Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes vagyok. Ma voltam...

10 hetes vagyok. Ma voltam elsőként terhesgondozáson. Nem kellett volna vizeletvizsgálat meg vérvétel? Plusz nem jön ki a védőnő a lakásra. Legközelebb két hónap múlva kell hozzá mennem. Első babás vagyok. Ez így normális?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A vizeletvizsgálat és a vérvétel a labor dolga, védőnők nem csinálják, általában nincs is rá képesítésük, hogy vért vegyenek. A laborba a dokid vagy a védőnő ( a körzeti nőgyógyásszal aláíratva) ad beutalót. Az, hogy nem megy ki a lakásra, szerintem nem baj, igazán nem sok értelmét látom az ún. környezettanulmánynak, amit a védőnő végez. miért szeretnéd, hogy kimenjen? Elég lesz akkor, ha majd megszületik a babád, hiszen akkor tud majd igazán tanácsokat adni. Gondolom, azért hívott vissza ilyen sokára, mert akkor lesznek meg a laboreredményeid és addigra az AFP-eredmény is meglesz.
2009. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én is 10 hetesen voltam. nem nézett vizeletet, vért meg pláne nem. ez nekem már előtte bőven megvolt a kórházban.

hozzánk kijön jövő héten, akkor leszek 14 hetes.

de lesz még ideje kimenni a tiédnek is :)

az első babámnál a védőnő nem is jött, csak amikor megszültem.

2009. jún. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én magándokihoz járok+ a körzeti védőnőhöz +alkalmanként a háziorvoshoz.

A terhesgondozást a védőnő végzi?

Csak, mert ha 2 hónap múlva kell menned, akkor már 18 hetes körül leszel. S a védőnő adja a beutalót az afp-vizgálatra.

Nekem havonta kell mennem hozzá. Akkor mindig beírja az addigi vizsgálatok eredményét a kiskönyvbe, megméri a vérnyomásom+súlyom, megvizsgálja a vizeletemet + megkérdezi, milyen élményeim voltak az utóbbi hetekben.

Kijönni pedig majd a 32.hét körül fog, hogy megnézze, milyen környezetbe érkezik a baba.( Mondjuk erről nekem is van egy véleményem... A nem idén barnultaknál is megvizsgálják, hogy milyen a matrac a kiságyban, meg van-e cumisüvegmosó, meg egyéb kütyük?)

Utána pedig csak a baba születése után látogat meg minket.

2009. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 9hetesen voltam a védőnőnél,nem vett vért és vizeletet sem vizsgál.Vérnyomást mér,15 hetesen szívhangot hallgattunk.Volt kint már lakáson is,nem akarta utolsó pillanatra hagyni.Hagyja,hogy kérdezzek.Viszont én egy beutalót sem kaptam tőle,mindig a nőgyógyász adta a beutalót,az AFP-re is.
2009. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 11 hetes vagyok és tegnap voltam védőnőnél...velem se csinált semmit, ne aggódj, csak kitöltötte a kiskönyvet, súlyt mért és vérnyomást. Hozzám kijön megnézni a alakást, de a sógornőmnél egyszer se volt kint...ez lehet attól is, hogy ő lakóparkban lakik én meg a 7. kerületben....ha érted mire gondolok!
2009. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ! Így megnyugodtam.

Szép babavárást mindenkinek!

2009. jún. 25. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!