Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemrég pozitív lett a tesztem,...

Nemrég pozitív lett a tesztem,2 hét múlva megyek először a nőgyógyászhoz. Az első vizsgálaton mit csinál az orvos? Mire kell számítanom?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:

2-3 hét múlva tényleg ráérsz elmenni,

csinál lehet egy rákszűrést ha előtte nem volt.

cainál ultrahangot hogy megnézze hol fekszik a baba mekkora stb, de ha nem volna még szívhang se ijedj meg mert ilyenkor még nem minden babának van még, azért is írtam hogy ráérsz elmenni nehogy csalódj és idegeskedj.

esetleg ír fel terhesvitamint és 2 hét múlva is visszahív újabb ultrahangra hogy megnézzétek jól fejlődik-e a baba.


gratulálok :)


14 hetes kismama

2012. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

értem köszönöm :)

ezelőtt még sosem voltam nőgyógyásznál, így nem tudtam mi hogy megy! 2 hetet késett amikor megcsináltam a tesztet :)

2012. máj. 8. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ultrahangot fog csinálni, hogy megbizonyosodjon, hogy nem méhen kívüli-e a terhességed, és hogy ha méhen belüli, akkor melyik oldalon. Általában a 8. héten lehet szívhangot hallani, van akinél korábban, van akinél később. Az én dokim alaposan kikérdezett, hogy van-e valamire allergiám, van-e vmi fertőző betegségem, milyen állatokat tartok otthon (pl a cicát csak óvatosan). Megméri a testúlyodat is valószínűleg, és lehet, hogy kenetet is vesz, bár azt inkább terhesség előtt szokták.

Bármilyen kérdésed van, én azt ajánlom, hogy írd fel magadnak, és ha mész a dokihoz, akkor megkérdezheted (pl. lehet-e néha napján vörösbort inni, mikortól lehet mozogni, milyen étrendet tanácsol, kell-e valamilyen ételtől vagy italtól tartózkodni, stb).

Boldog és problémamentes babavárástt kívánok!

12 h km

2012. máj. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak simán gratulálok. :)
2012. máj. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is gratula! :-)

Nekem 1 hetet késett, akkor csináltam a tesztet. Következő nap mentem dokihoz, megvizsgált, de csak kézzel, mondta, hogy igen, bizonyítottan lesz baba. Aztán mentem másnap a védőnőhöz (nekem nincs fogadott orvosom), kikérdezett alaposan, majd adott beutalót az első ultrahangra, ami hüvelyi volt, 5-6 hét között voltam akkor, és már hallhattam a picim szívhangját, petezsákot is láttak! :-)


További boldog babavárást! :-)

37 hkm

2012. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hüvelyi uh az milyen??? miben más a rendes uh-hoz képest?
2012. máj. 11. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!