Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik nem szélsőségesen abortus...

Akik nem szélsőségesen abortusz ellenesek, hanem azt mondják, hogy igenis vannak élethelyzetek, amikor kell, azok hogy vélekednek? Miért így? Mit gondolnak róla?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Miről hogy vélekednek?
2012. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Mert tudják, hogy a babának az anyjára (és egyéb családtagjaira) van szüksége elsősorban. Viszont, amikor ők nem képesek (pénzhiány, betegség, lelki kapacitás) ellátni, akkor nem érdemes megszületnie. Sajnos, erre az örökbeadás sem mindig megoldás, hiszen a terhesség alatt ki lehet esni a munkából, anyagi terheket ró az örökbeadókra, rossz szemmel nézi a társadalom stb...
2012. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
nem volt abortuszom(még)nagyon ellenérzés bennem.3 gyerekem van .a harmadik nem jókor jött ,sőt nem is akartunk 3.gyereket de mikor megtudtam hogy terhes vagyok már nem tudtam másra gondolni csak hogy milyen lesz a babám.elfogadhatónak tartom ha vki úgy dönt hogy nem tartja meg,én nagyon padlón lennék ha sor kerülne rá,
2012. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miről hogy? Az abortuszról. Azok, akiknek nem az a véleménye, hogy megtartani minden áron, hanem ez a nő választása, nem gyilkosság és hasonlók.
2012. máj. 18. 09:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy vannak élethelyzetek, amikor kell. Akkor így nem? Ezt gondolják, amit írtál, hogy van amikor nincs jobb megoldás.
2012. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom. De ezzel szemben ott vannak a megrögzött ellenzők, és olvasgattam tőlük is ezt-azt, és már arra gondolok hogy az én felfogásommal van a baj, hogy elfogadhatónak (szükséges rossznak) tartom, amely adott esetben a kisebbik rossz, és igenis az anyának is vannak jogai.
2012. máj. 18. 10:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én abba a csoportba tartozom, amit leírtál. Ellenzem, de bizony vannak olyan élethelyzetek, körülmények amikor azt mondom hogy igen, érthető. Pl amikor egy nő teherbe esik, nincs se munkája, az apuka elhagyta őket, nincs hova menniük és nem is akarja a babát. Ilyenkor inkább vetesse el, mint hogy később az legyen hogy elkallódjanak, utcára kerüljenek, éhezzenek vagy beadja a gyereket nevelő intézetbe. Ezek sokkal rosszabb mint az abortusz. Én ezért vélekedem így. A kormány meg szigorítani akarja az abortusz törvényeket hogy minél több magyar legyen.. közben meg azt látni a tévében meg mindenhol hogy millió és egy gyerek éhezik... Szerintem ennek nincs értelme!

2012. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem szólok bele más életébe, és mert azmellett, hogy kárálok névtelenül, nem tudok segíteni az anyának, ha megtartaná. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Soha nem értettem azokat, akik ilyen és ehhez hasonló fórumokon kérdezik meg, hogy megtartsák-e vagy ne, hogy a saját anyjuk előtt titkolják, mert esetleg nem dicsérné meg őket érte, aztán itt felspanolják őket, hogy igen persze tartsd meg, és utána a mami akinek elmondani nem volt mersze, majd nevelje azért fel a kisunokát. Azt már sokan elmondták, hogy aki elég felnőtt ahhoz, hogy szexeljen az a gyerekhez is legyen az, pedig ez nem így van. Ahhoz, hogy széttegye valaki a lábát nem kell nagy ész. Vittem olyan kislányt nődokihoz, aki a vizsgálatok után megkérdezte, hogy a doki beszélt neki összevissza felét sem értette, pl mi az a hüvely? És abortusza lett. Nagyon sokan felelőtlenül élnek nemi életet, és ennek a mai világban talán nem is a nem kivánt terhesség a legnagyobb hozadéka. Ott az a rengeteg nemi betegség, amit így össze lehet szedni úton útfélen, ami talán jobban taccsra vághat egy fiatal lányt, mint egy ilyen beavatkozás. Vannak akik azt hiszik velük ez úgysem történhet meg, csak mással... Soha senit nem ítélek el, mert meghozza ezt a döntést. Ő mérlegeli a lehetőséget, az akaratot önmagában és a leendő gyereke irányába. Hogy vegyem a bátorságot, hogy valakit is rábeszéljek arra, hogy tartsa meg, mikor nem ismerem a körülményeit, a helyzetét?
2012. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oket nem ertem meg Soha.
2015. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!