Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi lesz a tgyásom és a...

Orion81 kérdése:

Mennyi lesz a tgyásom és a gyedem a 2. gyerekre?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2012.08.09.-én lesz 2. éves, a másik babát 2012.09.03.-én szülöm (ez már tuti, mert császáros leszek). Tehát 25 nap van a két időpont között. Gyes nem akarok igényelni, a szabim ne fogyjon, táppénzre se akarok menni (egyéb munkahelyi dolgok miatt). Munkaviszonyom volt előtte 6 év és még mindig van.

A tgyást fogom megigényelni a 2. gyerekre 2012.08.10-től. Annak mennyi lesz az összege, ill. utána a gyed összege?



2012. máj. 24. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
A tgyás alapja a szerződés szerinti béred lesz, de max. 130200 lehet bruttóban. A gyed alapja meg ugyanaz lesz, mint a tgyásé.
2012. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem (mivel magas volt a bérem és eddig is 130500,- Ft volt a gyedem), most a 2. gyereknél a tgyás majd az utána következő gyed is 130500,- lesz?
2012. máj. 25. 08:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, bruttóban mindkettő 130200 lesz:)
2012. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ. Tegnap beszéltem az OEP-el és semmire nem tudtak egy normális választ se adni. Se az összegre, se arra hogy mikor adjam be az igénylésemet (meg szeretném kezdeni a tgyást a szülés előtt), se arra hogy így mikor lesz az első folyósítás.

Tényleg ezt nem tudod véletlenül?

Tehát 2012.08.09.-ig jár a gyed az 1. gyerekre. Az utalás ugye 10.-én szokott érkezni. De ha én júliusba beadom a tgyás igénylést a 2. babára (persze minden papírt beszerezve -orvosi, munkahelyi stb.)akkor szerinted már 08.10.-i dátumtól kapom a tgyást? Vagy megállapítják hogy jogosult vagyok, de mégis meg kell várnom a 09.03-át amikor szülök és az új baba papírjait is bemutatva utalnak csak (persze csak októberbe). Mert így 1 havi jövedelmünk kiesik.

2012. máj. 26. 08:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem.

Mivel a tgyást ugyanúgy, mint a gyedet, utólag utalják. Vagyis az augusztusi tgyást nem kaphatod meg augusztusban, csak szeptemberben.

Ahogy itt olvastam, változó, hogy utalják, alapesetben az első folyósítás a szülés után lesz, mert addig nem folyósítanak, amíg meg nem születik a baba, és be nem mutatod az anyakönyvi kivonatát.

De itt azt olvastam, hogy volt, akinek hamarabb utaltak.


Nálad ez úgy fog kinézni, hogy beadod az igénylést, augusztusban 10-ig megkapod a júliusi gyedet, majd szeptemberben megkapod biztosan a 9 napra járó (augusztusi) gyedet, és a fennmaradó időre járó tgyást vagy megkapod, vagy nem. Ha nem, akkor azt később kiutalják neked, legkésőbb október 10-ig a szeptemberivel együtt.

2012. máj. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen én is valahogy az utóbbira számítok. Azaz az aug.-ban megkapom a júliusi gyedet, a szeptemberi utalás viszont elég karcsú lesz. Remélem ahogy kiállítják a születési anyakönyvit a szülés után másnap) és a férjem beviszi az oephez az összes papírt legalább az egyszeri anyaságit gyorsan utalják. Úgy emlékszem hogy 2 éve ahogy beadtuk a papírokat 10 napra rá érkezett is az utalás.
2012. máj. 27. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!