Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. babámmal vagyok terhes,...

2. babámmal vagyok terhes, jelenleg GYED-en vagyok, mire megszületik már GYES-t kapok. Mikor kell szólnom a munkahelyemen, hogy babát várok? Inkább nem kérek táppénzt GYED után az új örvény miatt (hogy kirúghatnak táppénz alatt júli 1-től)

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, ezért engem is érdekel ez a téma. Viszont nem úgy van, hogy a gyerek 3 éves koráig továbbra is védettséget élvez az anyuka? Meg azt hiszem olvastam olyat is, hogy ha bejelented, hogy terhes vagy, akkor is védettséget élvezel - függetlenül a gyestől.
2012. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én is olvastam ezt azt de félek, nem merek kockáztatni, inkább valahogy átvészelem azt a 3-4 hónapot GYES-sel azt hiszem. Az tuti, hogy GYES alatt nem rúghatnak ki, de ha táppénzre megyek... Nem tudom, bizonytalan vagyok, azért is írtam ki, hátha van valaki, aki jobban tudja ezeket.
2012. ápr. 24. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Táppénz alatt sem rúghatnak ki, ugyanis a felmondási védelem a terhesség miatt megmarad, csak bejelentéshez köti az új módosítás. Vagyis nem azért nem rúghatnak ki, mert táppénzen vagy, hanem azért, mert terhes vagy.


Szólj mindenképp azelőtt, hogy lejárna a gyed, írásban, tértivel, és utána nyugodtan menj táppénzre.

2012. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 24. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!