Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól érdemes szülési...

Mikortól érdemes szülési szabira menni? Adatok és részletek lent.

Figyelt kérdés

December 28-tól tp-en vagyok veszélyeztetett terhesként.

Nem tudom melyik összeget nézik a TGYÁS vagy a GYED kiszámításánál,de az adólap-kiegészítés alapja (jövedelem) 1.410.484.- volt,de a összevont adóalapom (adóalap+kiegészítéssel növelt jövedelem) 1.791.315.-

(Ezt az adatot a munkáltatóm adta az adóbevalláshoz.)


Ezek alapján a szülési szabit kivegyem már a szülés előtt 28nappal vagy csak a szülés napjától?


2012. máj. 16. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Az 1.410.484-et fogják alapul venni, mert a másik összeg már szuperbruttósított összeg.

Ez alapján neked a naptári napi átlagkereseted 3865Ft.

A tgyás és a gyed így 30 napos hónapban bruttó 81 ezer körül lesz.

Ez alapján neked a gyed valamivel magasabb összeg )pár ezer forinttal) mint a táppénz, vagyis neked megéri 28 nappal hamarabb megkezdeni a tgyást, hogy a magasabb összegű gyedet kapd inkább több ideig, mint az alacsonyabb táppénzt.


Persze ha nincsen 590 nap biztosítotti időd, akkor nem éri meg hamarabb kezdeni a tgyást, de ha több van ennél, akkor mindenképpen.

2012. máj. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Idén lesz 10éve,hogy ennél a cégnél vagyok.Szóval a napok megvannak.
2012. máj. 16. 10:03
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja és köszönöm a választ.

Esetleg az éves szabimat ilyenkor ki lehet vagy kell venni vagy nem? (Úgy,hogy tp-ről elmegyek szabira majd szülésire.)

2012. máj. 16. 10:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves Válaszoló! Tudnál nekem is segíteni? Nekem tegnap mondták a munkaügyön, hogy ne vegyem ki szülés előtt, mert nincs jelentősége, maradjak végig táppénzen. Hasonló a helyzetem, mint a kérdezőnek, én dec. 15.-től vagyok veszélyeztetettként táppénzen és az adóalap kiegészítés alapja 2.673.414 a jövedelmem 3.395.236 volt és a baba június végén, július elején lesz meg. Azt mondták, hogy az utolsó 180 nap bére alapján fognak számolni (tehát 2011 alapján), mert a táppénz nem az. Most akkor hogy van. Tudnál segíteni? Köszönöm.
2012. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező kivenni az éves szabidat, szerintem inkább tartsd meg, mikorra visszamégy dolgozni, jól fog az még jönni.

Ha mégis ki akarod venni, akkor a munkáltatóval kell egyeztetned, mert csak akkor veheted ki, ha ő is rábólint.



Másik válaszoló:

A tavalyi évben elért jövedelmed alapján fognak számolni mindenképpen, a te esetedben ez teljesen független a táppénztől, mivel volt tavaly 180 bérezett napod.

És a táppénzből valóban nem számolnak semmit, mert az nem jövedelem, hanem ellátás.


Neked megéri szülésig táppénzen maradni, mert a táppénzed több, mint a gyeded. A táppénz durván bruttó 132 ezer, a gyeded meg bruttó 130200- és a gyedből több a levonás, mint a táppénzből.

Így maradj szülésig táppénzen, mert így pár ezer forinttal (kb. 13-14 ezerrel) többet kapsz összességében, mint ha hamarabb kezded a tgyást.

2012. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg köszönöm a válaszod!
2012. máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!