Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom mit kezjek magammal,...

Nem tudom mit kezjek magammal, mert már a 17. hétben vagyok és sajnos még mindig nem tettem le a cigit. Annyira szeretném de valahogy nagyon nem megy. Napi fél-egy dobozzal megy el. Mit tegyek? Félek, hogy valami baja lesz a picinek!

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 16:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Mit tegyél?! Legyen akaraterőd, ilyen egyszerű!


Én is dohányoztam, de ahogy pozitív lett a teszt, nem szívtam egy szálat se utána. Mi készültünk a gyermekre, így leszokóban voltam, de 9 évig dohányoztam.


Egyébként pedig - szánalmas és sajnos így van -, de lassan nem lesz meglepő, ha egy kismama dohányzik vagy iszik. Főleg a kórházak előtt.


Majd kapod a tüdőérlelőt és egyéb gyógyszereket, ha úgy alakul. Esetleg ha betegen születik a gyereked (bár mástól is születhet úgy!!!), akkor pedig majd lájkolom a segélykérő felhívást, hogy kapjál 100 Forintot mindegyik után..

2012. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

napi 1 doboz? :O :( fúú az szerintem nagyon sok. Szerintem próbáld meg, hogy minden nap kevesebb szálat szívsz el, és mondjuk a napi 3 szál maradjon. Vagy /mondjuk ez pazarlás/ ne szívd el az egész cigit, csak tartsd a kezedbe és szívd el a felét. Egyik ismerősöm is ezt csinálta, neki azt mondta az orvos, hogy inkább gyújtson rá (de ne szívjon sokat) minthogy "elvonási tünetei" legyenek, mert azt a baba is megérzi.

Nem túl jó példa, de ezért van az, hogy azoknak a nőknek a kisbabáját le kell szoktatni, akik terhesség alatt kábítószereztek.

Sok szerencsét Neked!!! :)

2012. máj. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Őszinte leszek!

Szerintem nem akarsz annyira leszokni, és nem túlzottan érdekel a baba sorsa, vagyis persze érdekel, de nem annyira, amennyi ahhoz kellene, hogy leszokjál!

Minden akarat kérdése!

2012. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%
olvass cikkeket arról, mit jelent a terhesség alatti dohányzás.
2012. máj. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
Szembesítsd magad azzal, hogy mi lehet a következménye, majd ezután SÜRGŐSEN tedd le. Akaraterő - semmi más nem kell hozzá.
2012. máj. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

1doboz,az rohadt sok,mintha meg sem próbálnád letenni...Ne haragudj,de nekem is úgy tűnik,h csak nyafogsz,de tenni érte nem akarsz..Mi még nem terveztük a babát,szóval sokat cigiztem,de ahogy pozi lett a teszt letettem,mert ő volt a fontosabb,nem én...

Pont van ismertségi körben egy anyuka,aki nem tette le,kisfia 8éves,koraszülött volt,és millió egy műtéten van már túl,nagyon beteges(elég súlyos betegségek)..Nem biztos,h a cigi,lehet genetika is...De sosem derül már ki,h vajon egészségesen születik-e a kicsi,ha leteszi a cigit...

2012. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Vagy tedd félre minden egyes doboz cigi árát, és a vége felé vegyél belőle valamit a babának. Ruhákat, játékot, valami extrát...
2012. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Szánalmas!! Szeretnéd te egyáltalán ezt a gyermeket??? Erős dohányos voltam, imádtam cigizni, sörözni, kávézni, de amikor meg tudtam, hogy babát várok azonnal letettem mindent. Azóta eszem ágában nem volt rágyújtani! Ha megtenném, szembeköpném magam a tükörben, az tuti.

Akaratgyenge, önző ember vagy!! 1 doboz cigi az krva sok!! Még ha csak pár szálat szívnál azt mondom az is sok, de legalább meg van a szándék a leszokás irányába, na de 1 dobozzal!!!???

2012. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Én is cigiztem, de csak 2 évig. Amint megtudtam, hogy baba van a pocakomban, azonnal letettem, illetve csak néhány slukkot kértem a páromtól. Már ő sem cigizik.

Akarat kérdése.

2012. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
41%
Tulajdonképpen, ha eddig nem tetted le, akkor már megtetted, amit megtehettél, mert az első 3 hónapban szenvedik el a babák a legtöbb maradandó károsodást, ekkor a legérzékenyebbek a káros hatásokra. Mit tehetsz még? Tedd le a cigit, imádkozz, hogy szülessen egészségesen, a többit pedig nem írom le, mert nincs jogom ítélkezni feletted, de vannak lehetőségek szülés után, és ha úgy érzed, hogy egy ekkor áldozatot meghozni is nehéz a gyermekedért, hogy lemondja a cigiről, akkor élj ezekkel a lehetőségekkel, jobb lesz mindkettőtöknek talán.
2012. máj. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!