Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamák, írnátok nekem...

Ikres kismamák, írnátok nekem tapasztalataitokról?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok. Néhány napja derült ki, hogy ikrekkel. Már van egy másfél éves fiam, szóval maga a terhesség nem újdonság, de az, hogy ikrek... Mennyire lesz más az egész, mire kell odafigyelni?
2012. máj. 14. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
bocsi hogy nem válaszlok,de van a családotokban ikrek?
2012. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
válaszolok
2012. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Dédimamám mindkét tesójának ikrei voltak. Azóta nem fordult elő. Idáig... :)
2012. máj. 14. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 8 hetesen tudtam meg hogy ikreket várok, és nekem is ott volt az akkor 14 hós lányom.

Kétszer olyan gyorsan telt a terhességem mint az első. Egyrészt mert gyorsabban ment az idő a lányom miatt, másrészt olyan értelemben is, hogy a hasam kétszer olyan gyorsan nőtt velük mint a lánymmal annak idején.

Nálam mindenki félt, még a doki is azt mondogatta, hogy biztos korák lesznek, mert a lányom is 11 nappal előbb jött, eleve puha külső méhszájjal kezdtem és félidőtől nyíladoztam, de én pozitív voltam, mindenkit lehurrogtam hogy nyugi, és lám, 35+5 hétre jöttek, szóval épp hogy korák, 2 és 2,5 kg-mal pedig nagyon szép súlyuk volt, 11 naposan jöttünk haza.

Félidőtől a doki elkezdett velem szedetni görcsoldót, nem voltak görcseim, csak megelőzésnek akarta, de akkora bélgörcseim lettek tőle, hogy abbahagytam az ő tudta nélkül, és semmi bajom nem lett.

Mire kell figyelni? Mint egy sima terhességnél, és kicsit még jobban. Valószínűleg 30 hét után már nem fogod annyira élvezni, bár ki tudja, én nem élveztem már annyira, főleg a házimunkát, fekve még elvoltam. Meg hát nyár közepe is volt már, dög meleg, stb.(azért annyira nem volt rossz, néha kicsit visszamennék oda, de csak kicsit!!) :-)

Sűrűben kellett dokihoz menni a felétől, meg védőnőhöz is nekem, és eleve veszélyeztetettnek titulálnak ugye.

Terhességről nagyon más nem jut eszembe most, ha konkrét kérdésed van, írj nyugodtan.

3,5 éves kislány és 21 hós egypetéjű ikerfiúk anyukája


(nálunk sehol nem voltak a családban ikrek, amire vissza tudunk emlékezni amúgy)


Tényleg, egy- vagy kétpetéjű ikreket vársz?

Nálam egypetéjűek, egy méhlepény volt, de volt külön burkuk.

2012. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos még nem tudom, hogy egy vagy kétpetéjűek. Annyira meglepett a hír a dokinál, hogy ikrek, hogy ezt el is felejtettem megkérdezni, ő meg nem mondta. Én most az egész napos rosszulléttel, hányással küzdök. Úgy érzem, sosem lesz vége. A fiamnál is rosszul voltam, de most - ha lehet - kétszer annyira. Képtelen vagyok bármit csinálni. A nemüket mikor tudtátok meg? Gratulálok a babáidhoz és sok boldogságot Nektek.
2012. máj. 15. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Hála Isten én nem voltam nagyon rosszúl, nem hánytam, illetve egyszer, azt is 12 hét után, de inkább túlettem magam és azért volt. :-)

Nekem az elején mondta a doki, hogy egypetéjűek, aztán elbizonytalanodtak többször, főleg a külön burok miatt, de egy lepény volt, nem volt hely, ahol el lehetett volna választani, (mert azt hitték összenőtt a kettő, de nem). Meg hát csak rájuk kell nézni, pedig az egyik 1 kg-mal kisebb 6 hetes koruktól. (fél kg volt köztük születéssükkor)

2012. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, a nemüket kb félidőtől saccolgatták, olyan 28 hét körül mondták hogy az egyik tuti fiú. Én meg mondtam hogy akkor a másik is, mert hogy egypetéjűek. :-) Úgyhogy kb akkor.
2012. máj. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha 2 lepény van és 2 külön burok, akkor biztos, hogy kétpetéjűek.


Nálunk a 16. héten mondtak már tippet a nemekre, bár csak az egyikre, mert a másik baba háttal ült, a 18. heti genetikai UH-on viszont elég egyértelműen látszott, és nem is tévedtek.

2012. máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!