Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A barátnőm dohányzik 29 hetes...

A barátnőm dohányzik 29 hetes terhes, le akarom beszélni de nem tudja elhagyni! Nem sokat szív de így is féltjük! Mit tennétek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Tudom durva, de mutass neki képeket, videókat, amin a dohányzó anya beteg gyermekei születtek! Egyébként ha nem akar leszokni, akkor az az ő baja! Ha nincs akarata, nem tudsz mit tenni! Sajnálom, és remélem a picinek nem lesz nagy baja!

32 hkm

2012. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Koraszülött, kis súlyú, és ashtmás gyereket szülhet. Nagyon meggondolatlan "anyuka".
2012. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég változatosan alakulhat a baba egészsége, de nem éri meg kockáztatni.

Sajnos sokan dohányozták végig a terhességet rokonok és ismerősök között.

Lett makkegészséges óriásbébi, lett asztmás, lett kis súlyú szívbeteg, és teljesen átlagos méretű, időre született baba is. A hosszú távú hatásokat meg még nem is tudjuk ugye.

Én mindenesetre a

2012. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

bbahagytam mindkét gyerkőc érdekében.

Nehéz bármivel is hatni arra, akinek nem elég erős indok a leendő gyermeke egészsége :(. Van akit még a rémtörténetek sem hatnak meg sajnos.


(Bocs, véletlen elküldtem közben.

2012. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Te nem tudod róla lebeszélni, ha ő nem akar leszokni róla. Akarat kérdése az egész, ha nincs meg benne az akarat, tehetsz te bármit, nem fogja letenni.

Nyilván ő is tisztában van vele, hogy ártalmas, mégis szívja.

Te szerintem megtettél már eddig is mindent, ha bármi baja lesz ettől a babának, az meg az ő baja (nem a tiéd), meg szegény babának, aki nem tehet az egészről semmit.

De ettől persze még születhet teljesen egészségesen, de ahogy egy előttem szóló is írta, a hosszú távú hatása majd később derülhet ki.

2012. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Szia!

Nekem a volt pasim mostoha anyja dohányozta végig a terhességét és a kiskölök kálciumhiányosan jött a világra, és azóta is kálcium kiegészítőt kell szednie, egészen addig, amíg meg nem áll a növésben (21-24 éves kor). Rá se lehetett hatni, az volt a válasz rá, hogy az előző gyerekét is bagó mellett hordta ki és semmi baja nincs a lánynak (csak éppen olyan girnyó, hogy az már fáj).

Egyébként van a biorezonanciás dohányzás leszoktatás, ami teljesen fájdalom mentes és egy kis akaraterővel abbahagyhatja, amíg a baba meg nem születik (gondolom a szoptatás már esélytelen cigi nélkül). Én is abbahagytam, most vagyok a 13. hétben, és még másfél évig nem fogok rágyújtani, pedig borzasztóan hiányzik. De hát ez van.

[link]

itt a link a biorezonanciás cucchoz.

Sok sikert!

2012. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Mennyi az a nem sok? Napi 2-4 szál?

Ha nem tud leszokni, hagyjátok. Már csak az állandó 'szekálás' miatt sem tudná letenni.

Lőjetek agyon, de az én véleményem:

Nem jó a dohányzás, de a stressz sem jó, és aki annyi stresszt kap, pont akkora valószínűséggel szül "nem a nagykönyvben leírt egészséges kisbabát".

Ha nem akarja, akkor nem. Ez az ő döntése.

Persze, olyan tippeket írhatunk, hogy beszéld ezt meg vele, szedhet magne b6-ot, sokat, hátha attól nyugodtabb lesz és ennél is kevesebbet szív, vagy esetleg leteszi, hívd meg fagyizni, vegyél neki gyümölcsöt, annak egészségesebb a fogyasztása, de ha nem akar, akkor ne erőltesd.

2012. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elmondanám a véleményem, azután békén hagynám, onnantól már az ő döntése.
2012. máj. 13. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

én is dohányoztam igaz nem sokat de napi 3-5 száll azért megvolt. :( és hiába ilyen kevés nem tudtam letenni, mert ez kellett.

Viszont amint pozi lett a tesztem azonnal abbahagytam ami volt nálam cigi széttörtem és kukába dobtam!!!! Nagyon nehéz volt az első 2 hét főként ha jöttek hozzánk aki kint dohányzott az udvaron de simán túl lehet rajta lenni és most tök jó hogy nem dohányzom büdös is a cigi még a füstje is zavar ha megérzem mert tudom h az is árt a babának ha belélegzem .


Ugyhogy tényleg akart kérdése, és ha ezt a barátnőd nem teszi meg nincs ennyi akaratereje akkor nem tudsz mit csinálni. Csak mindek vállalt így be babát? Meggondolatlan!!!


Nem azt kell nézni hogy más is dohányzott és nem lett baja....ez nem helyes felfogás :( de ezt Te biztos tudod!


sok sikert azért hátha mégis valami csoda folytán leteszi

2012. máj. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Na, akkor hogy írjak egy ebben a körben valszeg 0 pontos választ is:)) :

Lehet onnan kiindulni, amit a kedves előző válaszoló emlegetett, hogy "Csak mindek vállalt így be babát? Meggondolatlan!!!" és lehet becélozni az évi 30-ezres születendő gyerekszámot is, minek az a (most már csak) 85 ezer körüli...

Amikor emberek kérdéseket tesznek fel abortusz ügyben, és megy a győzködés ezerrel, hogy "jajj, tartsd meg, jaj, az a kis élet lekéredszkedett hozzád, jajj ez mekkora kaland" meg hasonlók, miért nem mondjátok meg az igazságot, hogy ember, ha megtartod azt az embriót, akkor a környezeted nagy része a következő 30 évben úgy fogja érezni, hogy szabadjegyet kapott az életedbe történő belepofázásba, és hogy megmondja neked, mi a helyes és mi a nem helyes, mi a normális és mi a nem normális... ha bevállalod banyek azt az embriót, onnantól neked reszeltek, mert ott fogják tömni az agyad, hogy rágyujts-e, hogy megigyál-e egy pohár bort, hogy szoptass-e fél éven túl, hogy engedj-e neki pirszinget 14 évesen, hogy elengedd-e a Szigetre 16 évesen... elvárások tengere... Szóval lányok, lehet ezt csinálni, lehet a modern környezetre adaptálni a falusi vénasszony-mentalitást, csak akkor nem kell csodálkozni, ha egyre több ember dönt úgy, hogy köszi, de ebből nem kér, és egyre kevesebb gyereket vállalnak emberpárok, egyre több pasi dönt úgy, hogy úgymond "lelép a felelősség elől"...


Szóval kedves kérdező, azt nem tudom, hogy a te helyedben mit tennék, azt tudom, hogy a barátnőd helyében a véleményeket megköszönném, aki viszont nyomni kezdene, úgymond "az én érdekemben", azt elhajtanám a melegebb éghajlatra... tudod, anno a szüleimtől is igen sokat hallgattam a "csak a te érdekedben", "majd később rájössz hogy" - hát pártíz évem elszelelt, de ebből még egyet sem láttam meg... csak számonkérni nem tudom rajtuk az életembe való beavatkozásokat...

Jáccásiból el kellene kezdeni kevesebbet beleavatkozni mások életébe, kevesebbet nyomni másokat, kevesebbet hangoztatni hogy mi a "normális" meg a "nem normális" - hátha több lenne az együtt maradó, és gyerekeket vállaló emberpár hosszútávon.


(persze, más a helyzet, ha valaki láncdohűányos terhesen, vagy szoptatósan. De nagyon gyanús, hogy a napi 2-3 szál cigarettánál vagy 1-2 pohár bornál, sörnél többet árt annak a magzatnak majd babának az adrenalin, ami azért termelődik, mert a nőt stresszeli, qrogatja a t. körynezete, persze "csak jót akarva")

2012. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!