Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem ajánlott, vagy szigoruan...

Nem ajánlott, vagy szigoruan tilos terhesség első trimeszterében dohányozni, kávét fogyasztani?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Dohányozni tilos, a kávéval nincs baj, ha nem literszámra issza a kismama.
2012. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszhoz még annyi: ez nem csak az első időszakra, hanem a teljes terhességre és szoptatás idejére igaz.
2012. márc. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem is tudtam 4-6 hétig hogy terhes vagyok, úgyhogy cigiztem, és napi két kávé. Amúgy régen nem tudták hogy a cigi káros, anyu három gyerekkel végig cigizett, akkoriban ez volt. Tehát szokjál le persze, de ha elszívsz egy-két szálat, attól még nem kell a Dunának menni, vagy a Debreceni gyors alá. Van aki az ötödik kerületben a szmogban, a benzingőzben terhes, úgyhogy vidéken pár szál cigitől nem lesz bajod. Hangsúlyozom, hogy le kell szokni.
2012. márc. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) nem dohányzom,kávét azt szoktam inni tejjel reggel felkelés után,csak kiváncsi voltam:) anyám velem végig Elég erős cigit szivott napi másfél dobozzal,és mégis egészséges lettem:) hálaazégnek:D de én már egy jó ideje nem cigizek,és remélem nem is fogom megkivánni terhesség alatt:))
2012. márc. 13. 17:22
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Miért kell lepontozni a másikat azért mert más a véleménye? És ha az anyukája dohányzott vele akkor mi van? Vagy ha más szív el egy két szál cigit?

Ti se vagytok tökéletesek ,nektek is vannak rossz szokásaitok. Ennyi erőből mindenért le kéne nézni a másikat. Undorítóak vagytok. Ha nem tetszik a másik élete vagy a válasza akkor menj tovább, és a kérdező majd eldönti ,hogy kielégítette e válaszadó a kérdését vagy sem!!!

2012. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

A cigaretta tilos, a kávé napi max egy pohár tejeskávé.


Ja, ezt sokan nem tudják: akik nem tudják letenni a bagót, azzal védekeznek, hogy a "dokim mondta hogy inkább szívjak kevesebbet, minthogy a hiánya idegeskedést okozzon" - a cigi akkor is veszélyes, ezt azoknak a kismamáknak mondják a dokik, akin látják, hogy ez aztán letenni nem lenne képes, ezért inkább ezzel a dumával veszik rá, hogy legalább kevesebbet szívjon.


Ja, az ilyen hogy "anyám cigizett és nem lett bajom" annyit jelent, hogy anyádnak mákja volt. De attól még a cigaretta terhesen állati nagy károkat okozhat a magzatnak.

2012. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
A terhesség elején annyira rosszul voltam -ájultam, hánytam, volt, hogy a kórházban fekve is elájultam- sokat fogytam, és semmi, de semmi nem segített, ha hiszitek, ha nem csak a cigi. Sem előtte, sem utána nem cigiztem. Attól én jobban lettem. (Előtte max. bulikban 1 szál), utána még sosem. Azt gondolom, hogy nem kéne szapulni azokat, akik tisztességgel, becsülettel, és minden erejükkel próbálnak leszokni, és azért még néha-néha elszívnak egy cigit. Jelzem, nyugaton ilyen megvetés, és "köpködés" fogadja azokat a kismamákat, akik terhesen többet mernek enni, és pl. néha megkockáztat valamit ami nem egészséges, pl. egy kis sült krumpli. Ugyanígy hörögnek rájuk, mint ti a cigisekre, elvégre milyen jogon meri tönkretenni a gyereke szív-, és érrendszerét!!!! Egy életre!!! Bizonyított tény. Úgyhogy hátrébb az agarakkal cigi ügyben.
2012. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

De mióta normális a cigaretta terhesen? Mi az hogy hátrébb az agyarakkal? Már bocs de aki a saját gyerekét mérgezi, a tüdejét teleszívja kátránnyal és nikotinnal, azt hogy lehet egy lapon említeni azzal, aki nagyobb étkű?


A nagyobb étvágy egyenértékű egy értelmes, intelligens ember számára, mint a kátrány, nikotin, stb.???

Utánaolvastál te egyáltalán, hogy egy slukk bagóból mennyit kap a magzat?


Komolyan olyan felelőtlen emberek képesek osztani az észt hogy megáll az eszem. Nem tudom felfogni, hogy valakinek hogy lehet fontosabb egy ro.hadék szál cigi mint a saját gyerekének egészsége?


Mondom mindezt úgy, hogy terhesség előtt nagy bagós voltam. De a gyerekem NEKEM fontosabb volt mint a cigi. Úgyhogy hátrébb az agyarakkal annak, akinek nem!

2012. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként a bagós, önző módra felelőtlenül füstölő kismamák annyi baromságot el tudnak mondani a saját védelmük érdekében, hogy hihetetlen. A durva az, hogy legtöbbje el is hiszi a sületlenségeket.......hogy egy szál jót tesz, meg hogy nem árt ha keveset szív, meg hogy nem érzi a magzat, stb.
2012. márc. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Kávézni lehet, a hirtelen vérnyomás leesést lehet vele elkerülni. Le akartam tenni a kávét, de ezt mondta a doki. Amikor ismét rendesen kávéztam, akkor nem voltam szédülős.


Cigiről vélemény: Tény, hogy a cigaretta káros. De, ha valaki nem úgy füstöl, mint egy gyárkémény, és annyira csökkenti, amennyire csak tudja, akkor az is pozitív.

Inkább, mint a stressz, vagy az alkohol.


Kedves lepontozottak! Remélem, egy zöld kézzel tudtam segíteni, köszönöm a véleményt, nekem valóban hasznos volt. De ez ne zavarjon titeket. Én már többször hallgatok a lepontozottak véleményére, mert azok valódi vélemények, nem pedig elvárt válaszok.

Egy szintén lepontozott : )

2012. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!