Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. hetes genetika vizsgálla...

A 12. hetes genetika vizsgállatra mindenkinek menni kell? Huszon évessen is, és ha semmi gyanu nincs a betegségre? Se elözö vetélés, családban se semmi

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
igen
2012. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Sókristály ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy semmi sem kötelező, viszont erősen ajánlott a saját és a baba érdekében.

Bármelyik vizsgálatot megtagadhatod, még azt is megteheted, hogy egyáltalán nem mész orvoshoz, akkor is csak az egyszeri Anyaságit bukod el. Ill. a gyerek születése után oltássorozatot kap azokra a betegségekre, amikre te nem lettél terhesség alatt szűrve úgy, mint mások.

Ezek a száraz tények.

A szokás az, hogy a 12. heti uh-ra mindenki elmegy, bármennyi idős. Durva fejlődési rendellenesség nem csak később szülőknél fordul elő. A kombinált tesztet is ilyenkor csinálják. Van olyan kórház, ahol automatikusan és ingyenesen mindenkinek, és van olyan, ahol fizetős, és te választod meg, hogy mész vagy nem mész.

2012. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én ma mentem a vizsgálatra. Teljesen jó volt, igaz, izgultam előtte, de tökéletesen rendben van a babó, szóval jó érzés, megnyugtató.

Ha nem akarsz végig izgulni, hogy mi van, és már most találkozni szeretnél a picivel, mert mondjuk már kialakult a kis arcocskája, akkor menj el, de ha nem érdekel, akkor nyugodtan hagyd ki.

2012. máj. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha "kötelező" és ingyenes és a babád érdekében történik miért nem mész el? A genetikai vizsgálaton nem kockázat alapján történik, osztódáskor bárkinél előfordulhat hiba, ehhez nem kell semmilyen előzmény.

Én alig vártam, hogy tudjam, minden rendben van a babával és a vérvételek eredményével együtt és a 18. heti uh-val nyugodtam csak meg...Pedig nálunk sem volt semmilyen általad leírt előzmény.

A korábbi válaszolónak: a kombinált teszt 35 év alatt fizetős jó ideje, 35 felett ingyenes.

33 hetes kismama

2012. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Van a sima 12 hetes uh, ekkor a szokásosakon kívül nézik még a tarkóredőt. Ez mindenkinek kötelező.

És van egy másik vizsgálat a kombinált teszt, amikor is van uh, vérvétel és a 16 hetes vérvétellel együtt értékelik ki az eredményt. Ez nem kötelező, csak azoknak ajánlott, akiknek a családjában már volt genetikai rendellenesség, illetve 35 év feletti.

2012. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ja és az első ingyenes a második viszont fizetős

utolsó voltam

2012. máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sókristály ***** válasza:
53%
Hogy a kombinált teszt fizetős, vagy nem, azt kórháza válogatja. Kecskeméten pl. életkortól függetlenül ingyenes, automatikusan kapod rá a beutalót. van viszont olyan hely is, ahol 35 fölött is fizetős, és vannak olyan helyek, ahol életkorfüggő, hogy kell-e fizetni.
2012. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

18:10-es ki mondta hogy nem megyek el? :)

Ez csak egy egyszerü kérdés volt,mivel nem tudtam.Köszi a válaszokat.

2012. máj. 11. 20:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor kissé félre értettem, de elég jó válaszokat kaptál a többiektől is. Mondjuk engem az orvosom és a védőnőm elég lelkiismeretesen tájékoztat az aktuális vizsgálatokról :)
2012. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

12 hetes vagyok, tegnap voltam orvosnal, aki azt mondta, hogy o 60 %-ban tudja mondani h minden rendben. Ahhoz hogy 99 % legyen, menjek vervetelre. Meg aznap voltam (kulfoldon elek, az elso babaval fizettem 100 eurot, most csak 12 volt).


Valahol olvastam h 35 ev felett megno az esely pl a Down korra, beteg gyerekek 70 %-at megis a fiatal korosztaly szuli.

2012. máj. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!