Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MI erről a véleményetek?

MI erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok, és 4 hónapja táppénzen vagyok, ami április 14-én járt le. Valamelyik ismerősöm azt mondta, hogy attól még ugyanúgy ingyenesek maradnak a vizsgálatok, valaki meg azt mondta, hogy ezután már kell majd fizetnem. Most melyik az igaz? De attól, hogy lejárt a táppénzem a jogviszonyom még fent áll, nem küldtek el a munkahelyemről.
2012. máj. 8. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy lejárt a táppénzed? Hogy tud lejárni, főleg, ha el sem küldtek a munkahelyedről?
2012. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Táppénzen vagy, vagy dolgozol tovább? Más variáció nincs. Mindkét esetben biztosított vagy.
2012. máj. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért járt le, mert csak 4 hónapot dolgoztam, és úgy jöttem el táppénzre, és azt mondta a főnök, hogy csak 4 hónapig adhatott nekem táppénzt, ezért kérdeztem ezt tőletek.
2012. máj. 9. 00:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sürgősen hívd fel az OEP-t, mert szerintem nagy tévedés van itt! Neked még jár táppénz, hisz él a szerződésed!
2012. máj. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen munkát kéne végezned.Mert ha nem fizikai,akkor nem fer a munkáltatóddal szemben,hogy terhesség miatt nem akarsz bejárni.Amúgy van egy max táppénze egy évre.Pár hónapja hallottam én is a rendelőbe az asszisztenstől,hogy a fizetett táppénz csak nem tudom mennyi nap.
2012. máj. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sókristály ***** válasza:

Jól írta a kérdező.

Én is jártam hasonlóan. Teherbeesés előtt volt egy műtétem, ami miatt elég sokáig nem dolgoztam. Aztán jött a terhesség, és az első pillanattól otthon kellett maradnom. Nekem mondjuk szerencsém volt, mert a 36. héten merítettem ki a táppénzkeretemet, akkortól meg meg lehet kezdeni a szülési szabadságot. Pedig én hosszú évek óta dolgoztam folyamatosan.

Akkor két választásom volt: vagy megkezdem a szülési szabadságot, vagy fizetés nélküli szabira megyek szülésig. Neked nyilván csak az utóbbi jöhet szóba, mert a szülési szabadság ha jól tudom, csak 2 év munkaviszony után jár. Te szülésig ellátás nélkül maradsz, utána GYES-re mehetsz.

Azt viszont nem tudom, hogy biztosított maradsz-e, és mivel velem a leírtak 3 éve történtek, az a legcélszerűbb, ha felhívod az OEP-et, és pontos infót kérsz, mert sok minden változhatott azóta.

2012. máj. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Azonban a táppénz jogosultságot megelőző, biztosításban töltött idő tartamától és a kezdőnapot megelőző egy éven belül folyósított táppénztől függően a táppénz csak meghatározott ideig folyósítható.

A táppénzre való jogosultság időtartama attól függ, hogy

1. a biztosított saját, vagy gyermeke betegsége (gyermekápolási táppénz) miatt keresőképtelen-e,

2. mennyi a folyamatos biztosítási ideje

3. a keresőképtelenséget megelőzően részesült-e már táppénzben, vagyis van-e "táppénzelőzménye". "


[link]

2012. máj. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sókristály ***** válasza:

Szia!

Felhívtam az OEP-et, és a következőket tudtam meg pluszban. Azt jól írtam, hogy nem leszel jogosult szülési szabadságra és gyedre, hanem a szülés napjától gyes illet meg.

A fizetés nélküli szabadságot is jól írtam. A biztosított jogviszonyos viszont fizetés nélküli szabadság mellett csak 30 napig áll fenn. kkor be kell menned az OEP-hez, és kérned, hogy te magad fizethesd az egészségügyi hozzájárulást, ami 5000-6000 Ft között van. Így megmarad a biztosításod, és semmi után nem kell fizetned. Ezt célszerű elintézned, mert amúgy a szülés elég húzós lenne árban.

Viszont a szülés napjától nem kell fizetned, mert a gyes végéig biztosított leszel.

2012. máj. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sókristály jól írta. Nem úgy működik, hogy dolgozol x hónapot majd 10x ideig táppénzen vagy. Limitálva van a befizetett járulék arányában.


Nem tudsz visszamenni dolgozni?

2012. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem tudok visszamenni dolgozni, mert fizikai munkát végeztem, ráadásul veszélyeztetett terhes vagyok, így is dolgoztam terhesen 3 hónapig. Tisztában vagyok vele, hogy nem utalhatják a végtelenségig a táppénzt, ezért is keresett meg a munkáltatóm. Ő még azt is mondta, hogy írt egy levelet az OEP-nek, hogy ha lejár a táppénz, ilyenkor mi a teendő, és jár-e még valami nekem szülésig. Most arra várok, hogy értesítsen a munkáltató. Akkor pontosan ez most mit jelent, hogy még 30 napig áll fent a biztosításom? Jár még nekem 30 napig a méltányossági táppénz, mert erről is hallottam? Meg, ha nem küldtek el, akkor hogyhogy lejár a biztosításom? Max a táppénz jár le, nem?
2012. máj. 9. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!