Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi gyümölcsöt kell fogyasz...

Mennyi gyümölcsöt kell fogyasztani terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy minél többet, de mennyi a minimum, meg a normális? Csak merthogy én állandóan gyümölcsöt ennék, de valahogy korlátoznom kell, mert nem fog jutni babaruhára... :(. Rengeteget költöttem idáig gyümölcsre....
2012. máj. 6. 16:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ti mennyi gyümölcsöt ettetek?
2012. máj. 6. 17:58
 2/11 anonim ***** válasza:
Amennyi jól esik, nincs korlát. Vegyél olcsóbb fajta gyümölcsöt, vagy nem tudom. :D Nincs ismerős, rokon aki termeszt valamilyen gyümölcsöt?
2012. máj. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia. :) Az nem baj, ha ennyi gyümi eszel, sok vitamin van bennük és az mindkettőtöknek jó. Én szinte csak gyümit bírok enni, mert mindenféle kajától undorodom.

A múltkor a védőnőm azt mondta, hogy napi 2-3 almányi gyümölcsöt kell enni, persze ez lehet, körte meg narancs meg mit tudom én. Viszont az eper és a málna terhesség alatt nem javallott. Nem tudom miért mert én imádom az epret, és a tudat, hogy nem ehetek belőle, szinte megöl :) Asszem, hogy az eper a külső magjai miatt nem jó, de nem tudom mi van benne.

Úgyhogy egyél jó sokat, ha kívánod akkor meg kell enni, mert arra van szükséged.

2012. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi, éppen valami ilyesmi válaszra volt szükségem...:)

Ne hülyéskedj, én epren nevelkedtem magzat koromban, és semmi bajom nincs, mindig is szörnyen egészséges voltam, ha csak az nem számít degeneráltságnak, hogy terhesen magam is két marékkal tolom az epret ész nélkül :)...

2012. máj. 6. 18:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Én cukros vagyok, tehát egy nap minimum 20g szénhidrát tartalmú gyümölcsöt kell ennem délután.

Többet nem igazán lehet.

Esetleg utó-vacsimba beépítve.

Tehát te szerencsés vagy, hogy korlátlanul eheted.

A magas cukortartalmúakkal vigyázzál csak, mert észrevétlenül hízlalnak.

Esetleg ennyi a jó tanácsom, de ha nem vagy rá hajlamos, akkor meg ez sem számít.

2012. máj. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem voltam soha nagy gyümölcs és zöldség rajongó, de mióta babát várok (12 hét) azóta csak zöldséget és gyümölcsöt tudok csak enni. Szerintem azért van, mert erre van szüksége a szervezetemnek, hiszen eddig ugye nem sokat kapott belőle. A minimum azért legalább 1 alma lenne, normális meg nincs, mert várandósan senki nem étkezik "normálisan"!:) Arra vigyázz, hogy alaposan mosd meg a gyümit, én spec az epret beáztatom 15 percre és csak öblítés után eszem. Próbáld meg azt, hogy csinálsz gyümölcssalátát, de jó sokat, és amikor megkívánod a gyümit, akkor eszel belőle mondjuk 2 tálkával. Az ízegyveleg egyrészt nagyon kellemes lesz, másrészt "spórolsz" is, mivel marad a következő rohamra is. :) Amúgy a gyümölcsön kívül én még édességet is kívánok, de nem csokit, hanem pont gyümölcsös édességet. Tehát csinálhatsz mondjuk gyümölcsrizst is, ha úgy vagy vele, mint én, így már kevesebb gyümit fogyasztasz (spórolás szempontjából) és becsapod a hasad is, mert a rizs eltelít, de még is gyümölcsöset ettél. Vagy kompót? Nagyinak tuti van a spájzban egy-két finom befőttje! Gyümölcsös jégkrém is jó: Callipo, meg ilyenek. Csak ne este edd, mert könnyen felszaladnak a fölösleges kilók! Én a legtöbb gyümit ebéd után (helyett...) eszem, vacsorára meg inkább zöldségsalit.

Boldog babavárást!

2012. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen, a kompót jó ötlet. de egyszerűen szomjazok a friss gyümölcs levére.
2012. máj. 6. 20:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne fogd vissza magad, a gyümitől bajod nem lesz, sőt! :) Kis tányérra készítsd ki és csipegesd, ne nagy adagokat tömj be egyszerre. Szerintem. :)
2012. máj. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem is, a pénztárcám annál inkább köhögni fog tőle. Azert is kerdezem, hogy mennyit "illik" ilyenkor enni, mert akkor csak annyit veszek egyszerre, és akkor nincs gond, hogy "nem tudok ellenállni".
2012. máj. 7. 00:09
 10/11 Kerria ***** válasza:

Szia,


én sajnos az ellentetted voltam terhesség alatt. Eleinte a hányinger miatt nem tudtam gyümölcsöt enni (a savak még inkább hányingert okoztak), majd a gyomorégés miatt nem bírtam gyümölcsöket enni. Egy kis tál (talán 250 g) málna után olyan hányás jött rám (bocsánat az érzékenyebbektől,de hát ez volt) hogy Férjem szó szerint megijedt, mert ő csak a pirosat látta, nem tudta, hogy málnát ettem.


Így én azt mondom örülj, hogy tudsz enni gyümiket, pénztárca kímélésre pedig azt javaslom, hogy különítsd el azt az összeget, ami még nem megviselő, és erre szánsz. Ha azt leosztod 2-3 napi összegre, akkor nem fogsz többet költeni.


Boldog babavárást! :)

2012. máj. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!