Ultrahang kérdés?

Figyelt kérdés

Ma voltam 6 hetes UH-n, dobogott a pici szíve, 3 mm a CTL. :)

12. heti UH-ra megyek legközelebb.

Az még 6 hét ugye. Ha nagyon kiváncsi vagyok, hogy hogy fejlődik, akkor elmehetek egy magánrendelőbe 4d-re, mondjuk 3 hét múlva :) Csak, hogy lássam, hogy fejlődött, nőtt? :) A SOTE I-re járok a dokimhoz, de ahol lakunk van egy pici miniklinika, ahol végeznek hüvelyi ultrahangot is :)



2012. máj. 9. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
El lehet menni valószínű meg is csinálják, de a 4D inkább 20. hét körül szokták ajánlani mert akkor többet lehet látni. Amúgy az a pár hét gyorsan elrepül:)
2012. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elmehetsz senki sem tiltja meg.

Hatalmasat fog fejlődni, most csak egy kis pacát láttál de 12 hetesen már látható lesz mindene feje, a végtagok stb. ha szerencsés vagy akkor 16 hét körül azt is megmondják hogy fiú vagy lány persze ahhoz a babának úgy kell feküdnie hogy belássatok a lába közé :)

Boldog baba várást!

2012. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt Te tudod. MEg fogják neked csinálni a 4D-t, kérdés hogy megéri-e. Nyilván :) mert láthatod.

Viszont... a barátnőm is 13hetesen csináltatott 3D-t, és csalódott, mert hát valljuk be őszintén akkor még nem túl szép. A 2D-s UH-n úgy látod h szép baba formája van (és tényleg), de egy 3D-n teljesen más. Persze ezt neked kell eldöntened, nem akarlak lebeszélni, csak gondoltam leírom.


Én 18hetes múltam, a dokim még mindig nem ajánlotta a 3D-t. Azt mondta ráérek a 24-ik hét körül menni, akkor már élvezhető lesz a látvány.

2012. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most néztem meg a honlapot! :))

2D is van, én tényleg csak annyit szeretnék tudni, hogy nőtt , fejlődött e, és esetleg a szívverését hallani :))

Köszönöm, Kedves Utolsó! :))

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :))

2012. máj. 9. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit :)


Én is mindig meglepődök, hogy már mekkora.


11hetesen 48mm volt, 15hetesen már 94mm :) Jövő kedden megyek a dokimhoz a 19hetesre... háát, már óriás lesz :D

2012. máj. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elmehetsz. De ilyen korán 3 hetente járni, felesleges. :) Főleg nem 4D-re. Ha nagyon aggódsz, egy sima uh-on is megmondják, hogy fejlődött-e. Egyébként egész terhesség alatt 4 kötelező uh van. Az első amikor megállapítják a terhességet, aztán 12., 18. hét körül, majd a 32. hét körül. Ha már most az elején ilyen kis aggódós vagy, mi lesz később? Mi annak idején a kötelezőn kívül 3-szor voltunk 4D-n, mert én nagyon féltem, nehogy baj legyen. Így a 4D volt 16., 24. és 30. héten. A 16 hetesen tudtuk meg a nemét is. Most ismét babát várok, 15 hetesen voltunk 4D-n és ismét még kétszer szándékozok menni (ha az első babánkkal annyit voltunk, a másodikkal is ugyanúgy szeretnénk). Én úgy gondolom, hogy havonta azért elég megnézni, bár szívem szerint én is magamra kötnék egy uh-ot, hogy a nap 24 órájában lássam, hogy mit csinál odabent! :) De a babamozi tényleg ráér később!


20 hetes kismama

2012. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ezt pont fordítva csináltam annak idején.

A pozitiv teszt után bejelentkeztem egy 4D-s ultrahang centrumba. 6 hét betöltése után mentünk, normál hüvelyi 2D-s ultrahangot csinált a szonográfus. Nagyon kedves volt, egyáltalán nem furcsállotta, hogy mit keresek ott. Lelkiismeretesen vizsgált, addig nem nyugodott, mig nem talált valami kis szívhangra utaló pulzálást.

Ezután 3 hét múlva elmentem a rendes dokimhoz, aki hivatalosan megállapította a terhességet, adott beutalókat stb. Utána megint csak 3 hetet kellett kibírni a 12 hetes szűrésig :)

2012. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!