Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkanélküli vagyok március...

Viki840804 kérdése:

Munkanélküli vagyok március 4-én megszünt a munkanélküli segélyem, azóta fizetem magam után a tb. -t, most kiderült hogy terhes vagyok, így mi jár, vagy megkérjek egy rokonomat jelentsen be szülés előtt, de azt is 1 vagy 2 hónappal előtte?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok tanácsot.
2012. máj. 15. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
GYES és családi pótlék.Az,ha valaki bejelent 1-2 hónapra nagyon necces,mert rászállt erre a TB,pont a csalások miatt.Keményen megbüntetnek Téged,és a munkaadót is.
2012. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyest kaphatsz és családi pótlékot is, mert ezek alanyi jogon járnak. Ez kb. 38 000 Ft. És amikor megszületik a kicsi, ezután nem kell már a tb-t sem magad után fizetni. De mondjuk azt sem értem, hogy miért fizeted, ha munkanélküli vagy, nincs jövedelmed és regisztrálva vagy a Munkaügyi Központban, akkor a Polgármesteri Hivatalban igényelheted, hogy szociális alapon ne kelljen tb-t fizetned. Mondjuk ennek is vannak feltételei, de meg lehet próbálni, mert azért annak a 6000 párszáz forintnak biztos lenne jobb helye is így, hogy jön a baba.

Ha be is jelentenek, kell majd egy kellő számú biztosítási jogviszonyban töltött nappal rendelkezned, hogy gyed-et kaphass. Ha nincs meg, akkor nem kapsz gyedet, hiába jelentettek be.

2012. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, gyedet csak akkor kaphatnál, ha folyamatos lenne a munkaviszonyod, ha most jelentene be is már lenne több mint 2 hónap biztosítás nélküli időd.

Így sajnos azt nem kaphatsz, hiába jelentenek be az utolsó hónapokra... :(


Javítsatok ki, ha rosszul tudom!!

2012. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elmész tartósan álláskeresők támogatására,ha több mint 3hónapja munkanélkülinek vagy bejelentve,s kapsz segélyt havi 22800ft-ot amivel együtt tb-d is lesz.Kérdéses megkapod-e,ha párodnak van bevétele.
2012. máj. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm amiket írtatok, párom fizetése után nem kaptam semmit, pedig vagyunk rá 4-en egy jan.-ban volt 5éves kislányom és egy szept. mult 3éves kisfiam , nem vettek vissza a munkahelyemre meg a fiamat se vették fel bölcsibe nem tudtam volna kire hagyni. Most meg úgy alakult hogy 6-7hetes terhes vagyok , de így hogy nem kapok semmit nem tudom hogy be merjem -e vállalni a babát. Lenne egy munkaközvetítő álltal felajánlott napi pár órás munka havi 25e ért , már arra gondoltam elfogadom ,időseket kellene ápolni... ezt akkor tudnám csinálni mikor párom itthon van (Ő 3 műszakba dolgozik) mi a véleményetek?
2012. máj. 16. 12:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Fú, szegény, nem vagytok egyszerű helyzetben.


Az utolsó arra gondolt, hogyha a férjed fizetése kevés (vagyis az 1 főre eső fizetésetek), talán lehetne az önkormányzatnál valamiféle álláskeresési segélyt igényelned, akkor nem kellene a tb-t sem fizetned és legalább bejönne egy kis pénz.


De a babázás alatt csak a gyes és a családi pótlék jön majd, azzal tudsz csak számolni, az a 37ezer körüli a babára, + a családi a másik kettő gyerkőcre.


Tanácsot én nem tudnék adni, Ti tudjátok, férjed mennyit keres, el tudnátok-e tartani a 3. babát is.


Kívánom, hogy jó döntést hozzatok!!

2012. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!