Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Március 15. -e óta (munkanélkü...

Március 15. -e óta (munkanélküli vagyok) nincsen fizetve a TB-m. Már voltam párszor orvosnál és vizsgálaton is, de nem szóltak ezmiatt. Mostmár befizetném, hova kell mennem? Ahova megyek majd ott látják majd, hogy eddig nem volt fizetve?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

APEH-hez kell menned. Nekik kell befizetni. Jelenleg havonta 4950 forint.


Ők látni fogják, hogy nem fizetted. Csak "Isten malmai..." - azért nem szóltak eddig.

2010. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem regisztráltatod magad a munkaügyi központban?
2010. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha munkanélküli segélyt is kapsz, akkor biztosított vagy, azért nem jelzett a dokinál a rendszer.
2010. szept. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem szólsz, lehet hogy soha semmit nem szólnak. Ha felhívod rá a figyelmüket hogy heló, jöttem és fizetni szertetnék, akkor megbüntetnek :)

Sajnos ez manapság NEM VICC

2010. szept. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

"Ha nem szólsz, lehet hogy soha semmit nem szólnak..."


Lehet. (De nem valószínű) De az is lehet, hogy egy esetleges baleset után jön a számla pár százezer forintról! Már egy sima röntgenért is el fognak kérni egy kisebb vagyont, ha nem fizetted a TB.-t.

2010. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztosított és orvoshoz kerülsz amikor beírják a TAJ számod pirosan villog, és figyelmeztetnek, hogy nem érvényes, de az ellátást megkapod. Az APEH-nél kell bejelenteni a 10T1011 nyomtatványon. A havi összeg 4.950,-Ft.
2010. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!