Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az egyik babánál iszonyat...

Ha az egyik babánál iszonyat rossz eredmény jött ki a négyestesztnél- egészségesnek született, akkor a következő babánál lehetséges újból rossz eredmény?

Figyelt kérdés

Valakinek erről van tapasztalata?

van olyan, hogy valakinek rossz a véreredménye sorra és mégis egészséges babákat szül?


2012. máj. 11. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a első lányomnál csak AFP volt, de az rossz lett, el is küldtek genetikai tanácsadóba. Teljesen egészségesen született.


A második terhességnél megcsináltaák a 12. héten a kombinált tesztet (ingyenes volt a kórházban). Pozitiv lett, szinte minden mért érték totál eltért a normáltól. NAgyon megijedtem persze. Beszéltem a doimmal, különböző genetikai centrumokkal, mindenhol azt mondták, hogy csináltassam meg a 16 hetes tesztet is (négyes tesz) De én úgy voltam vele, hogy eleve szarok a vérértékeim, a másik gyereknél az AFP is rossz volt, úgyis tutira rossz lenne a négyes teszt is. Végül ez be is igazolódott, mert az AFP-t ugye kötelezően megcsinálták, és hajszálra ugyanolyan rosszt lett az is, mint az első gyerkőcnél. Plusz a HCG szintem is dupla annyi volt, mint a normál.

Ekkor, 18 hetesen elmentem az Istenhegyi Genetikára dr. Hajdú Krisztinához. Ő megnézte a leleteimet, csinált egy genetikai ultrahangot. Azt mondta, hogy az UH alapján azt mondaná, hogy teljesen egészséges a baba, semmi jelét nem látja betegségnek. De ez sajnos csak 50%-ban megbízható.

A vértesztjeimet viszont elég kétségesnek nevezte ő is. Ami a lényeg, hogy azt mondta, hogy van a nőknek egy pár százaléka, akiknek ismeretlen okból, egyszerűen alkatilag máshogy működik a szervezetük, és emiatt torzulnak a értékeik is.

(Mi végül amniora mentünk, ahol kiderült, teljesen egészséges a baba. Azóta már 2,5 éves nagylány)

Szóval én pl. egész biztos, hogy ebbe a bizonyos "torz" csoportba tartozom. Kétszer volt makkegészséges gyereknél ugyanolyan rossz az AFP-m. (A másikat sajnos nem tudom összehasonlítani, mert ugye az elsőnél nem csinálták)

De pl. a magas HCG szintem is szerintem nekem alkati, mert mindkettőnél brutálisan hányós voltam mindvégig, amit a magasabb HCG okozhatott.


Én éppen ezért el is döntöttem, hogy ha netalántán megadatik még egy harmadik baba is, nem fogok semmilyen vértesztet megcsináltatni. Mivel eleve tutira rossz lenne, információs értéke kb. nulla lenne. Akkor már inkább egyből a kromoszómavizsgálat. (Így, hogy túl vagyok már egyen, nem olyan rémisztő, a több hónapnyi idegeskedés, sírás sokkal rosszabb)

2012. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszodat.

1. babánál az afp normál volt. nem is mentünk semmi vizsgálatra. 32 éves voltam


2. babánál 0,35 afp, 1:35 down kór négyesteszt 34 év


most a 3. babámat várjuk és már előre rettegek, hogy mi lesz...... 36 év

én félek az amniotól, pár dologra szűr, attól még lehet beteg a baba.

2012. máj. 11. 14:53
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért annyira ne félj tőle, én is voltam.

Igaz, hogy nem szűr mindenre, de a durva kromoszóma rendellenességeket kiszűri, mint pl Down kór.

Millió betegség van, amit nem szűr semmi.

2012. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2. babánál volt amnio. Két hétig megmozdulni sem mertem és 4 hétig rettegtem az eredmény várásától. Megcsörrent a telefonom, pániksokkot és sírógörcsöt kaptam.

Nagyon rossz emlék.

Szerencsére egészséges a lányom, úgy-ahogy.....


Nem tudom, hogy mitévő legyek, menjek tesztekre, ami valószínű a korom miatt is rossz lesz vagy amnio....

Csak semmi segítségem, akkor volt, most nincs és két picivel vagyok itthon.

2012. máj. 11. 15:06
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 2.gyerkőcnél-35 éves voltam-1:120 kockázat jött ki az integrált tesztnél a Down kórra.Nálam nem volt kérdés,hogy bevállalom az amniot.Mi fizetős úton csináltattuk,így 2 nap múlva már hívtak is az eredménnyel(egészséges a baba).Nekem nem volt szörnyű,3-4 napot pihiztem,2 hétig viszonylag óvatosan éltem,aztán ment minden a maga útján.Most várom a 3. babánkat-39 éves vagyok-és egyből a korionboholy-biopsziát választottam(Istenhegyi Klinika,Hajdú Krisztina).Ezt a 12. héten végezték,hétfőn vették le a mintát(március közepén voltam),és csütörtökön hívtak is,hogy egészséges és kislány.Ez is fizetős volt,de a doktornő profi,és nem kellett 3-4 hetet várni az eredményre.Ez se volt fájdalmas,inkább csak kellemetlen,és a beavatkozás után nem kellett 2 órát feküdni,és itt csak 1 hét kímélő életmód volt az ajánlás.
2012. máj. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló vagyok, én is két gyerekkel vagyok itthon, a legkisebb 2 és fél éves lányka.

Gondolhatod, nekem sem volt könnyű, s mivel a párom külföldön sofőr, semmi segítségem nem volt.

Szóval 0 pihenés amnio után.

De, egészséges lányka lesz.

Te hogy érted, hogy hellyel közzel egészséges?

2012. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A 6. válaszoló nem az utolsó(az én vagyok,az 5.),hanem a 3.
2012. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Igazad van bocs, csak amikor el kezdtem a kommentet, még én voltam az utolsó XD

Szóval az utolsó előtti...:)

2012. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nekem a pici 1 éves múlt, a nagy 3.

A karja vastagabb az egyik oldalon, nem tudják, hogy mi az oka, vagyis egyik Prof. ezt mondja, a másik azt.

De egyik sem küldött genetikára, mert szerintük nem kromoszóma rendellenesség.

Ja és vele együtt növő 3-4 cm-es 3 db szőrös anyajegye is van a mellkasán:((((

és kislány

de nem down kóros, az tény.

Szép,értelmes, de ezek vannak.......

2012. máj. 11. 15:44
 10/17 anonim ***** válasza:

Vagyis a 3-as, 6-os és 8-as voltam.

Most már én is belekeveredtem XD

2012. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!