Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 éves vagyok és terhes....

16 éves vagyok és terhes. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
A barátommal már 3 éve vagyunk együtt.Mindig védekeztünk és most is,sosem voltunk felelőtlenek,mégis teherbe estem. Az édesanyám nagyon összetört és egy hatalmas pofonnal indított amikor elmondtam neki.Apám kiborult. A barátom kitart mellettem akárhogyan is lesz,de mindenki azt akarja,hogy vetessem el,viszont én meg akarom tartani,mert már kötődöm hozzá és szeretem,nem tudnám megölni a babámat.Édesanyám azt mondja,hogyha megtartom akkor elköltözhetek,szóval ki akar rakni.A barátomnál lakhatnék,de ott sem akarok "élősködni". A barátom dolgozik és tanul is 19 éves. Az anyagi háttér meglenne a babának és nagyon nagyon szeretnénk. Nem szenvedne hiányt semmiben. Van egy 2 éves kisöcsém is és szinte én nevelem őt is,mert anyukám szinte sosincs itthon,mert állandóan dolgozik.Szóval tudok foglalkozni a gyerekekkel és tudom milyen egy gyerekkel élni és az éjszakai etetéssel és sírással sincs semmi bajom. Késznek érzem magam arra,hogy felneveljem a babát,de fáj,hogy anyukámék nem támogatnak benne.Ti hogy csinálnátok? Megtartanátok vagy elvetetnétek?
2012. máj. 14. 10:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%

16 évesen ne ronts el az életedet!

Nekem 14,5 éves a legnagyobb lányom,de agyonütném,ha így jönne haza.Most a legfontosabb,hogy tanuljon.

A legkisebb gyerekem 2 éves így a nagyobbik sokat vigyázz rá,ha éppen dolgom van,de ő még biztosan nem szülne.

Már most lekötnéd magad egy gyerekkel?Hidd el nagyon nagy felelősség!Nem akarlak lebeszélni,mert én nagy gyerekpárti vagyok 4 gyerekkel,de én a mai világba 16 évesen nem tartanám meg.

Anyukád hány éves?

2012. máj. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

Én abortusz ellenes vagyok alapjában véve. De a Te esetedben a legnagyobb jóindulattal sem lehet mondani, hogy megvan az anyagi háttér.


A szüleid is ki akarnak rakni, hát, Én a helyedben nem merném bevállalni. De ez csak egy vélemény.

2012. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem pártolom az abortuszt, de 16 évesen én nem tartanám meg. A saját gyerek nem olyan mint a kisöcsi, akire ideig óráig vigyázok, aztán megyek a dolgomra. A saját gyereket mindig neked kell ellátnod. Az meg azért túlzásnak tartom, hogy az anyagi háttér meglenne, és semmiben nem szenvedne hiányt. Ok, dolgozik a barátod, de mind a hármótokat el tud majd tartani? Sok pénzt elvisz ám a gyerekvállalás. Gondold át azért egy mégegyszer, sajnos nem ilyen rózsaszín az élet.
2012. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon abortuszellenes vagyok, de sajnos ebben az esetben az a legjobb döntés. kiskorú vagy még, tanulnod kellene, nem babáznod.

Hogy fog egy 19 éves srác eltartani titeket, főleg ha a szüleidre nem számíthatsz? És mi lesz ha ne adj Isten szétmentek? Utcára kerülsz a gyerekeddel?

Á, még belegondolni is szörnyű. :( Még ha a saját szüleidre is számíthatnál, de azt írod rájuk nem.

És mi van a barátod szüleivel? Ők hogy állnak a témához, mert végül is ha hozzájuk költözöl, akkor ők tartanak majd el titeket is?

A nyílt örökbefogadáson nem gondolkoztál? Akkor tarthatnád a babával a kapcsolatot, mégis felnőttek nevelnék, te meg tanulhatnál tovább. habár az is elég kemény dolog egy kihordott, megszületett saját gyerekről lemondani. :( (Én nem lennék rá képes.)

2012. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
nekem is van két öcsém, mindkettőjüknél segítettem a pelenkázásban, a vigyázásban. most hogy már kamaszok én meg felnőtt és 6 hónapos terhes, belátom szinte semmit nem kellett tennem velük. totál be vagyok parázva, hogy mi lesz. pedig már 22 éves vagyok. 16 évesen én elvetetném, bármennyire is fáj. megértem anyukádat és apukádat, hogy nem támogatnak ebben. végső soron nem TE fogod 16 évesen eltartani a gyereked, hanem ők. az ő felelősségük lesz. az egy dolog, hogy 3 éve barátod van. de gondolj már bele.. az életedet tennéd rá, hogy mindig ott lesz? lehet, hogy most ezt ígér, azt ígér... de itt nem napok fognak eltelni, hanem hónapok és évek. és felelősségteljes ember csak úgy vállal gyereket, hogy el tudja tartani. 19 évesen a nagy átlag még GYEREK, a pasik ráadásul később is érnek.. én a helyedben nem rontanám el az életem. csak azért mondom, mert ismerek egy lányt, aki egy az egyben ugyanezen ment keresztül. 16 évesen teherbe esett, a barátjával régóta együtt voltak, úgy döntött megtartja, mire megszületett a baba, addigra pedig teljesen eltávolodtak egymástól. a kislány azóta 3 éves, a csaj folyamatosan váltogatja a pasijait, no komment milyen nyomokat fog ez hagyni a gyerekben a későbbiekben.. szóval ÉN nem tartanám meg a helyedben.
2012. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon éretten látod a dolgot, ami az írásodból kiderül,

DE nagyon fiatal vagy a babázáshoz!!

Én nem rontanám el az életem 16 évesen egy babával, pláne ha anyukád és apukád sem állna melletted.

Én tanulnék a helyedben, befejezném a sulit, elmennék dolgozni és utána vállalnék csak babát.

Hidd el, akkor a szüleid is melletted lesznek majd!!


:(

2012. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,viszont egyet nem értek...Egy gyerek,hogy tudná elrontani az életem? Szerintem az a világ legszebb dolga,ha valakinek babája lesz legyen fiatal vagy öregebb. Amúgy meg nem lennék senki nyakára a barátom annyit keres egyedül,mint egy családban 2 szülő. Az emberek csak,azért ellenzik,mert fiatal vagyok és azt hiszik nem bírná egy ’kislány’ .Bezzeg aki felnőtt 8 gyereke van putriban élnek és alig van mit enni a gyerekeknek meg csak,azért vannak,hogy hozzák a segélyt,arra viszont nem mondanak semmit az emberek,mert annak nem kell elvetetni…mert felnőtt…Szánalmas szerintem ez az egész,hogy amiatt mert 16 vagyok,azért kéne elvetetnem…16 évesen van annyi eszem,hogy tudjam mire vállalkozom és az fáj,hogy az emberek megvetéssel néznek az ilyen lányokra,mint én,pedig néha jobbak vagyunk 100x akármelyik gyerekes felelőtlen felnőtt nőnél akinek a gyerek csak,azért van, hogy hozza a pénzt.
2012. máj. 14. 11:43
 8/24 anonim ***** válasza:
42%

Őszintén, én megtartanám a helyedben és nem csak azért, mert én tényleg abortusz ellenes vagyok, hanem, mert a saját gyermekem, ahogy írtad is, kötödsz már hozzá. Szerintem jobb tinimaminak lenni, mint egy életen át azt feldolgozni, hogy mit tettél... Hogy megölted a gyereked... Én ezzel a tudattal nem tudnék élni... És a szüleidtől nem szép, hogy így állnak hozzád! Az enyémek is biztos kiakadtak volna, ha 16 évesen történik ez velem, de egy idő után elfogadták volna és sose kérték volna, hogy vetessem el. Max annyit mondtak volna, hogy gondoljam át mit akarok. De szerintem nem szóltam volna nekik a 12. hétig... És szerintem én inkább átköltöznék a barátomhoz. De a baba mellett azért próbáld majd befejezni a sulit, mert arra szükséged lesz! Amúgy baba mellett én is tanultam, nem lehetetlen, de nagyon nehéz!!! Szóval nem lesz könnyű dolgod, az tuti és néha nagyon-nagyon nehéz lesz, le kell mondanod rengeteg dologról, de a gyerekedért szerintem megéri!


2 éves és 36 hetes pocilakó anyukája

2012. máj. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

Igazad van kislány. Nagyon érett a gondolkodásod, de attól még gyerek vagy.

És a putrioron élő, megélhetésből szülő nőket senki nem védi, az más tészta. Itt a te életedről van szó.

Azt az egyet írd meg, hogy mi lesz Veled ha ne adj Isten szakítotok a barátoddal?

Akkor érettségi nélkül egy gyerekkel, szülői segítség nélkül mihez kezdesz?

Mert egy felnőtt attól is felnőtt, hogy vannak hosszabb távú tervei (már akinek) és el tudja magát tartani.

Jelen esetben viszont te még nem vagy képes magadat eltartani, főleg nem kettőtöket sajnos. és érettségi nélkül meg aztán végképp nem tudom milyen munkát találnál.

Aki gyereket vállal a legrosszabb esetre is fel kell készülnie.

2012. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%
Na figyu. A szánalmas az, hogy nem tudtatok védekezni. Tudom, most jön majd az, hogy fogamzásgátló mellett estél teherbe, mint a mai tini anyukák 90%-a. Igen, abban igazad van, hogy egy gyerek a világ egyik legszebb dolga, de 16 évesen még Te is gyerek vagy. Ugyanis semmit nem tudsz felmutatni még. És ez tény, ezen nincs mit magyarázni. Minimum egy szakma, vagy egy érettségi legyen a kezedben, hogy a baba születése után el tudj majd helyezkedni. Mert ez a legnehezebb. Megteremteni neki egy biztos hátteret. Rosszul tudod, hogy azokra nem szólnak semmit az emberek, akik felnőtt létükre putriban élnek és szülnek 8 gyereket, hogy aztán kapják utánuk a pénzt, mert róluk ugyanúgy megvan a vélemény, mint azokról, akik fiatalon szülnek. Nem is értem miért mondasz ilyeneket, amikor Te kértél tanácsot. Ha Neked csak az számít tanácsnak, hogy tartsd meg, akkor felesleges volt kérdezni. Az meg hogy a barátodhoz költözöl.. Ő külön él? Vagy a szülei tartják el annak ellenére, hogy dolgozik? Ez így iszonyat kemény menet lesz, ha bevállalod. Nekem már volt egy abortuszom, ha le leszek pontozva, ha nem és akármennyire fájt és depressziós voltam utána 2 évig, nem bánom visszanézve. Tény, hogy folyamatosan az járt a fejemben, hogy nekem mikor lehet, hogy most lenne ekkora, most születne meg, hogy lány lett volna, vagy esetleg fiú.. De megérte várni arra, hogy rendezett körülmények között, tervezetten, a párommal együtt készüljünk a szülői feladatokra, a babára, a jövőre. Nem csak attól lesz valaki jó anya, hogy mindent sutba vág a gyerekéért, hanem attól is, hogy képes lemondani dolgokról a jelenben azért, hogy a jövőben mindent megadhasson majd neki..
2012. máj. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!