 d-sen, az 11 ezer volt.

Szülés 80 ezer!

Igazából én sokat ruhára nem költöttem, vettem 3 nadrágot és kész.

2012. ápr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. nálunk is hasonlóan, mint az előző hozzászólóknál:

- vitaminok: Femibion+vas+kalcium+magnézium és Flavon lekvár: 10 ezer havonta

- fizetős vérvételek: 25 ezer

-4D+genetikai uh: 22 ezer

-magándoki havonta: 8 ezer

-szülés és szülésznő is fogadott, konkrétan még nem tudom

- óssejt levétel: 220 ezer

- védőnő: havonta ingyenes, nekem nagyon jó védőnőm van, szerencsém van vele :)


Remélem tudtam segíteni.

31 hetes kismama

2012. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:

- egy kismama farmert vettem: 9 ezer

- minden más barátnőktől is turiból van, szinte ingyen, eddig kb. 8 ezret költöttem ruhára

- plusz kozmetikumnem nagyon kell, mert olíva olajat használok a csíkok ellen, eddig 0

2012. ápr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én magándokihoz járok helyben (tehát utazni nem kell )ez havonta 3000 Ft

Beutalókért és uh-ra utaznom kell Egerbe ez alkalmanként kb 1500 Ft

Vérnyomáscsökkentőt és Gravidát 2 havonta veszek ez kb 7000 Ft, Magnéziumot havonta ez 2000 Ft

Két nadrágot már vettem, mert kinőttem a többit ez összesen 3500 Ft

Szülési ügyeletesnél fogok, és nem tervezünk pénz adni utána, tehát az 0 Ft.

A terhestanácsadást a védőnő végzi helyben. Ő mondja meg, hogy mikor milyen vizsgálatokra kell mennem. Minden alkalommal néz vérnyomást, vizeletet, súlyt, 20. hét után szívhangot is hallgatunk. Beírja a kiskönyvbe az adatokat, a laboreredményeket ilyesmi. Táplálkozási tanácsokat is ad, ha szükséges.

2012. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd:


Terhesgondozás:

Én TB alapon járok, a férjem hála Istennek az orvosom is egyben, tehát fogadott orvosra sem költünk.

Hat hetente van ellenőrzés, az első a 0. ultrahang (megállapítják a terhességet), utána 12.heti genetikai+vérvétel, 16. héten négyes teszt, 18. héten újabb genetikai uh, 24. héten GDM szűrés, 32. héten uh, 36. héten flowmetria, uh, onnantól minden héten NST, 38. héten (ha még egyben vagytok) ultrahang, 40. héttől amnioszkópia és NST felváltva minden nap. Minden vizsgálat előtt vizeletteszt.

AZ összeset lehet ingyenesen végeztetni, mi így tettük.


Szülésznőt fogadtunk, neki 30 ezer forintot adunk majd.



Ami opcionális:

-4D ultrahangok: kb. 25 ezer forint (3-szor voltunk a babavárás alatt)

-kismamaruhák: szégyen-nem szégyen, én sokat költöttem rá, kb. 60 ezret az egész terhesség alatt

-vitaminok: bármelyiket választhatod, én Femibiont szedtem (a 12. hétig Elevitet, abból a 100as csomag talán 6000 forint volt, de nem bírtam az egészet beszedni, mert nagyon rosszul voltam tőle), utána 30 napra a Femibion 400 5000 forint körül van. Ezt a 32. hétig szedtem, de nem naponta, kb. 15000 forint volt tehát a vitaminköltség.


Tehát szerintem magát a terhességet igen olcsón is meg lehet úszni. :)


Sok boldogságot, ha esetleg babót terveztek! :))


38 hetes km

2012. ápr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Háát, Én még az elején járok, de nagyjából összeszámolva:


- védönő: ingyenes

- magándokim (havonta) : 8e - 4x voltam eddig nála

- Down-kór vizsgálat (korom miatt nem kellett volna, ragaszkodtunk hozzá) : 30e

- 4D-re szeretnénk majd menni egy hónap múlva, 2 helyen van, az egyik helyen 8e, a másik helyen 15e.

- vitaminjaim egy hónapra kb. : 3-3500ft

- eddig 2 nadrágot vettem: 7e - de nyárra nem fogok mert egy csomó kényelmes gumis derekú halásznadrágom van, maximum beszerzek 1-2 szoknyát.


Ennyi jutott eszembe.

2012. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!