Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj ennyire lesokkolni a...

Muszáj ennyire lesokkolni a szervezetet a cukorsziruppal ahoz, hogy meg tudják állapítani van-e terhességi vércukor betegség?

Figyelt kérdés

Úgy értem, még akivel csak zsömlét etetnek, meg felvágottat, az oké.

De akivel megitatják azt a cukorszirupot - az borzasztó...


Kell ez?

Nincs más mód?


Ma reggel voltam, és borzasztó volt, de a legjobban az zavart,hogy mit kap ebből a babám?

Nagyon rosszul lettem tőle, émelyegtem,szédültem, homályosan láttam. Közben meg csak azon tűnődtem,hoyg biztosan szükséges-e kínozni ezzel a kismamákat???!!!


2011. szept. 29. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
A babának ettől nem lesz baja, még akkor sem, ha egy alkalommal egekbe szökik a cukor. Viszont a felderítetlen cukorbetegség nagyon komoly szövődményeket okozhat terhesség alatt. A zsömle, tej kombináció nem ad pontos eredményt, csak a cukorterhelés. Egyszer ki lehet bírni, pszichés hozzáállás kérdése is.
2011. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem szükséges - és ami fontosabb: anno a dokim szerint sem volt az.

Mindkét terhességemnél a zsömlés változatot csináltatta, mert azt mondta, ha azzal gond látszódik, vagy felmerül, még mindig megcsinálhatjuk a másikat.

(én is nagyon viszolyogtam ettől az egésztől)

2011. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is elijesztettek h az lesz a terhesseg alatti legszornyubb vizsgalat.Hat nekem nem volt olyan veszes.Persze nem volt kellemes lenyelni azt a cukrozott lottyot,de ugy probaltam felfogni jo édes malna,megkell inni es lement.Utana sem voltam egyaltalan rosszul es szerencsere az eredmenyem is jo lett.26+4 ksm
2011. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én is menekültem volna legszívesebben a vizsgálat előle, de ami kell, az kell!

Citromlevet öntöttem bele, de akkor se volt még az elviselhető kategóriában...


Olyan rosszul voltam tőle, hogy zsibbadt a karom, fáj a fejem, a hasam alja, a babám nem mozdult, hányingerem volt, egyszóval nem éreztem magam a legeslegjobban.


Vizsgálat eredménye az lett, hogy inzulin rezisztenciám van. ( [link]


Nem egy mókás dolog, először azt se tudtam, hogy mit csináljak. Diétáztam terhesség alatt, most szülés után se eszem olyat, amit nem lehetne.

Életemben nem voltam cukros, pedig a családomban szinte mindenkinek cukra van. Apukám 42 évesen tudta meg, azóta szigorú diétán él! Tesóm, anyukám kialakulóbán van.

Az én cukor szintem pedig mindig tökéletes volt, még a terhesség elején is.


Tudod, inkább tudjam meg, hogy valami nincs rendben, mielőtt túl késő lesz! Gondolom ezzel te is így vagy!

Sok kellemetlen dolog/vizsgálat lesz még az életedben. Fogd fel úgy, hogy hamar átesel rajta és kész. Jobb esetben, úgyis csak egyszer kell ezt megcsinálnod!


Könnyű szülést, jó egészséget! :)

2011. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A linket pedig különösen, mert igazából nem is tudok semmit erről a betegségről...értetlenül állok előtte.

2011. szept. 29. 10:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden orvosnál és klinikán más a szokás, de ha gond van, akkor ez ad biztosabb eredményt, és nagyon fontos, hogy kiderüljön, ha baj van. A kötelező vizsgálatok a baba és a kismama érdekében vannak, és egyiküket sem veszélyeztetik, maximum kellemetlenek.

Kismamának lenni egy csodás állapot, ki kell élvezni, sokat segít, ha megismerjük a miérteket. Nem szabad áldozatot csinálni magunkból, mert az nekünk se jó, a babának se, és a környezetünknek is hamar tele lesz a púpja velünk.

2011. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 3 gyerekkel bírtam ki, szerintem egyáltalán nem vészes vizsgálat. Inkább örülj neki, hogy ezt csinálták, mert a 'tesztreggelis' (zsömle-tej) vércukormérés közel nem ad biztos eredményt. Nagyon sokan átmennek rajta úgy, hogy közben mégis gond van. Nővérem is így járt, aztán szülés után voltak gondok is, mert nagyon leesett a kicsi vércukra. Akkor mondta neki a neonatológus (újszülöttgyógyász) hogy cukros volt, csak ez a fajta vérvétel nem mutatta ki, és hogy milyen szerencse, hogy egyre kevesebb helye csinálják már... Szóval lehet kellemetlen volt, de hidd el, így jártál jobban te is, a kicsid is, mert legalább biztos eredményt kapsz majd!
2011. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Presze, természetesen!

Soha életemben nem jutna eszembe megtagadni egy vizsgáláatot, bármilyen kellemetlen is az.

Meg hát tényleg kibírtam - de tény,hogy sokkal rosszabb volt, mint amire számítottam.


Úgy mentem oda,hogy "hjajj mi az nekem", meg hogy "nehogymárén is bele tartozzak abba a kategóriába aki rosszl van tőle, én aztán kemény nő vagyok", aztán jól meglepődtem...


Köszönöm a válaszokat!

Hasznos volt, mert eddig nem igazán foglalkoztam a cukor-témával, a családban sem volt senki cukros, nem sok ismeretem van.


Köszi még 1x.

2011. szept. 29. 14:44
 9/9 Zsöff85 ***** válasza:
Örültem volna ha csak meg kell innom… itt olyan idióták, hogy összeáll a cukor és egyben kellett megenni… na az azért tényleg erős volt.
2019. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!