Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas lett most is a cukrom,...

Magas lett most is a cukrom, 8,5. Holnapután kell visszamennem, és azzal fenyeget a doki, hogy ha nem megy lejjebb, inzulint kell kapjak. Mit kell tudni erről?

Figyelt kérdés

Mit kell tudni róla? És hogy lesz szülés után? Le lehetet majd állni vele, vagy akkor ez már megmarad?

Érdekelnének tapasztalatok és vélemények

33 hetes erősen diétába fogó megilyedt kismama


2008. ápr. 21. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez a helyzet. Az inzulin beadása nem fáj, csak egy picit macerás. Reggeli előtt fél órával szúrni, enni, majd másfél óra múlva megint mérni. Ugyanez van ebédnél és vacsinál is. Ráadásul nem ehetsz meg mindent, ha valahova menned kell akkor pedig mindig legyen nálad kaja, mérő. és inzulin.Nálam még a frontra is nagyon érzékeny le-föl ugrál. Van, hogy nem akar lemenni, ilyenkor rá kell adjak még pár egység inzulint.Hetente vagy két hetente ellenőrzésre kell menni.Leállni pedig a szülés után le lehet, van akinél már szülés előtt egy héttel is le lehetett állni. Ne aggódj neked már newm sok van hátra, én a 21. héttől szúrom magam.

Üdv.: 26 hetes kismami

2008. ápr. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem 8lett a terhelésem.Enegem is minden héten inzulinnal fenyegetnek,mégsem került még rá sor.De azt mondják ahogy nől a terhesség,annál valószínűbb hogy kell majd adni,de sokan vannak akik megússzák,én is ebben bízok.De ha inzulinra kerülne a sor,akkor is szülés után abba lehet hagyni,de azt hiszem szülés után szépen fokozatosan lehet visszaállni a rendes étkezésre,nem pedig azzonnal.Legalábbis azoknak akiknek nagyon magas lett a terhelésük.Nekem ezt a doktornő mondta,meg a többi kismama akikkel hetente találkozunk a diabetológián.Szóval megijedni azért nem kell:) 31hetes diétázó kismama
2008. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 8.1 lett a terhelés. Engem nem küldtek el diabetikushoz sem. Kaptam egy pár lapot a diétáról és azóta diétázom. Nem mérem a cukrom, nekem ezt sem mondták. 2 hetente járok ellenőrzésre tesztebéd elfogyasztása után és eddigi eredményeim jók voltak: 5.0, és 4.3 közöttiek.

Csak a cukros dolgokat kerülöm és odafigyelek, hogy mit eszek és nem lesz baj!

Hátha neked sem kell majd inzulin.

Végülis én azt olvastam, hogy ha nem éri el a terhelés a 11.0-át, akkor csak csökkent glükóztoleranciáról van szó. Igaz, terhességi cukornak hívják, de ezalatt még nem vészes. Ne izgulj, minden rendben lesz.

Csak az az érdekes nekem, hogy ezelőtt 5 évvel még ilyen vizsgálat nem volt. Na és aki akkor volt terhes és ugyanebben a cipőben járt, azzal mi volt? Semmi..

Egyél egészségesen és kerüld a cukrot. Minden jót.

34 hetes kismama

2008. ápr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 8,6 lett és nem kaptam inzulint. A korházból kaptam vércukor mérőt 2 hetente 1 hétig mindig mérnem kellet, erős diabetes mellett, és a professzor értékelte. Az eredményeim mindig jók voltak, a babóm sem lett hatalmas.37.hétbe volt 2750g és 48cm.Ne aggódj ha tartod a diétát, és kerülöd a cukrot nem lessz semmi baj, és nem lessz inzulin sem reméljük. Ha megszülsz el kell múljon egyből, nekem szülés után fél évvel kell menni terhelésra. Jó babó várást és nyugi, csak diétázz szépen, és a gyümölcsökkel nagyon vigyázz, mert a fruktóz (gyümölcs cukor) az nagyon fől nyomja. 40 hetes kismama
2008. ápr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a harmadik cukorterhelésre lett 8.3, a 33. héten. 160g-os diétát kell tartanom. A cukrom evés után egy órával 6.00 körül van. Szerintem, ha betartod a diétát lejjebb megy és nem kapsz inzulint. Ne izgulj!

Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!

39 hetes kismama

2008. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia! :) nekem is 8 körül lett a terheléses, de én is csak a 160g-os szénhidrát diétát kaptam előírásnak, azóta rendben vagyok! :)

üdv

32 hetes mami

2008. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!