Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha a 19. hét...

Mi van akkor, ha a 19. hét óta van egy nem múló betegség? Melyik orvoshoz forduljak, a tüdőgyógyászhoz, a belgyógyászhoz vagy a nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Közel 3 hete kezdtem köhögni, 2 hete megállapították a vírusos torokgyuszit, ami csak antibiotikum hatására múlt el, viszont most más miatt köhögök, s fulladásos köhögési rohamaim vannak. Mi lehet ez? Toxémiára gyanakodtam, de nincs magas vérnyomásom. RH összeférhetetlenség lehet? Én 0 RH negatív vagyok....
2009. jún. 29. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha az első babádat várod,akkor nem kell RH összeférhetetlenségre gondolni,de nem árt elmenni egy ellenanyagvizsgálatra,mert senki se tudhatja,hogy volt-e egy esetleges korai vetélése,ami csak egy kicsit több menziben mutatkozott meg!Egyébként vegyél lándzsásutifű szirupot és pár napig alkalmazd,de csak a gyerekadag mennyiséget!Ha továbbra se múlik,akkor keress fel egy allergológust,lehet allergiás vagy valamire!

Jó egészséget!

2009. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rh összeférhetetlenség első gyereknél kilőve.

A nőgyógyászodtól kérdezd meg,mik azok a gyógyszerek,vagy természetes gyógymódok,amiket ilyenkor erre alkalmazni lehet.Addig ne vegyél be semmit,nem tudhatod hogyan viselkedik az antibiotikummal.

Ha lehet,inkább a természetes gyógymódokat válaszd,az a legjobb a Babódnak is.


Jobbulást!


34h

2009. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! 21 hetes terhes vagyok 8 hetes korom óta vagyok beteg:( Elsőként allergiás tüneteket produkáltam amivel voltam négy fül orr gégésznél és senkisem tudott segíteni. Kiserült, hogy nem vagyok allergiás csak egyszerűen meg van dagadva az orrnyálkahártyám. Ennek következtében szövödményeként kb. 15 hetes koromban kaptam egy mandulagyulladást, ezek után elkezdtem köhögni és asztma szerű rohamokat kaptam. A mandulagyulladás után 2 hét köhögés után megállapították, hogy hörghurutom van és ezért sípolok mint az asztmások. Jelenleg erre szedek antibiotikumot. Ami egyáltalán nem használ, ugyan úgy köhögök és fulladok. Egyszerűen nem találok egy orvost aki tudna segíteni, hogy ne legyek beteg a terhesség alatt. Nálam is rh összeférhetetlenség áll fent, de első baba és néztek ellenanyagot ami negatív lett. Úgyhogy attól biztos nincs bajom. Nem tudok neked jó tanácsot adni, csak annyithogy kitartás! Üdv.: 21 hetes km
2009. jún. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hű, kicsit megnyugtattak ezek a válaszok, de azért még félek egy kicsit. Tegnap voltam a tüdőgondozóban, ahol 2,5 órás várakozás után közölték, h kialakuló asztmám van, ami a torokgyulladásom után a tüdőm hiperérzékenysége miatt alakült ki. Felírtak egy inhalátort, este kell vele puffogtatnom. Viszont ma reggel megint erős rohamom volt, és elég sokat hánytam is. Mi van velem?!
2009. júl. 1. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!