Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Mi a véleményetek...

Kismamák! Mi a véleményetek az alkohol megvonásról?

Figyelt kérdés

A minap vettem egy doboz alkoholmentes sört vagyis azt hittem hogy az... utána vettem csak észre hogy bizony alkoholos, citromos volt, így eleve kisebb az alkoholtartalma. Kb a felét elfogyasztottam már de olyan bűntudatom volt.


Egy rokonomtól kaptam a szülinapomra egy üveg bort és mivel sokat olvastam arról hogy egy pohár bor nem árt, sőt még használ is (amúgy is kéne valami a vérem miatt) így ma megbontottuk és ittam belőle fél pohárral+kólával. De olyan nehezen csúszik le, pedig kívánom meg tudom hogy elméletileg nem árt de lelkiismeret furdalásom van tőle.


A 16. héten egyszer egy ügyeletes doki javasolta hogy igyak meg egy pohár pezsgőt mert hogy attól jobban leszek de azt sem ittam meg.


Ti hogy álltok az alkohollal?

Előre is köszönöm a válaszaitokat, üdv: 25 hkm.


2012. máj. 1. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én meglehetősen gyűlölöm az alkohol minden formáját. Anyám keményen ivott, amikor terhes volt a húgommal. Most itt vagyok 24 évesen, nevelek egy értelmi fogyatékos kiskamaszt, anyámat pedig elvitte a májrák. Én egy csepptől is rosszul vagyok, soha nem innám se terhesen, sem sehogy.
2012. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy pohár citromos sör, vagy egy pohár bor hébe-hóba nem árt. A keményedésekre pedig még ma is javasolják a konyakot (persze nem egy üveggel, hanem 1 cl-rel).


Én nem szeretem az alkoholt, egy vörösbor van a világon, amit viszont nagyon. Ebből havonta megiszunk egy pohárral a férjemmel (aki amúgy az orvosom is). Ennyi abszolút nem árt.

2012. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem rég ittam párommal egy minőségi vörös bort,2 decit szerettem volna,de 1 is elég volt,annyira nem kívántam meg. 30hetes kismama
2012. máj. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a várandóság előtt sem ittam, csak inkább alkalmanként! Mióta várandós vagyok, nem ittam egy kortyot sem, néha néha jól esne, de nem iszok, megállom!

30 hkm

2012. máj. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Eszembe nem jutna terhesen inni alkoholt.
2012. máj. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem fenyegető koraszülés miatt infúzióban adtak etilalkoholt a II. Női klinikán. Nem nagyon örültem, de végül is a koraszülésnek is komoly hátrányai vannak, és az sem biztos, hogy a fájástevékenység leállítására használatos gyógyszerek tökéletesen ártalmatlanok a magzatra.

Szóval ne igyál, pláne ha úgy kell letuszkolnod, de utólag már ne bánkódj miatta.

2012. máj. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De tökéletesen ártalmatlanok. :) Régebben volt nagy divat a szülés idő előtti indulásakor ez az infúzió, de sok helyen ma is használják. :)


Ami árt, az a nagyivó/alkoholista kategória. Ilyenkor van veszélye a magzati alkohol szindrómának, nem akkor, ha ez ember 1-2 dl vörösbort iszik 3-4 hetente.


2. voltam

2012. máj. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

Csak azért lettem lepontozva, mert eszembe sem jutna terhesen alkoholt inni????

Szégyen!

De én akkor is ezt érzem NORMÁLISNAK, hogy NEM iszok alkoholt terhesen!

2012. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egyébként sem fogyasztok alkoholt csak alkalmakkor. Akkor is mértékkel.

Terhesség alatt pláne nem. A minap azonban kaptunk barátoktól mogyorós baileyst és megkóstoltam. Nagyon finom volt, kellemes, jólesett és nincs miatta lelkifurdalásom. :)

Szerintem ha véletlen ha nem akkor sem lesz ennyi sörtől baja a babádnak. Meghallgattam Czeizel Endrét épp erről beszélni és a rendszeresen sokat fogyasztókat figyelmezteti. Ettől semmi baj nem lesz , nyugi!

2012. máj. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg érte, de én múltkor nagyon megkívántam a vörösbort, 1 dl-t, ha ittam, aztán két hétre rá 1,5 dl sört. Hát, az baromi kellemetlen volt, mert úgy éreztem, hogy szinte hozzáragadt a számhoz a pohár, egy szuszra megittam és nagyon-nagyon jól esett!

33 hét alatt ennyi volt.

2012. máj. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!