Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 4D-s ultrahang mutathat ki...

A 4D-s ultrahang mutathat ki olyan rendellenességeket, amilyeneket a rendes ultrahang nem?

Figyelt kérdés
Pl. hogy rátekeredik a köldökzsinór, hogy tartja pontosan a lábát, stb...
2012. máj. 8. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem, a 4D ultrahang nem arra való, hogy rendellenességeket diagnosztizáljanak vele. Csak "szórakoztatás" a célja, ezért is hívják babamozinak.

Diagnosztizálni sima 2D-s ultrahanggal szoktak.

2012. máj. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azzal a köldökzsinórt is látlák pontosan?
2012. máj. 8. 00:30
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:


A 4D vizsgálatokat például olyankor szokták diagnosztikai céllal is alkalmazni, amikor végtagfejlődési rendellenességekre gyanakodnak. Amikor a magzat mozog, a valós idejű felvételeken jól látható, hogy minden végtagja rendben van. A végtagfejlődési rendellenességeken kívül a kültakarót érintő elváltozások is jól vizsgálhatóak ezzel a módszerrel. A 4D ultrahangnak ezen kívül a mozgó szervek vizsgálatánál lehet haszna: ez kiemelten igaz a szívultrahang-vizsgálatokra, hiszen a szívfrekvencia így mozgás közben is mérhető. A 4D ultrahang nagy előnye, hogy a készülék által készített különféle szeleteket (tulajdonképpen a méhről készült pillanatfelvételeket) több oldalról is meg lehet vizsgálni, ami megkönnyítheti a helyes diagnózis felállítását.

2012. máj. 8. 00:35
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem sok mindent meg lehet látni a 4D-és UH-al és nem csak babamozinak használják! Én pl kifejezetten genetikai 4D-és Uh-on voltam, ahol 2D-ébe és 4D-be is egyaránt néztek mindent. A köldökzsinor áramlást is tök szuperül lehet látni azzal a géppel. :)
2012. máj. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Genetikainál nem véletlenül használnak ott is 2D-t, az a mérvadó és a pontosabb, mivel a 4D-nél a számítógép az előre megírt program segítségével építi föl a magzat képét, a 2D pedig a valós.

Én a lábujjait is meg tudtam azzal számolni, viszont a 4D-n jobban szórakoztam vizuálisan.

2012. máj. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen! A barátnőmnek a 32. héten mutatott ki a szívében valami ciszta-szerű képződményt. Így, ennek tudatában végig megfigyelték a babát és születése után azonnal műtötték. Ha nem vették volna észre a 4D-n, lehet, hogy csak akkor tűnt volna fel, amikor már bajt okoz.
2012. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy bizonyos 4d-s UH gépek jobbak, azonban én jobban bízom az orvosokban, mint egy sima szonográfusban (már bocsánat nem ledegradálni akarom őket).
2012. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Az, hogy a genetikai UH-n csináltak 4D-t is, az extra, úgymond "kedveskedés" a kismamának. Diagnosztikai célja nincsen. A 4D UH tulajdonképpen csak egy szoftverrel gazdagított 2D, ami a a több síkban készített képeket összerakja, így ad 3 dimenziós képet.

Ha lepontoztok, akkor is így van :)

2012. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nem kedveskedésből csináltak genetikán 4D-ét, hanem direkt olyan vizsgálatra mentem, mert rossz volt az AFP-ém. És megvizsgáltak 2D-ével és 4D-ével is! Én nem mondom, hogy csak arra való a 4Dés Uh, hanem kiegészítésnek jó! :) Természetesen 2 D-ével is majdnem mindent meg tudnak nézni, ha nem olyan 30 éves régi gagyi UH gép van a rendelőbe, mint a dokimnál, aki még a 12 hetes vizsgálatnál is elküldött egy Uh központba, mert mondta, hogy ezzel a géppel nem lehet tökéletes adatokat mérni... :O
2012. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!